Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

saab 9.3

Posted by admin on Tem-26-2008 under Araç Markaları


Saab’ın orta sınıftakitemsilcisi 9-3 Serisi 2002 yılına kadar sadece ‘liftback’ karosertipiyle üretildi. Firma bir sürpriz yaparak aynı yıl 9-3 Sport serisinivizyona çıkardı. Bu otomobil isveçli üreticiyi bu sınıfta temsil edecekilk sedan karoserli otomobildi…
9-3 Sport Türkiye’ye 2.0 litre hacimli 150 HP, 175 HP ve 210 HP olmaküzere üç farklı benzinli, 2.2 litre TDi 125 HP dizel motorlarla ithalediliyor.
Kıpır kıpır…
9-3 Sport’un tasarım çizgileri ailenin diğer üyelerinden farklıdeğil. ün bölüm ağabeyi 9-5’i anımsatırken, yandan bakıldığındabir coupe otomobil kadar akıcı çizgilerle karşılaşılıyor.
Gövdenin tamamında kullanılan marşpiyeller sporcu kimliği vurgularnitelikte. Ayrıca gövde rengine boyanmış metalik çerçeveli radyatörızgarası otomobilin dış tasarımındaki şık unsurlardan birisi…Farların bu sportif görünüme katkısını belirtmek gerekiyor.
Arka stop grubu dikkat çekici. Bu bölümün daha olgun bir yapıyasahip olduğu söylenebilir.
4635 mm’lik uzunluğuyla 9-3 Sport Sedan en büyük rakibi Volvo S60’dan(4576 mm) uzun. Genişlik disiplinindeyse rakibinin gerisinde kalıyor.

iç mekan klasik
9-3 Sport’un iç mekan kalitesi hayli yüksek. Hatta Alman rakipleriylerahatlıkla baş edebileceğini söyleyebiliriz. ün konsolun tasarımıgeçmiş yıllardaki BMW modellerini andırıyor. Ancak geleneksel Saabçizgileri de korunmuş. Sürücüye dönük orta konsolun en üstüne havalandırmaızgaraları yerleştirilmiş. Daha alttaysa büyük bir dijital ekranve müzik sistemi bulunuyor. En altaysa sırasıyla dijital klima veCD değiştirici konumlandırılmış. 9-3’ün iç mekanındaki en ilginçöğelerden birisi el freni. Ayrıca el freninin hemen soluna yerleştirilenkontak anahtarı da bir Saab klasiği. Kontak anahtarının alışılagelmiş yeri yerine el freni yanına yerleştirilmiş olmasının sebebiyse,önden çarpışmalarda anahtarın sürücü bacağına zarar verme olasılığınıortadan kaldırmak. Otomobilin gösterge tablosunu gece yolculuklarında’night panel’ tuşuna basarak karartmak mümkün. Bu durumda sadecehız göstergesi aydınlatılıyor ve sürücünün dikkati dağılmamış oluyor.Aracın 425 litrelik bagaj hacmi arka koltukların katlanmasıyla artırılabiliyor.

Daha fazlasını isteyenler…
Saab 9-3 Sport’un kalbinde firma mühendisleri tarafından geliştirilmiş2 litrelik bir motor görev yapıyor. Turbo’nun devreye girdiği devirekadar güçsüz kalan motor bu devirden itibaren 0.7 barlık destekleotomobili hızlandırıyor. 5500 d/d’de 175 HP güç üreten motorun torkuysa2500 d/d’de 265 Nm. Yaptığımız testlerde 0’dan 100 km/s hıza 9.5saniyede ulaştık. Otomobilin son hızınıysa 220 km/s olarak ölçtük.Saab’ın Aisin Seiki firmasıyla ortaklaşa geliştirdiği tiptronikşanzımanının ismi ‘Sensotronic’ olarak belirlenmiş. Yumuşak geçişleriylebeğenimizi kazanan şanzıman sürücünün kullanım tarzına uyum sağlayabiliyor.Vites manuel veya otomatik modda kullanılabiliyor.
9-3 Sport’un yakıt tüketimi sürücünün kullanım tarzıyla değişkenlikgösteriyor. Performanstan ödün vermek istemiyorsanız, yüksek yakıt tüketimine katlanmak zorundasınız. Test otomobilimizle sakin kullanımdaortalama 10 litre kurşunsuz yakıt tüketim değerine ulaşabildik.61 litrelik deposuyla 9-3 Sport’un menzili 610 km.

Yol tutuşa dikkat
Saab 9-3 Sport Sedan sunduğu yüksek performansıyla göz dolduruyor.Sahip olduğu ReAxs sistemiyle hızlı virajlarda arkadan kayma problemiolmayan otomobilde ciddi anlamda önden kaym yaşanıyor. Yükse gücündeetkisiyle viraj içinde biaz azla gaz verilmesi ön bölümün sürücününitaatinden çıkmasına yol açıyor. Direksiyon sisteminin tepkileriçok hızlı. Ancak simidin biraz büyük tasarlanması otomobilin sportifliğiyleuyuşmuyor. Süspansiyon sisteminin darbe emiş performansı başarılı.Otomobilin ABS, EBD destekli frenleri güven veriyor. 100 km/s hızlagiderken yapığımız ani frende otomobili 38 metrede durdurabildik.Saab 9-3 Sport Sedan 2.0T’nin anahtar teslim satış fiyatı 50.801Euro.

STANDART DONANIM
ABS,EBD, ESP, çekiş kontrol sistemi (TCS), sportif şasi, sürücü, yolcu,yan ve perde havayastıkları, Sensotronic otomatik şanzıman, derikumaş döşeme, yeni nesil SAHR Saab aktif kafa koruma sistemi, yağmursensörü, elektrik kumandalı sürücü koltuğu, otomatik klima, asimetrikkatlanabilen arka koltuklar, Saab hırsız alarmı, elektrik kumandalıcamlar, elektrik kumandalı, hafızalı ve ısıtmalı aynalar, follow-me-homeaydınlatma sistemi, radyo-teyp-CD çalar, cep telefonu hazırlık kiti,ön kol dayanağı, far yıkama sistemi, sis farları, deri kaplı direksiyonsimidi ve vites topuzu, arka koltukta kafalıklar ve sıcak iklim paketi

FABRiKA VERiLERi TEST VERiLERi
Motor: ünde enlemesine yerleştirilmişsıralı dört silindirli motor Hızlanma
MotorHacmi: 1998 cc 0-50km/s : 3.5 sn
üap/Strok: – 0-100 km/s : 9.5 sn
MotorGücü: 5500 d/d’de 175 HP 0-130km/s : 15.6 sn

Hız
Max.Tork: 2500 d/d’de 265 Nm Max.hız : 220 km/s
Frenler: önde hava kanallı disk, arkada disk
Max.hız : 220 km/s

Bagaj: 425 lt içgürültü
Boyutlar: 4635/1762/1466 mm Rölanti 39 dB(A)
Ağırlık: 1510 kg 100 km/s : 65 dB(A)
Lastikler: 225/45 R17 100 – 0 km/s 38 m

Test tüketimi: 10 lt/100 km

Depokapasitesi: 61 lt
Menzil: 610 km

*test verileri 9.3 sport sedan 2.0T modeli içindir.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com