Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Türk Malı Mindset 2011 Model

Posted by Heartless on Kas-1-2010 under 2011 Model Araba Tanıtım

Türk tasarımcı Günak’ın tasarladığı, Başbakan’ın da kullanıp beğendiği hibrid otomobilin 2010′a yetiştirilmesi hedefleniyor.

Sabah gazetesinde Ufuk Sandık’ın haberine göre; Mindset, Kültür Başkenti İstanbul toplantılarında başbakanları taşıyacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün test ettiği ve Türkiye’de üretimi için tam destek verdiği Mindset adlı elektrik motorlu hibrid otomobilin İstanbul’un Avrupa’nın Kültür Başkenti olduğu 2010 yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Bunun için seri üretime geçilmese dahi ilk aşamada 25 adet otomobilin üretilmesi hedefleniyor. Amaç ise Murat Günak’ın tasarımı olan Türk malı hibrid Mindset’le, 2010 Kültür Başkenti toplantıları için Türkiye’ye gelen devlet adamları ve ünlü isimlerin İstanbul’da gezdirmek. Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği Başkanı Ömer Burhanoğlu, Kültür Başkenti toplantılarında misafirlerin Türk malı bir otoyla dolaşmasının büyük ses getireceğini söyledi. Burhanoğlu, ilk aşamada 4 kapılı 25 adet prototipin üretilebileceğini kaydetti.

‘Başbakan Çok Etkilendi’

Murat Günak’ın Türkiye’deki temsilcisi Kaan Kurşun, Günak’ın Başbakan Erdoğan’ın gösterdiği ilgi ve destekten çok etkilendiğini söyledi. Toplantıda Günak’ın Başbakan’a kendisini ve yaptığı çalışmaları anlattığını belirten Kurşun, “Toplantıda oldukça duygusal bir atmosfer oluştu. Başbakan, Günak’ın başarıları karşısında çok etkilendi. Günak ise gururla toplantıdan ayrıldı. Uzun süre yaşadıklarımızın etkisinde kaldık. Açıkcası bu kadarını beklemiyorduk” dedi.

Günak’ın otosuna Avrupa’dan tam not

Almanya’daki otomobil dergileri, Porsche 911 modeliyle Günak’ın Mindset aracının test karşılaştırmasını yaptı. ‘Geleceğin spor otomobilleri böyle mi olacak?’ başlıklı yazıda, ‘Mindset Geleceğin Porsche’si olabilir” yorumu yapıldı. Yazıda, şu göreşlere yer verildi: “Mindset için geleceğin Porsche’si terimi hiç de abartılı bir saptama değil. Çünkü Mindset ile 911 arasındaki ortak noktalar sanıldığından çok fazla: Yüksek verim, güvenilirlik, kalite ve statü. Mindset’in üreticileri Porsche’yi başka bir nedenle de örnek alıyor: 1948′de Ferdinand Porsche, 356′yı piyasaya çıkardığında tam bir devrim yaratmıştı. Çünkü halkın ‘Kaplumbağa’sı bir spor otomobile dönüşmüştü. Aynı şeyi Mindset de hedefliyor.”

Dünya tanıyor

Murat Günak, Kassel Güzel Sanatlar’da tasarım okudu. Patrick Le Quement’ın teşvikiyle, Londra Kraliyet Güzel Sanatlar’da mastır yaptı. Ford, Mercedes, Peugeot, DaimlerChrysler’de çalıştı. 2004′te VW Grubu Tasarım Başkanı oldu. 2007′de görevinden ayrıldı.

Kıraç: Projenin içinde bir şekilde olmak isteriz

KARSAN Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç, Murat Günak’ın Mindset projesinin Türkiye’de üretilmesi projesine destek verdi. Kıraç, “Doğru çalışma yapılırsa, neden olmasın? Bu projenin bir şekilde içinde olmak isteriz” dedi. Otomotiv duayeni Kıraç, şunları söyledi: “Murat, Türkiye’nin iftihar ettiği bir tasarımcı. Otomobili bilen bir isim. Türkiye’de bu proje yapılabilir. Biz de bu projeyi takip etmek isteriz. Niş üretim yapan bir firma olarak bize de uyabilir. Ancak, projeyi incelemeden, konuşmak için çok erken.”

Bilaloğlu: Türkiye’ye büyük katma değer sağlar

Mindset ‘i Türkiye’de üretibilecek yatırımcılar arasında Doğuş Grubu’nun isminin geçmesini değerlendiren Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu, “Doğuş Grubu olarak şu anki ekonomik ortamda yatırım yapmak veya marka yaratmak gibi bir gündemimiz yok. Ama bu otomobilin incelenmesi ve desteklenmesi gerekiyor” dedi. Türkiye’nin otomotivde büyümesinin yolunun niş modellerle olacağını da söyleyen Bilaloğlu şunları söyledi: “Mindset, Türkiye için niş bir proje. Bu aracı sadece üretilip satılacak bir araç olarak değil Türkiye’ye teknoloji alanında sağlayacağı katkılara da bakmamız lazım. Belki bu araçta kullanılan teknoloji yarın başka sektörlerde de kullanılacak. Yani bu araç teknoloji olarak da Türkiye büyük katma değer sağlayabilir.”

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com