Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Yeni BMW 5 Serisi Touring

Posted by Heartless on Ara-8-2010 under BMW

Yeni BMW 5 Serisi Touring

Yeni BMW 5 Serisi Touring 2011

Yeni BMW 5 Serisi Touring Arabası

Yeni BMW 5 Serisi Touring Otomobili

BMW, yeni 5 Serisi modellerinin station wagon versiyonu olan Touring’i tanıttı.

Ne iç ne de dış tasarımında büyük bir sürpriz olmayan aracın görünümü, C sütununa kadar sedan kardeşininkiyle aynı. Bu noktadan sonra da dinamik çizgilerinde bir değişim olmayan aracın metalik renkli ve alçak konumlandırılmış tavan rayları sportif görünüme katkıda bulunuyor.

Bir önceki modelinkinden 60 litre daha büyük olan bagaj hacmi 560 litreye ulaşırken bütün modellerde standart olarak sunulan 40/20/40 oranında katlanabilen arka koltuklar sayesinde bu hacim 1.670 litreye kadar çıkabiliyor. Arka koltukların sırtlıklarını daha dik bir konumda sabitlemeye yarayan “cargo” adlı opsiyon bagaj hacmini 590 litreye çıkarırken bu hacmin daha kübik bir şekil almasına da yardımcı oluyor. 2.968 mm ile sınıfının en uzun aks mesafesini sunan aracın bagaj kapağı camıysa kapaktan ayrı bir şekilde açılabiliyor.

Elektronik donanımları arasında Start&Stop sistemi, hatalı şerit değiştirme uyarısı, şeritten çıkma uyarısı, frenleri kullanabilen radarlı hız kontrol sistemi, gece görüş sistemi, park yardımcısı, Head-Up Display ve geri görüş kamerası bulunan otomobil, bu dalda da sedan kardeşinden geri kalmazken opsiyonel donanımında sunulan panoramik tavanla donanımda bir adım önde.

Otomobilde ilk etapta dört adet motor seçeneği sunulacağını açıklayan BMW, bu motorların en güçsüzünün 520d modelinde kullanılan 2 litre hacimli turbo Diesel ünite olacağını belirtti. 184 beygir gü., 380 Nm tork üretebilen motor, aracı 8.3 saniyede 0’dan 100 km/s sürate çıkarabilirken maksimum sürati 222 km/s’e kadar çıkıyor. 100 km mesafede ortalama yakıt tüketimi 5.2 litre olarak açıklanan aracın kilometre başına yaptığı CO2 salınım miktarı 137 gram.

Serideki ikinci Diesel motorsa 530d modelinin sahip olduğu 6 silindirli, 3 litre hacimli ünite. 245 beygir güç, 540 Nm tork üretebilen motor otomobili 0’dan 100 km/s sürate 6.4 saniyede ulaştırabilirken aracın maksimum sürati 250 km/s’te elektronik olarak sınırlanmış. Ortalama yakıt tüketimi 6.3 l/100 km olarak açıklanan aracın CO2 emisyon miktarıysa 165 g/km olarak açıklandı.

Seride sunulan iki benzinli motorun her ikisi de 3 litre hacimli. 523i modelinde görev yapan atmosferik beslemeli ünite 204 beygir güç, 270 Nm tork üretebiliyor. Bu motorla 0’dan 100 km/s sürate 8.2 saniyede ulaşabilen 523i Touring’in maksimum sürati 250 km/s’te sınırlandırılmış. Ortalama yakıt tüketimi 7.8 l/100 km olarak açıklanan aracın CO2 salınım miktarıysa 183 g/km.

Şimdilik serinin en güçlü modeli olan 535i Touring’de kullanılan 3 litre hacimli motorsa turbo besleme yardımıyla 306 beygir güç, 400 Nm tork üretebiliyor. Aracı 0’dan 100 km/s sürate 6 saniyede ulaştırabilen motor ivmelenmeyi 250 km/s’te sınırlandırılan maksimum sürate kadar sürdürüyor. Ortalama yakıt tüketimi 8.5 l/100 km olarak açıklanan aracın CO2 emisyon değeriyse 197 g/km.

Modellerin tamamında 6 ileri vitesli manüel şanzıman standart olarak sunulurken opsiyonel donanımda 8 ileri vitesli otomatik şanzıman bulunuyor.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com