Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Gaz pedalında yaşanan sorunla dünyada 8 milyon aracı geri çağırmak durumunda kalan Toyota, Türkiye’de de 7 modelinde toplam 57 bin aracı 10 Şubat’tan itibaren servise çağırmıştı.

Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, bugün itibariyle 20 bin aracın servise geldiğini açıkladı.

CNBC-e’ye konuşan Bozkurt “Bunlar birebir planlarımız dahilinde devam eden bir süreç, 57 bin aracı servise çağıracağımızı zaten belirtmiştik. Teknisyen adetleri, yedek parça bulunurluğu, servis çalışma saatlerine kadar tüm ön hazırlıkları yapmıştık. Ortalama günde 1000 adet araç işlem görüyor. Bugün itibariyle 20 bine yakın araç işlem gördü. Hedefimiz Mart sonuna kadar 57 bin aracın tamamının işlem görmesi ve bu sürecin ortadan kalkması” dedi.
Bozkurt, Mart sonuna kadar geri çağrılan tüm araçların işleme tabi tutularak sürecin tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.

Bozkurt, satışı devam eden hiçbir modelde sorun olmadığını, eski araçlardaki sorunların çözülmesi ile sürecin tamamlanacağını vurguladı.

Bozkurt “Bahse konu parça aylar öncesinden Toyota fabrikalarında kullanımdan çekildiği için, sorun şu anda satışta olan araçlarda yok. Eski araçlardaki sorun giderildiğinde de süreç tamamlanmış olacak” diye konuştu.

İlke ÖZKAN
CNBC-e

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com