Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Sofuoğlu tırmandı

Posted by admin on Tem-29-2008 under Motorsiklet

Kenan Sofuoğlu, Dünya Superbike şampiyonası’nın ikinci ayağı Phillip Adası yarışında 7 puan topladı. Türk pilot, 21. sırada start aldığı yarışın ilk bölümünde 14., ikincisinde ise 11. oldu.
Dünya Superbike şampiyonası’nın ikinci ayağı Phillip Adası yarışı Avustralya’da koşuldu.

Hannspree Ten Kate takımında yer alan Türk pilot Kenan Sofuoğlu, iki bölümden oluşan yarışta 7 puan topladı.

Yarışa 21. sıradan başlayan Sofuoğlu, ilk bölümde 14. oldu ve 2 puan aldı. ikinci bölümde başarılı bir performans sergileyen Türk pilot, finişe 11. sırada ulaştı ve 5 puan daha hanesine ekledi.

Sezonun ilk ayağı Katar yarışında birinci olan Ducati pilotu Troy Bayliss, ülkesi Avustralya’da zirvenin sahibi oldu. ilk bölümü 4 saniyelik farkla önde bitiren Bayliss, ikinci bölümde de Sofuoğlu’nun takım arkadaşı Carlos Checa’nın 1.12 saniye önünde finişe ilk ulaşan pilot oldu.

ilk bölümde ikinciliği Troy Corser, üçüncülüğü Michel Fabrizio elde etti. ikinci bölümde ise, Carlos Checa ikinci, Fonsi Nieto üçüncü oldu. şampiyonanın önemli pilotlarından Max Biaggi ve Troy Corser, ikinci bölümde kaza yaparak yarış dışı kaldılar.

Bu sonuçların ardından Avustralyadan 50 puanla ayrılan Troy Bayliss, genel klasmanda 88 puanla liderliğini korurken, ispanyol Fonsi Nieto 61 puanla ikinci sıraya, ispanyol Ruben Xaus de 59 puanla üçüncü sıraya yükseldi. Kenan Sofuoğlu ise, 17 puanla 12. sırada yer alıyor.

Sezonun üçüncü yarışı, 6 Nisan’da ispanya’nın Valencia kentinde yapılacak.

iLK YARIş SONUüLARI
SüRüCü TAKIM DERECE
1. T. Bayliss Ducati Xerox Team 34:22.933
2. T. Corser Yamaha Motor Italia +4.221
3. M. Fabrizio Ducati Xerox Team +4.738
14. K. Sofuoğlu Hannspree Ten Kate Honda +30.030
iKiNCi YARIş SONUüLARI
SüRüCü TAKIM DERECE
1. T. Bayliss Ducati Xerox Team 34:35.284
2. C. Checa Hannspree Ten Kate Honda +1.127
3. F. Nieto Team Suzuki Alstare +4.395
11. K. Sofuoğlu Hannspree Ten Kate Honda +16.225

Dikkatinizi Çekecek Diğer Konular:

  1. Yetenekli Ralli Pilotları Aranıyor (otomobil)

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com