Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Tata Xenon satışa sunuldu

Posted by admin on Tem-26-2008 under Araç Markaları

Tata’nın yeni modeli Xenon’un tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Tata Türkiye Satış Müdürü Cengiz Tiryakioğlu, Tata’nın Avrupa ve Türkiye pazarları için ürettiği yeni Pick-Up’ı “Xenon”un, şehir içi ve arazi kullanımında iddialı bir oyuncu olacağını söyledi.

Aracın Türkiye’nin yol ve iklim şartlarına uygun olarak üretildiğini ifade eden Tiryakioğlu, “Xenon, çok kısa sürede pazarda hak ettiği yeri alacaktır” dedi.

Tata Xenon’un Türkiye’de 31 bin 780 YTL fiyattan satışa sunulacağını bildiren Tiryakioğlu, 2.2 litrelik turboşarjlı intercooler dizel motorunun 140 beygir güç sunduğunu, aracın fiyat ve düşük işletme maliyetlerinin Xenon’a önemli avantaj sağlayacağını söyledi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Tiryakioğlu, geçen yıl Türkiye’de 12 bin adet Pick-Up satıldığını, bu yıl pazarın 14 bin adede çıkmasını öngördüklerini, bu sınıfının önünün açık olduğunu anlattı.

Tiryakioğlu, bu yıl 2 bin 500 adet Pick-Up satmayı hedeflediklerini bildirdi.

Xenon’un hedefinde aileler ve doğa meraklılarının bulunduğunu belirten Tiryakioğlu, aracın Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye’de satışa sunulduğunu söyledi.

Tata Motors’un Jaguar ve Land Rover’i bünyesine katmasına ilişkin bir soru üzerine Tiryakioğlu, bu satın almaların Tata’ya önemli bir güç kazandıracağını, isotların Jaguar ve Land Rover satmasını konuşmanın ise erken olacağını ifade etti.

Tata’nın Türkiye Genel Distribütörü isotlar Grup Pazarlama Müdürü Banu Eresen de 11 yıldır Tata’nın distribütörlüğünü yaptıklarını, kısa sürede önemli başarı yakaladıklarını söyledi.

Verilen bilgiye göre, Euro IV normlarına sahip düşük emisyonlu motoru ile Xenon, ekonomik yakıt sarfiyatı sunarken, şehir için ve arazi şartlarına uygun olarak tasarlandı.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com