Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Saab aero-x

Posted by admin on Nis-10-2008 under Araç MarkalarıSaab Aero X konsepti, performans otomobili tasarımında benzersiz bir ifadeyi yaratmak için Saab’ın havacılık ve İskandinav köklerinden gelen gücünü kullanıyor. Geleceğin tasarım eğilimlerini ortaya çıkaracak bir çalışma olarak algılandığı için, onun yenilikçi özellikleri geleceğin Saab ürünlerine esin kaynağı olacak gelişmiş bir tasarım dilini yansıtıyor. Bu, iki koltuklu spor coupé otomobil, hem dış görünüm ve hem de iç mekan bakımından otomotiv tasarım geleneğinin ötesinde bir model olarak göze çarpıyor.

Saab Aero X konsept’in kapılar veya ön cam kolonları bulunmuyor. Bunun nedeni, sadece bir jet uçağında görebileceğiniz şekilde, bir kokpit siperliğinin Saab Aero X’e adapte edilmiş olması. Bu, Aero X pilotuna tam 180 derecelik bir görüş alanı sunuyor ve aynı zamanda da, otomobilin alçak kabinine giriş ve çıkışları kolaylaştırıyor.

Saab Aero X’in gücü, sadece 4 çeker olmasından değil, kullanılan farklı bir motordan da kaynaklanmakta. 400 hp gücündeki çift-turbo BioPower V6 motoru, tamamen fosil-kökenli CO2 emisyonlarını ortadan kaldıran, çevreye saygılı ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olan biyo-etanol ile çalışıyor. Bu gelişmiş motorun ‘yeşil gücü’, ‘sorumluluk taşıyan performans’ ifadesine yeni bir anlam kazandırıyor.

Saab Aero X’in kokpiti, iç mekanda konvansiyonel gösterge ve düğmeleri tamamen kaldırarak da, sade İskandinav tasarım geleneğine farklı bir boyut ekliyor. Saab, bunların yerine, İsveç cam ve hassas donanım üreticilerinden alınan ve bilgilerin 3-boyutlu grafikler şeklinde cam-gibi akrilik ‘düz yüzeylere’ yansıtıldığı teknikler uygulamış.

Tüm dış ve iç aydınlatma işlevlerinde özel bir LED kullanılıyor. Bu teknoloji, geleceğin Saab ürünlerinde gittikçe artan oranlarda kullanılacak.

Otomobil ağırlığından tasarruf sağlayan karbon fiber gövdesi, hafif güç aktarma ünitesi, elektronik kontrollü süspansiyonu ve dört-tekerlek-çekişli olma özelliği ile Saab Aero X, görünüşüyle uyumlu bir performans vadeden, heyecan verici bir otomobil olarak göze çarpıyor. Bilgisayar simülasyonları, sıfırdan 100 km/saat hıza sadece 4,9 saniyede çıkabildiğini ve maksimum hızının 250 km/saat (sınırlı) olacağını göstiriyor.

Böylesine sürücü odaklı olmasına karşın, Aero X yine de tüm Saab tasarımlarında görmeyi umduğunuz kaliteyle birlikte şaşırtıcı bir pratiklik de sunuyor. Büyük bir ustalıkla tasarlanmış arka kısmında, konvansiyonel bir arka kapak ile onun altında gizli bir kayar çekmeceye sahip yararlı bir ikili saklama olanağını da sunuyor.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com