Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Yılın Otomobili Nissan Leaf

Posted by Heartless on Ara-13-2010 under Araba Haberleri

Elektrikli Nissan Leaf, Avrupa’da 2011 Yılın Otomobili Ödülüne layık görüldü.

Nissan tarafından yapılan açıklamada, 23 Avrupa ülkesinden 57 önde gelen otomobil gazetecisinden oluşan jürinin, ”dünyada satın alınabilir fiyatlarla” global anlamda pazarlanan ilk sıfır emisyonlu araç olan Leaf’i ödüle değer gördüğü belirtildi.

Leaf’in 40 rakibini geride bırakmayı başararak otomobil sektöründeki en önemli onurun sahibi olduğu dile getirilen açıklamada, yarışmanın 47 yıllık tarihinde ilk kez elektrikli bir aracın ödülü kazandığı bildirildi.

Yılın Otomobili Ödülünün Jüri Başkanı Hakan Matson, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, ”Jüri Nissan Leaf’in elektrikli araçlar açısından yeni bir çığır açtığını gösterdi. Nissan Leaf birçok açıdan geleneksel araçlarla karşılaştırılabilecek ilk elektrikli araç” dedi.

Nissan Motor Co. Ltd. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Ghosn da şunları ifade etti:

”Bu ödül öncü ve sıfır emisyonlu Nissan Leaf’in güvenlik, performans, genişlik ve yol tutuşu açısından geleneksel araçlarla rekabet edebileceğini gösteriyor. Ödül aynı zamanda Nissan’ın sürdürülebilir mobilite biçiminde tanımladığı ulaşımın geleceğine dair net bir vizyonu olan yenilikçi ve heyecanlı bir marka olarak duruşunu da tescilliyor.”

NİSSAN LEAF

Açıklamada verilen bilgiye göre, Nissan Leaf gücünü aracın önünde yer alan ve ön tekerlekleri hareket ettiren kompakt bir elektrikli motordan alıyor. Dalgalı akımlı motor 80 KW güç üretirken 280 Nm’lik bir tork ortaya çıkarıyor, bu da aracı en fazla 145 km/h hıza ulaştırmaya yetiyor.

Söz konusu elektrikli motorun gücü Nissan’ın geliştirmiş olduğu ve 90 KW’ın üzerinde bir çıkış gücü sağlayan katmanlı lityum-iyon pilden geliyor. Otomobilin menzili iki şarj arasında 175 kilometreyi aşıyor. Bu da şehir içinde otomobil kullanan birçok insan için Nissan Leaf’i oldukça pratik bir seçenek olarak konumlandırıyor.

Chevrolet’in Dizel Otomobili Cruze

Posted by Heartless on Ara-12-2010 under Chevrolet

Chevrolet’in Dizel Otomobili Cruze
Chevrolet, Ekim ayındaki Paris Motor Show ve İstanbul Autoshow fuarlarında Genarel Mototors’un yeni global kompakt araç mimarisi üzerine kurulu Cruze adını verdiği sedan modelini tanıtacak. C segmentinde yer alan Cruze, 2009’un ilk aylarında Türkiye’de satışa sunulacak. Araç, Chevrolet dizel otomobil olarak türkiye Pazarına girecek. Chevrolet yeni dizel motor seçenekleriyle 2010’dan itibaren 10 binli satış adetlerine ulaşmayı hedefliyor

İki ayaktan oluşan Yılın Otomobili yarışmasında, 33 otomobilden 7’si finale kaldı, sonuçlar 30 Kasım’da açıklanacak.Yedi farklı ülkenin otomobil basın kuruluşları tarafından düzenlenen “Avrupada Yılın Otomobili 2010” organizasyonunda, araçlar her sene olduğu gibi; tasarım, konfor, güvenlik, ekonomi, yol tutuş, performans, fonksiyonellik ve çevrecilik kriterlerine göre, otomobil editörlerinden oluşan jüri tarafından değerlendiriliyor.

Sadece Avrupada üretilen otomobiller ile sınırlı olmayan yarışmada, araçların yarışmaya katılabilmesi için en az 5 Avrupa ülkesinde satılması, yarışma sonucundan 12 ay önce satışa sunulması ve en az 5000 adet satacak kapasitede olması gerekiyor. Bu yılın finalistleri Citroen C3 Picasso, Mercedes-Benz E Sınıfı, Opel Astra, Peugeot 3008, Skoda Yeti, Toyota iQ ve Volkswagen Polo’yu kısaca tanıyalım.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com