Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Porsche

Posted by admin on Haz-13-2011 under 2011 Model Araba Tanıtım

Porsche, patronlara özel modeli Panamera’ya dizel versiyon geliştirdi. 100 kilometrede 6.5 litre tüketen araç 1200 kilometrelik menzile ulaşabilecek.

porsche

porsche

Son dönemde lüks spor otomobil üreticilerinin birer birer giriş yaptığı ‘patron’ sınıfının öncülerinden Porsche Panamera, hem ekonomik hem de nispeten uygun fiyatlı bir seçeneğe kavuşuyor. Halihazırda 4.8 litrelik V8 motor seçeneği ile satılan dev Porsche için minimum 180 bin euroyu (Yaklaşık 406 bin lira) gözden çıkarmak gerekiyor.

250 bin euroya kadar çıkıyor

400 beygirlik baz modelle yetinmeyenler için geliştirilen 500 beygirlik Turbo modeli için kesenin ağzını daha da açmak gerekiyor. Süper spor otomobilleri aratmayan bu araç 250 bin 250 Eurodan (Yaklaşık 566 bin lira) başlayan fiyatlar talep ediliyor. Her iki modelinde yakıt tüketimi 11 litrenin üzerinde. Daha cimri patronlar da olabileceğini düşünen Alman marka, kısa bir süre içinde pazara sunacağı V6 benzinliden sonra, Cayenne’de de kullandığı dizelmotoru ürün gamına eklemeye hazırlanıyor. 3.6 litrelik V6 benzinlinin 150 bin euronun biraz üzerinde bir fiyatla satılacağı düşünüldüğünde 3 litrelik V6 dizel motorun en cazip Panamera modeli olacağı şüphesiz. Üstelik aracın tüketimi ise fabrika verilerine göre 100 kilometrede ortalama 6.5 litre olarak veriliyor. Bu da demek oluyor ki hem bir Porsche Panamera kullanıp hem 22.8 kuruşa bir kilometre yol alabilmek mümkün. Üstelik 80 litrelik yakıt deposu düşünüldüğünde bir Porsche modeli ilk kez hiç durmadan 1200 kilometredenfazla yol alabilecek.

4X4 seçeneği de var

Volkswagen raflarından alınan 3 litrelik V6 dizel motor, 250 beygir güç ve 550 nm tork üretebiliyor. Hem arkadan itiş hem de 4X4 çekiş sistemi seçeneklerininsunulacağı araç, 8 ileri Tiptronic S şanzımanla kombine ediliyor. Ağırlığı yaklaşık 2 ton olan Panamera, yüksek torkun avantajını iyi kullanıyor ve 0-100km/s hızlanmasını 6.8 saniyede tamamlayarak ‘yavaş’ yakıştırmalarını doğmadan bertaraf ediyor. Aracın maksimum hızı ise 242 km/s olarak veriliyor.

Porsche resim

Porsche resim

Porsche resimleri

Porsche resimleri

Porsche resimleri

Porsche resimleri

Porsche 996 Turbo X50

Posted by Heartless on Ara-16-2010 under Otomobil

Porsche 996 Turbo X50 Arabacar.com Sahibinden

Porsche 996 Arabaları 1998 ve 2005 yılları arasında Üretilmiş ve Satışı yapılmaktadır.Porsche 911 Varisi Olarak Üretilmiştir.Her iki gövde stilleri modele göre, 2005 yılında kullanılmıştır.996 onun 1963 yılında lanse edilen Carrera modelinin en önemli değişiklikler içermektedir.Bunlar içerisinde en önemlilerinden daha önce hava soğutmalı motorlar yerine su soğutmalı motor kullanılmasıdır.Daha sıkı gürültü düzenlemeler ve her iki arıtma için yüksek müşteri beklentileri ve silindir motor başına daha yüksek performans 4 supap geçiş gerekli hale getirmiştir.

2011 Porsche 911 Carrera Cup Asia
Porsche, sınırlı sayıda ürettiği yeni 911 Carrera Cup Asia modelini tanıttı. Sadece 30 adet üretilecek ve Çin’de satışa sunulacak.
385 beygir gücünde ve 420Nm tor üretebilen yeni Porsche, 100km/s hıza ulaşmasını 4.3 saniyede tamamlıyor.


sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com