Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Sıfır Araçlarda Temmuz Fırsatları

Posted by admin on Eki-16-2011 under Araba Haberleri

Sıfır Araçlarda Temmuz Fırsatları

Sıfır kilometre araçlarına binmek için tüm hazırlıklarını tamamlayan tüketiciler, motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksitini ödememek için, otomobil hayallerini 1 Temmuz’a erteliyor.

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, otomobil firmalarının müşteri çekebilmek için adeta birbirleriyle yarıştığı şu günlerde, acentelerde hareketli günler yaşanıyor. Firmaların indirim yarışı tüketicileri mutlu ederken, artan müşteri talebi ise acente sahiplerinin yüzlerini güldürüyor.

Birikimlerini ve mevcut otomobillerini peşinat olarak veren tüketiciler faiz oranı 0,90 civarında olan düşük taşıt kredilerinden yararlanıyor, ancak büyük bölümü motorlu taşıtlar vergisinin 1. taksitini ödememek için 1 Temmuz Perşembe gününe kadar beklemeyi tercih ediyor.

Sıfır Araçlarda Temmuz Fırsatları

Sıfır Araçlarda Temmuz Fırsatları

Aracına hemen binmek isteyenler ise yaklaşık 1 hafta için yeni otomobiline motorlu taşıtlar vergisinin 1. taksidini ödemek zorunda kalıyor. Mersin’deki acente yetkilileri, sattıkları her 10 arabadan dokuzunu alan tüketicinin 1 Temmuz’u bekleme yoluna gittiğini ifade etti.

”Bekleme” tercihi sonucu tüketicinin cebinden çıkmayan bu vergi ise, acenteye ekstra maliyet doğuruyor.

Mersin Yetkili Otomobil Satıcıları Derneği (MODER) Başkanı Hüseyin Kış da, her yıl haziran aylarında satış rakamlarının düşük olduğunu söyledi.

Ancak bu düşük rakamların gerçeği yansıtmadığına işaret eden Kış, ”Haziran ayında verilere göre araç satılmıyor. Ama aslında satılan arabaların kayda girmesi Temmuz ayını buluyor. O nedenle Haziran ve Temmuz aylarındaki satış rakamlarının gerçeği yansıtmadığı kanaatindeyim” dedi.

Müşterilerine cazip olanaklar sunmak isteyen birçok firmanın mevcut durumu müşterilerine bildirerek, bir anlamda uyarıda bulunduğunu dile getiren Kış, bekleme yolunu tercih eden tüketicilerin, bu uygulama sayesinde 200 TL’den başlayıp, motor büyüklüğüne göre 7 bin 344,5 TL’ye varan tasarruf sağlayabildiğini kaydetti.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com