Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Volvo S60 2011 Model

Posted by Heartless on Kas-25-2010 under 2011 Model Araba Tanıtım

Yeni Volvo S60, Cenevre Motor Fuarı’na tüm yenilikleri ve sportif tarzıyla şimdiden hazır. Yepyeni güvenlik teknolojileriyle donatılan yeni model Volvo S60 ‘ın, sürücünün kendini güvende hissetmesi ve direksiyonda olmaktan keyif duyması için tasarlandığını söyleyen CEO Stephen Odell, yeni S60’ın önceki Volvo’lardan çok daha farklı olduğunu belirtti.

Volvo’nun kuşkusuz en dinamik, ve sportif çizgilere sahip olacak olan yeni sedanı, çekik farları, Coupe görünümü veren tavan hattı,ve bagajda biten uzun stop lambalarıyla dikkat çekiyor. Stop lambalarından farlara uzanan ve daha büyük bir ızgarada birleşen çizgileri, çamurluklardaki küçük çıkıntıları araca daha alçak ve kısa bir görünüm katmış.

2011 model new yeni volvo s60

İlginç aktif güvenlik uygulamalarının başında, S60’ın önüne çıkan yayaları sezdiği ve 35 Km/s sürate kadar çarpışmadan kaçabildiği bir sistem var. 35 Km/s’in üstünde de ilk amaç Volvo’yu çarpışmaya kadar olabildiğince yavaşlatarak yaya’nın alacağı hasarı minimize edebilmek.

Volvo, S60’a City Safety Standard (Şehir Güvenlik Standardı) fonksiyonunu da uygulamış. Temel olarak yaya çarpışmalarını önlemek için kullanılan sensörlerden bilgi alan bu fonksiyon, şehir içi kullanımda sürücünün geç reaksiyon vermesinden kaynaklanan arkadan çarpmaların şiddetini azaltmayı ve bir çok durumda tümüyle engellemeyi başarıyor.

2011 model new yeni volvo s60

Tamamen yeni Volvo S60 önemli bir teknoloji olan Yaya Tespitini ve Tam Otomatik Fren sistemini bünyesinde barındırıyor. Yolcu Tespiti otomobilin ön ızgarasına entegre edilmiş radardan, dikiz aynasının ön kısmına takılmış kameradan ve bir merkezi kontrol biriminden oluşuyor. Radarın görevi otomobilin önündeki herhangi bir nesneyi ve ona olan mesafeyi tespit etmek. Kamera ise onun ne tür bir nesne olduğunu belirliyor.

2011 model new yeni volvo s60

Acil bir durumda sürücü önce sesli bir uyarıyla beraber ön cama yansayan (HUD) ve yanıp sönen bir ışık algılıyor. Anlık, sezgisel bir tepki oluşturmak amacıyla bu ışığa fren ışığına benzer bir görünüm verilmiş. Aynı anda otomobilin frenleri de önceden yüklenmiş oluyor. Eğer sürücü uyarıya bir tepki vermezse ve bir kaza kaçınılmaz ise tam frenleme gücü otomatikman uygulanıyor.

İlk sene içinde yeni S60, kaputun altında benzinli ve dizel, 115Hp DRIVe’dan 304 Hp’ye çeşitli motor versiyonlarını barındıracak.

2011 model new yeni volvo s60

S60 T6, 3.0-Litre 304Hp,440Nm’lik makinayı kullanıyor. 0-100 Km/s hızlanması 6,5 saniye. En yüksek hızı 250 Km/s. Yakıt tüketimi ise 100Km’de 10.2 litre.

4 tekerlekten çekiş’in – AWD (All Wheel Drive) – standart olduğu T6, Volvo’nun vites geçiş süreleri oldukça düşürülen ikinci nesil otomatik Geartronic şanzımanına sahip.

2011 model new yeni volvo s60

Yeni geliştirilen 2.0 GTDi, – Gasoline Turbocharged Direct Injection- (Benzinli turbo direkt enjeksiyon) makina 2-Litre, 203Hp ve 1750 dev/dak’tan itiaren 300Nm değerlerine sahip. 0-100 Km/s hızlanma düz vitesle 7.7 saniye; otomatik viteste ise 8.2 saniye. Son sürat 235 ve 230 Km/s.

Yüksek performanslı D5, 205Hp güç ve 420Nm tork veriyor. 0-100Km/s hızlanması 7.8 saniye iken son sürati 235 km.D5 Turbodizel, yeni versiyonunda daha geniş bir devir bandında yüksek performans için o anki motor devrine göre görevi bir diğerinden alan iki turboya sahip.

2011 model new yeni volvo s60

İkinci dizel ise 2.4-Litre 163Hp ve 400Nm’lik D3. Daha sonra imalatına başlanacak olan dizel DRIVe versiyonuysa, 1.6-Litre, 115Hp ve 270Nm değerleriyle 100km’de 4.3 litre yakıt tüketecek.

Yaz başında ilk müşterilerine teslim edecek olan Volvo S60, Volvo’nun Belçika’daki Ghent fabrikalarında üretiliyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak S60, ikinci nesliyle 2010’un son çeyreğinde yollarda olacak.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com