Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Yeni RS Spyder Pistlere çıkmak için gün sayıyor

Posted by admin on Tem-26-2008 under Porsche


Yeni RS Spyder ile Le Mans yarışlarında LMP2 sınıfında zafer kazanmayı hedefleyen Alman spor otomobil ikonu Porsche, uluslararası arenaya yeniden çıkmak için gün sayıyor.

Motorsporları alanında pistlerde adeta bir efsane haline gelen Porsche, 2007 yılında yeni Le Mans yarış otomobili RS Spyder ile yeni zaferler kazanmayı hedefliyor. Porsche RS Spyder, aslında halen pistlerde başarı kovalayan ve AMLS’de (Amerikan Le Mans Yarışları) yarışan spor prototipinin geliştirilmiş versiyonu olmasıyla ön plana çıkıyor.

Le Mans Prototip 2 düzenlemelerine göre geliştirilen RS Spyder, ALMS’nin yanı sıra Le Mans 24 Saat Yarışı’na ve Avrupa Le Mans Serileri’ne katılabilecek. Bu yeni yarış otomobilinde 90 derecelik açıyla yerleştirilmiş V8 yapılı yarış motoruna yer veriyor. 10.300 d/d’de 503 HP güç üreten motora ve kısa oranlı 6 ileri vitesli sıralı şanzımana sahip RS Spyder, 775 kg’lik ağırlığıyla da HP/kg orantısında etkin bir değer sunmayı başarıyor.

Mevcut versiyona göre kanat ve arka rüzgar dağıtıcısının mükemmelleştirilmesi yalnızca otomobilin aerodinamik özelliklerini artırmakla kalmamakta, aynı zamanda farklı yarış pistleri için sunulan ayar yelpazesini de geliştirmektedir. Karbon fiber gövde üzerinde, servis ve bakım açısından daha da yüksek bir rahatlık ve kullanım kolaylığı standardına erişilmesi adına değişiklikler de yapılmıştır. Bir diğer önemli nokta da, RS Spyder’ın termodinamik özelliklerinin, diğer olguların yanı sıra, radyatörlerin içine ve dışına doğru yönlenen hava kanallarının yeniden tasarlanmasıyla en uygun düzeye getirilmiş olmasıdır.

Yeni Porsche RS Spyder’ın son derece sağlam ve hafif gövde yapısına bağlı ön tekerlekler için çift bağlantı çubuklu iz kollarına sahip süspansiyon sistemi, karbon fiber tek parçalı şasiye bağlanmıştır. Arkadaki çift bağlantı çubuğu ise, şanzıman yatağına yerleştirilmiş karbon fiber elemana bağlanmıştır. Torsiyon yayları ve biyelle çalıştırılan dört yollu gaz basıncı, amortisörlerinin yanı sıra eğimli kanada sahip takla koruma barları, RS Spyder’ın 2007 yarış sezonunda daha da hızlı ve kusursuz bir yol tutuş için modifiye edilen süspansiyon ve aerodinami sistemini tamamlıyor.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com