Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Yeni Volkswagen Golf

Posted by Heartless on Ara-15-2010 under Otomobil

ir tarafta hayatın normal seyrinde devam etme zorunluluğu,bir tarafta ise ufak ufak Türkiye’yi de içine alan kriz ortamı, . Böyle bir ortamda pazara yeni modeller sürülmeye devam ediliyor. Markalar daha önce belirlenen tarihlerde yeni modellerini satışa sunuyor. İşte bunlardan ikisi VW Golf ve Honda Jazz.

Yeni Volkswagen Golf
Ayrıca Peugeot Bipper’ın yeni versiyonları ve Fiat Bravo’ya otomatik şanzıman seçeneği geçen haftanın yenilikleri arasında.

Yeni Volkswagen Golf
Golf efsanesi yeniden

VW’nin kompakt sınıfta efsane haline gelen modeli Golf’ün 6. nesli, 35 bin 900 YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 1974 yılından bu yana 26 milyonu aşkın bir satış rakamına ulaşarak rekora imza atan Golf, zamansız olarak tanımlanan yeni tasarımıyla ve yeni teknolojileriyle ününü sürdürmek istiyor. Yeni Golf ilk etapta 102 ile 160 beygir güçleri arasında 3 farklı benzinli motor seçeneğiyle pazardaki yerini alırken bu sınıfta ilk kez kullanılan DSG 7 ileri otomatik şanzıman da vites geçişlerini 300 milisaniye gibi bir sürede gerçekleştiriyor. DSG şanzımanlı Golf, 100 km’de ortalama 6 lt yakıt tüketimine imkan tanıyor. Trendline, Comfort­line ve Highline donanım seviyelerinde, iki ve dört kapılı olarak satışa sunulan Golf, yeni ESP sistemi, sürücü diz hava yastığı dâhil yedi hava yastığı gibi güvenlik ekipmanlarıyla öne çıkıyor.

Jazz, daha teknolojik

2001 yılında piyasaya ilk çıkışından bugüne iki milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşan Jazz’ın tamamen yenilenen modeli 30,2 bin YTL’den başlayan fiyatlarla pazara çıktı. Yeni Jazz, geniş iç mekanının yanı sıra önceki modele göre yakıt tasarrufu ve çevreci yönü geliştirilen yeni motoru ile öne çıkıyor. Esnek koltuk dizaynı da Jazz’ın özellikle aileler tarafından tercih edilmesinde önemli bir yer tutuyor.

Jazz’da kullanılan 100 beygir gücündeki yeni 1.4 litrelik i-VTEC motor, iridyum bujiler sayesinde yakıt tüketimini düşürüyor. Jazz sınıfında ilk defa, direksiyondaki pedallar ile de değiştirilebilen 6 ileri otomatikleştirilmiş manuel şanzıman ile konfor sağlıyor. 8 hava yastığı, araç denge kontrol sistemi (VSA), ABS, acil durum fren desteği gibi standart güvenlik donanımlarıyla yola çıkıyor.

Peugeot’a taze kan

2007 yılının Kasım ayından itibaren Türkiye’de üretilen Peugeot Bipper ürün gamında bulunan Kombi versiyonu 2 farklı özel seri ile ayrıcalık kazandı. 2009 yılının vanı seçilen Bipper, 70 beygir gücündeki 1.4 litrelik dizel motoru ile beğeni kazandı. Daha önce satışa sunulan Outdoor ve 2-tronic versiyonlarına ilave olarak yeni sportif versiyonu gövde rengi spoyler, yan koruma barları ve park yardım sistemi ile öne çıkıyor. Dunamik versiyonda ise tavan barları, yan koruma barları ile park yardım sistemi bulunuyor. Her iki versiyon 24,9 bin YTL’den başlayan fiyatlarla yola çıkıyor.

Yeni Volkswagen Golf

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com