Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Michelin Lastiği Yeniden Buldu (otomobil)

Posted by admin on Eki-28-2010 under Otomobil

Otomotiv firmaları alternatif yakıtlarla çalışan çevreci araçlar konusunda çalışmalarını sürdürürken, lastik firmaları da boş durmuyor. Yakıt tasarruf sağlayan ve elektrikli araçlara uygun lastikler konusunda çalışmalar yapan Fransız Michelin, otomotiv sektöründe devrim yaratacak bir buluşa imza attı. ‘Active Wheel’ isimli yeni ürünüyle elektrikli motoru lastiğin içine sokmayı başaran Michelin, bu yeni teknolojiyle birlikte otomotivde tüm dengeleri değiştirecek. Ar-Ge’ye yılda 600 milyon Euro’yu aşan yatırım yapan Michelin, Active Wheel teknolojisini, Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde düzenlenen Michelin Challenge Bibendum organizasyonunda tanıttı.

TASARIM DEĞİŞECEK
Etkinlikte Peugeot’nun BB1 ve Heuliez’in Will konsept araçlarında kullanılan Active Wheel, elektrikli motorun tekerleğe entegre edilmesiyle ortaya çıktı. Active Wheel’de tüm önemli birleşenler tekerleğe monte edilerek, ön ya da arka kaporta altında bir motor, süspansiyon, şanzıman, debriyaj ve vites kutusu gereğini ortadan kaldırıyor. Michelin tarafından geliştirilen bu sistem, otomotiv üreticilerinin isteğine göre 2 ya da 4 tekerleğe birden uygulanabiliyor. Bu da araçların iki veya dört çekişli olmasını sağlıyor. Active Wheel, lityum iyon pille çalışan elektrikli araçlarda kullanılabiliyor. Rio’da Türk gazetecilerinin sorularını yanıtlayan Michelin CEO’su Michel Rollier, Active Wheel teknolojisinin otomotiv dünyasında bir devrim olduğunu söyledi. Rollier, Active Wheel teknolojisinin otomotiv tasarımlarını da değiştireceğini, bu sayede araçlarda daha fazla alan yaratma şansı olacağını kaydetti.

CO2 DÜŞÜYOR
Michelin, dünyadaki en yenilikçi lastik markası olduklarını belirten Rollier, elektrikli ve alternatif yakıtla çalışan araçlarda kullanılan lastiklerde rakiplerden bir adım önde olduklarını söyledi. Rollier, “Biz alternatif yakıtlarla çalışan çevreci araçlar için lastik üretmeye hazırız. Yani geleceğe hazırız. Şu anda otomotiv firmalarının harekete geçmesini bekliyoruz” dedi. Rollier, şunları söyledi: “2020 yılında elektrikli araçların toplam pazardaki payı yüzde 5 olacak. Hibrid ve diğer alternatif enerjili araçlarla birlikte bu oran yüzdre 20’ye çıkacak. Ancak, geri kalan yüzde 80’lik konvansiyonel motorlu araçların emisyon oranlarında da düşüş sağlayan lastik teknolojileri olacak. Geleceğin lastiklerini tamamen emisyonu azaltacak şekilde geliştiriyoruz. Şu anda emisyon oranını yüzde 20’ye varan oranlarda düşüren lastikler ürettik.”

Mart ayı itibarıyla satışa sunulan Michelin Pilot Sport 3 sportif şehir otomobilleri, kompakt ve büyük sedanlar, roadster ve coupe gibi küçük spor otomobiller için uygunken sportif kullanım dışındaki modeller içinse opsiyonel olarak 18 ila 19 inç aralıkta ekstra geniş yelpazeye sahip.

MICHELIN Pilot Sport 3, aynı anda güvenliği, sürüş keyfini ve çevresel performansı artırarak kazançlı bir üçlü sunuyor. Michelin’in bu en yeni lastiği, bir performans özelliğini başka bir performans özelliği için feda etmemek stratejisini çok iyi yansıtıyor. Bu anlayış, birkaç farklı alanda aynı anda iyileştirilmesi anlamına geliyor.

MICHELIN Pilot Sport 3, spor lastiklerde referans haline gelmiş olan bir önceki nesil lastiklere* göre ıslak zeminlerde, virajlarda daha iyi yol tutuş ve üç metre daha kısa fren mesafesi** ile daha fazla güvenlik sağlıyor. Bunlara ilave olarak, yeni lastik, keyifli bir sürüş deneyimi için yüksek direksiyon hassasiyeti sunuyor. Bu da, MICHELIN’in yüksek performanslı lastiklerinin daha fazla sürüş zevki sağladığını gösteriyor. Ayrıca, MICHELIN Pilot Sport 3 diğer spor lastiklerden farkı; üstün yakıt tasarrufu özelliklerine sahip ve daha uzun ömürlü lastik olmasıdır.

Global bir lastik olmak için tasarlanan ve Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Pasifik ve Asya gibi pazarların ardından bir yıl sonra da Kuzey Amerika’da satışa sunulacak MICHELIN Pilot Sport 3, Green Power Bileşiği, Anti Surf Sistemi ve Programlanmış Distorsiyon lastik mimarisi gibi benzersiz ileri teknolojilerden yararlanarak çeşitli hava koşullarında üstün yol tutuş ve çekiş sağlıyor. Bağımsız Alman test kuruluşu TÜV SÜD Automotive tarafından yapılan karşılaştırmalı bir araştırmaya göre yeni MICHELIN Pilot Sport 3, otomobil üreticileri tarafından onaylanmış olan bir önceki nesil lastiklere göre virajlarda daha iyi yol tutuş sağlarken, fren yapıldığında üç metre daha kısa fren mesafesi sunuyor***.

Audi A5 ve yeni Mercedes E 63 AMG gibi imza niteliğindeki spor otomobil modellerinde kullanımı için OEM lastik onayını alan ve kendi kategorisinde artık bir örnek teşkil eden MICHELIN Pilot Sport PS2’ye oranla %10 daha fazla kullanım ömrüne sahip**** Pilot Sport3 , yeni nesil Michelin lastiklerinin üstün performansının açık bir kanıtıdır.

* MICHELIN Pilot Sport serisi 200’den fazla modelde kullanım için onaylanmıştır.

** Test 2009’da bağımsız teknik hizmetler firması TÜV SÜD Automotive tarafından 245/40 ZR 18 Y ebat lastikler üzerinde yapılmıştır.

*** MICHELIN Pilot Sport serisi 200’den fazla modelde kullanım için onaylanmıştır.

****225/45 ZR 17 91 Y lastik ebatları üzerine yapılan kurum içi testler.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com