Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Lpgli Chevrolet

Posted by admin on Eyl-21-2010 under Chevrolet

General Motors, Türkiye’de satışa sunduğu modellerin dizel açığını LPG’li araçla kapatmak için 2007’nin başında binek araç müşterileri için LPG’li araç satışına başlayacak.

İthalat içindeki lüks tüketim mallarının payı her geçen gün atıyor. Benzin fiyatlarının hızla artması ve Türkiye’nin en pahalı benzin kullanan ülkesi olması dünya devlerini de arayışa itti. Amerika’nın dünya otomotiv devi şirketi GM (General Motors), Türkiye’de satışa sunduğu Chevrolet marka araçların binek modellerinin LPG’lisini satışa başlıyor. Türkiye’de satışa sunduğu modellerin dizel açığını LPG’li araçla kapatmaya çalışan şirket, bu doğrultuda 2007’nin ilk aylarından itibaren binek araç müşterileri için LPG’li araç satışına başlayacak.

Chevrolet Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Murat Aydın Auto Show Fuarı’nda Tercüman’a konuştu. Chevrolet markasının Türkiye’deki konumunu ve önümüzdeki dönem stratejilerinden bahseden Murat Aydın, Türkiye’de ilk defa bir markanın binek araç müşterisine LPG’li araç satışına başlayacağını belirterek, LPG’nin hem çevreci, hem ekonomik bir yakıt olduğunu söyledi. LPG yakıtının, bilinenin aksine son derece de güvenli bir yakıt olduğunu ifade eden Aydın, ‘İtalya’da yılda 35 bin adet Chevrolet otomobil satıldığını ve bunun yüzde 80’inin LPG’li olduğunu söyledi. Fiyat farkıyla ilgili olarak da baz modelden 1.800 YTL gibi bir fazlalığı olacak’ dedi.

Rekabet arttı

2007’de şu ana kadarki en iyi satış adetlerine ulaşmayı hedeflediklerini belirten Murat Aydın ‘Türkiye’de otomotiv pazarına ilk giriş yaptığımız yıl 10 bin adet araç satmıştık. 2005’te de iyi satış yaptık ve 8 bin araç sattık. Bu yılki yıl sonu hedefimiz ise 6 bin. Satış adetinin düşmesinde pazarda yaşanan dalgalanmaların etkisi büyük. Çünkü bu sene pazarda çok büyük rekabet var. Ve bu rekabette firmalar çeşitli indirimlere girdi. Biz o rekabete girmedik.’ dedi.

SUV segmenti yükselişte

Toplam Chevrolet satışlarının yaklaşık yüzde 50’sini Aveo’nun oluşturduğunu ifade eden Aydın, geçen ay satışa sundukları Epica ve Captiva’yla SUV segmentinde oldukça iddialı olduklarını kaydederek şunları söyledi: ‘SUV (4×4) segmenti Türkiye’nin en gözde segmenti. Ve bu segmentte yer alan modelimiz Captiva’ya çok güveniyoruz. Pazara girdiği ekim ayından bu yana çok başarılı oldu ve sıra yazmaya başladık.’ Türk otomotiv pazarıyla ilgili olarak da, geçen yıla göre yüzde 10-15 bir daralma beklediklerini ve yine de bu yılın otomotiv sektörü için kötü bir yıl olmadığını kaydetti.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com