Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

2008`in En Sportif Otomobilleri BMW Group`tan

Posted by Heartless on Ara-8-2010 under BMW

2008`in En Sportif Otomobilleri BMW Group`tan
Spor otomobil dergisi “Sport Auto” tarafından okuyucuları arasında yapılan oylama sonucu BMW Group dinamik ve sportif kullanım özellikleriyle 6 ödül kazandı.

Altı sınıfta başarı ve kazananlar arasında beş ayrı model. Bu, spor otomobil dergisi “Sport Auto” tarafından düzenlenen “2008`in en sportif otomobili” okuyucu oylamasında, BMW Group`un final sonuçları. Bu etkileyici sonuç bir kez daha BMW Group`un spor otomobil üretimi konusundaki üstün başarısını gösteriyor. BMW ve MINI modelleri, kazananlar kürsüsünde 14 kategoriden 11`ini rezerve etti. Altı sınıf galibiyeti, geçen yıl olduğu gibi, BMW Group`un “Sport Auto” okuyucu oylaması ile en başarılı üretici olması anlamına geliyor.

Fiyat segmentlerine ayrılmış değerlendirme kategorilerinde, gövde ve motor versiyonlarının dahil edildiği, 146 adet seri üretim model ve 84 adet tuning versiyonu ile birlikte toplam 230 model yer aldı. Dört benzinli motor ve iki dizel motor ile BMW Group başarısını perçinledi. En göze çarpan başarıyı, 35,000 Euro`ya varan dizel motoruyla ve yüzde 50.5 oy ile BMW 123d Coupé aldı. Bu sınıfın bir üst kategorisinde ise BMW 335d, yüzde 39.5 oy ile ilk sırada yer aldı. 45,000 ve 90,000 Euro`ya kadar olan Sedan sınıfında, sırasıyla BMW 335i (yüzde 34.4) ve BMW M3 Sedan (38.3) başta gelirken, küçük sınıf otomobiller kategorisinde, yeni MINI John Cooper Works yüzde 37.7 oy ile birinci oldu. BMW Group`un altıncı ödülü, yüzde 20.4 oy oranıyla 45,000 Euro`ya kadar olan sınıfta en sportif coupe seçilen, BMW 335i Coupé tamamlandı.

BMW Group`un modellerinin sıralamasını özetlemek gerekirse;

MINI John Cooper Works: Birinci – Küçük Sınıf otomobiller
BMW 130i: İkinci – Kompakt Sınıf otomobiller
BMW 123d Coupé: Birinci – Dizeller 35,000 Euro`ya kadar
BMW 335d: Birinci – Dizel 35,000 Euro üzeri
BMW 335i: Birinci – Sedan 45,000 Euro`ya kadar
BMW M3 Sedan: Birinci – Sedan 90,000 Euro`ya kadar
BMW M5: Ikinci – Sedan 90,000 Euro üzeri

BMW Z4 Roadster 2.5si: Üçüncü – cabrio/roadster 40,000 Euro`ya kadar
BMW M3 Cabrio: Ikinci – cabrio/roadster 80,000 Euro`ya kadar
BMW 335i Coupé: Birinci – coupé 45,000 Euro`ya kadar
BMW M3 Coupé: Üçüncü – coupé 90,000 Euro`ya kadar

Bu mükemmel sonuçla, BMW Group uluslararası ödüller kazanma serisinde yer almaya devam ediyor. Mayıs 2008 gibi kısa bir zaman önce üretici, beş motor için ünlü “Uluslararası Yılın Motoru Ödülleri”nde altı ödül kazandı. İkinci kez başarılı sonuç elde edilirken, yarışmada genel ödülü altı-silindirli Twin Turbo Motoru kazandı-bu motor, ödüllü BMW 335i Sedan ve BMW 335i Coupé`de olduğu gibi sürükleyici bir otomobil sürüş dinamiği sağlamaktadır.

Herkesin hayallerinde büyüttüğü bir otomobil, bir model vardır elbette. Türk otomotiv sektörünün önemli isimlerinin gönlünden geçenlerse yüksek performanslı ve klasik olmuş modeller.

Bir markayla uzun yıllar çalışmak ya da içindeki otomobil tutkusuyla görev yaptığı markanın bir modeline hayranlık duymak… Otomotiv sektörünün önemli firmalarını yönetenler için her ikisi de geçerli.Türkiye’de otomotiv dünyasına yön veren yöneticilere baktığımızda veya sorduğumuzda, elbette aldığımız cevaplar genelde aynı olur. Zira tüm yöneticiler, görev yaptıkları, yönettikleri markanın modellerini saymaya özen gösterirler. Ancak öyle bile olsa, mutlaka ayrı tuttukları, hatta şahsi kullanımları için satın aldıkları özel bir model mutlaka vardır.

Performanslılar ilk sıradaOtomotiv profesyonellerinin en beğendikleri ve hatta kullandıkları modellere baktığımızda, genelde bunların üst düzey performansa sahip araçlar olduğu görülüyor. Nitekim GM Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, halen 2.8 lt motorlu bir Insignia kullanıyor. Ancak o, henüz Türkiye’ye getirilmeyen dört tekerlekten çekişli ve 325 HP gücündeki Insignia OPC’yi şimdiden gözüne kestirdiğini söylüyor.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız ise, fırsat buldukça BMW’nin 420 beygirlik M3’ünü kullanmayı tercih ediyor.Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü Kerem Güven ise genelde minivan tarzı bir araç kullansa da, Türkiye’de düzenlenen Porsche Cup yarışlarına aktif olarak katılanlardan. Temsa Otomotiv Direktörü Yusuf Soner ise hızlı temposuna ayak uyduran bir otomobili zevkle kullanıyor. O da, Mitsubishi’nin “performanslı köpekbalığı” olarak nitelenen ve gücü 300 beygire yaklaşan Evo X modelinin direksiyonuna geçmekten mutluluk duyuyor.Klasik sevenlerMarkayla uzun yıllar birarada olmak, o markanın tarihinde yer eden modellere duyulan hayranlığı körükleyebiliyor.

Örneğin uzun yıllardır General Motors çatısı altında çalışan Özcan Keklik, gönlünden 1964-67 yılları arasında üretilmiş klasik bir Corvette Stingray geçiriyor.Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu ise, Audi’nin 1980’li yıllarda ürettiği Quattro Coupe için benzer şeyleri düşündüğünü söyleyebiliriz. Tıpkı, Chrysler Jeep A.Ş. Genel Müdürü olan ve geçmişte yarışlara da katılan Uğur İrfanoğlu’nun, klasik bir Dodge Challenger veya Charger  restore etme fikri gibi.Ford Otosan Genel Müdürü Mike Flewitt ise klasik otomobilleri seven bir yönetici. O yüzden garajında 1964 model Lotus Elan bulunduğunu söylüyor. Aracın motorunun, Anadol’da kullanılan motorlarla benzer özellikler taşıdığını da belirtiyor.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com