Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Otomotiv de 1 Milyon Satış Hedefleniyor

Posted by admin on Ağu-28-2011 under Araba Haberleri

Otomotiv de 1 Milyon Satış Hedefleniyor

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Genel Sekreteri Tamer Atsan, sektörde ocak ayı satışlarının çok iyi gittiğini belirterek, ‘Sektör temsilcilerinde bu yıl 1 milyon adet satış rakamına ulaşma düşüncesi oluşmaya başladı’ dedi.

OYDER‘in ilkini İzmir’de ikincisini ise Ankara’da yaptığı ‘Diyalog Başlıyor’ adlı toplantıların 3’üncüsü Adana’da yapıldı. Adana’daki toplantıya Mersin, Gaziantep, Antakya, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Malatya ve Niğde’den otomotiv yetkili satıcıları katıldı.

OYDER Genel Sekreteri Atsan, toplantının açılışında, Türkiye’deki araç parkının 15 milyon civarında olduğunu belirtti.

Son 15 yılda inişli çıkışlı grafikler çizen sektörün geçen yıl 760 bin araç satışı yaparak cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdığını belirten Atsan, ‘Bu ciddi bir rakam. Ocak ayı satışları da çok iyi gidiyor. Sektör temsilcilerinde bu yıl 1 milyon adet satış rakamına ulaşma düşüncesi oluşmaya başladı’ diye konuştu.

OYDER

OYDER

Atsan, geçen yıl satılan araçların yüzde 67’sinin binek, yüzde 33’ünün ticari olduğunu belirterek, ‘Ayrıca satılan araçların yüzde 53’ü dizel, yüzde 47’si ise benzinli. Yüzde 70’i ithal, geri kalanın ise yerli araç’ dedi.

Otomotiv yetkili satıcılarının devlete önemli oranda vergi sağladıklarını ifade eden Atsan, sektörde 4 milyar dolarlık tesis yatırımının bulunduğunu, 70 bin personelin istihdam edildiğini, 350 bin kişiye ekmek kapısı yarattıklarını ve 52 markanın yaygın bayilik ağını yaptıklarını bildirdi.

OYDER Başkanı Şükrü Ilısal da yaptığı konuşmada, yetkili satıcılar arasındaki diyaloğu artırmak için bölgesel toplantılar yapmaya başladıklarını ve bunun sayısını artırmayı planlandıklarını kaydetti. Daha sonra, İSOTO üst düzey yöneticisi Kurthan Tarakçıoğlu ile HDİ Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman konuşmalarında sektörü değerlendirdi.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com