Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

ULTRASONİK TEKNOLOJİ

Ecojump Bujileri takılan aracınızda, kullanmış olduğunuz yakıt türü (LPG ya da Benzin) bujinin orta elektrot kısmına yerleştirilmiş olan ultrasonik ses dalgaları sayesinde daha atomize hale gelecek ve dolayısıyla yanma olayı %80’lerden %99-%100 lere ulaşacaktır.

Böylece Ecojump Bujileri sayesinde araçtaki “çiğ” ya da “yanmamış” olarak tabir edilen ve %20’lere ulaşan değerlendirilemeyen yakıt değerlendirilmiş olacaktır.

Yakıt ile performansın doğru orantılı olduğunuda düşünecek olursak, boşa giden yakıt değerlendirildiği taktirde aracın performansında da artış söz konusu olacaktır. Bu da demek oluyor ki aracınız hakkında verecek olduğunuz küçücük bir kararla cebinizden çıkacak büyük bir miktarın önüne Ecojump bujileri ile geçebilirsiniz.

Ultrasonic Bujinin Diğer Bujilerden Farkları ve Üstünlükleri

1-) Ultrasonic buji roket prensibiyle çalışan yeni bir ateşleme tekniğini size sunuyor…!

Bu teknikte alev girdap türü dönerek hem çevresel hem de doğrusal ilerliyor…! Kullanmakta olduğunuz hiçbir buji bu patentli ateşleme tekniğine henüz sahip değil…!

2-) Ultrasonic buji ultrasonic hızda, yani ses hızından daha hızlı bir ateşleme sağlar…!

Ses hızı 349 metre/saniyedir. Standart bujinin ateşleme hızı ancak 30 metre/saniyedir…!

Ultrasonic bujinin ateşleme hızı ise 1523 metre/saniye…! 50 kat fazla hız…! Diğer bujiler bu yüzden Ultrasonic bujinin hızına asla erişemezler, kıyaslayın…!

3-) Ultrasonic bujinin ultrasonic ses dalgaları yakıt damlacıklarını daha küçük zerreciklere parçalar. Bu sayede yanma yüzeyi alanı genişleyeceğinden yakıt tam yanar. Diğer bujilerin bu tür bir özelliği bulunmuyor.

4-) Yanma reaksiyonuna giren yakıt zerrecik miktarı Ultrasonic bujiyle 50 kat fazla olur… Bir başka ifadeyle yakıtınız Ultrasonic bujiyle 50 kat daha iyi yanar…!

Daha iyi yanmayı Ultrasonic bujiler nasıl başarıyor?

Yakıt silindir içine püskürtülüyor, ateşleme ile aynı anda oluşan ultrasonik ses dalgaları sayesinde yakıt daha da parçalanıyor.

Parçalanmış yakıt ise daha atomize hale geldiği için daha iyi yanma ortaya çıkıyor.

Bu bujilerin performansını hangi araçlar daha çok hisseder?

Aracınızın tipine bağlıdır. V-6 ve V-8 motorlu araçlar performansı daha çok düşük devirlerde; dört veya altı silindirli araçlar ise bunu daha çok yüksek devirlerde hissederler.

Bu bujiler diğerlerinden neden pahalı?

Bu bujilerin üretimi standart bujilerin üretiminden farklıdır. Ayrıca Ultrasonic teknolojinin know-how, patent, makine ve techizat yatırımları da yüksek maliyet ve daha da önemlisi uzun süreçler ister. Bu bujiler elinize ulaşmadan önce çok titiz ve hassasiyet gerektiren onlarca yoğun işlemlerden geçmektedir.

Bu teknolojiyi başka markalarda görebilirmiyiz?

Belki… Ancak siz bugün bu bujileri satın almış olmakla, yarının teknolojisini bu günden satın almış olduğunuzu göreceksiniz…!

Ultrasonic bujiler aracım için güvenli mi?

Kullanmakta olduğunuz bujiler kadar güvenli. Ultrasonic teknoloji buji kıvılcımına ek olarak yalnızca ultrasonic ses dalgaları ilave etmektedir. Bu dalgalar yakıtı daha küçük zerreciklere parçaladığından yanma yüzeyi alanı bu şekilde genişlemiş olması sayesinde yakıtınız tam yanar…

Bu bujiler yeni model bilgisayar sistemli araçlara takılır mı?

Evet… Pekala takabilirsiniz… Bu tip araçlarda oksijen sensörünüz yeni yanma verilerine göre birkaç km sonra sistemi ayarlayacaktır…

Karbüratörlü aracıma bu bujileri taktıktan sonra yeni ayar yaptıracak mıyım?

Size bağlı. Aracınız ayar istiyor idiyse; söz konusu ayarı yaptırın. Halihazırdaki ayarı iyi ise, yeni ayar yaptırmanıza gerek yok. Karbüratörlü araçların ayarına sık da olsa küçük dokunuşlar çoğu zaman iyidir.

Ultrasonic bujilerin tırnak aralığını değiştirebilir miyim?

Bujilerin tırnak aralığı ayarlanmış olarak size gelmektedir. Bu ayarı değiştirmemenizi öneriyoruz…. Farklı rakımlarda yerleşim birimleri, kullanılan yakıt türü vb. faktörlere bağlı olarak bu ayarda bazı değişiklikler yapmak bazen faydalı olabilmektedir.

Bu bujileri daha önce neden duymadım?

Üç sebepten: Birincisi; Ultrasonic teknoloji yeni bir teknolojidir ve patentli bir uygulamadır. Bu bujilerin ülkemiz piyasalarına arzı da çok yenidir…

İkincisi; otomotiv sektörünün global yelpazedeki dev taleplerini karşılayabilecek volumlerde bu bujilerin üretimi henüz mümkün değildir.

Üçüncüsü, bu bujileri kullanmakta olan sürücüler emsallerine karşı sağlamış oldukları performans üstünlüklerini başkalarına vermek istemiyorlar. Çünkü onlar basit bir buji değişimi ile kazanmış oldukları bu performansın sırrını başkalarına açıklamak istemiyorlar.

Eyvah…! Bujilerden biri daha takmadan yere düştü. Ne yapmalıyım?

Düşen bujinin tırnak aralığını diğerleri ile aynı yapıp, bujiyi yeniden takabilirsiniz.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com