Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Honda Accord Otomobil Teknik Özellikleri

Posted by arabacar on Eyl-13-2011 under Honda

Honda Accord Otomobil Teknik Özellikleri

Accord
Model
Motor Hacmi (cc)
Silindir sayisi
Beygir Gücü (BG)/(d/d)
En Yüksek Tork (Nm)/(d/d)
0-100 km/s Hızlanma (sn)
Son Hız (km/sa)
Vites
Yakıt tüketimi (100 km’de)
Şehir İçi (litre)
Şehir Dışı (litre)
Ortalama (litre)
Fiziki Ölçüler
Ağırlık (kg)
Dingil Mesafesi (mm)
Uzunluk (mm)
Genişlik (mm)
Yükseklik (mm)
Bagaj Hacmi (litre)

Honda Accord

Honda Accord

2.0
1997
4
147/6000
184/5000
0.0
0
5 ileri 1 geri

0.0
0.0
0.0

1340
2715
3995
1695
1590
415

3.0i V6
2997
V6
200/5500
265/4700
8.5
0
5 ileri 1 geri

0.0
0.0
0.0

1500
2715
4795
1785
1455
415

Sınıfı ona dar gelir!

Honda üretim bandına 1981 yılında giren Accord’un yedinci nesli bu yılın başından itibaren Türkiye’ye ithal edilmeye başlandı. Orta üst sınıftaki model, 2.0 litre 155 HP ve 2.4 litre 190 HP’lik iki benzinli motor seçeneğiyle tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Ülkemizde satılan tüm Accordlar, ‘Sequential Sport Shift’ ismi verilen sıralı bir otomatik şanzımana sahip.

Kışkırtıcı tasarım
Yeni Accord selefinin geliştirilen platformu üzerine inşa edilmiş. Ancak otomobilin selefiyle benzerliği bununla kısıtlı. Mazda6 ile başlayan bu segment için sportif sayılabilecek çizgilere Accord’un tasarımında da rastlıyoruz. Büyük Honda logosunun yerleştirildiği radyatör ızgarası ve çatık kaşları ile Accord pek çok spor otomobilden daha kışkırtıcı duruyor. Bu izlenimin bir diğer sebebi de test otomobilimizde bulunan spor body kit olabilir. Otomobil profilden ateşlenmeyi bekleyen bir roketi andırırken, arka kısım kendine has çizgileriyle trafikte hemen dikkat çekiyor. Ayrıca otomobilin Mercedes modellerindeki gibi yan aynalara yerleştirilen sinyal lambaları kolay görülmesinden dolayı güvenliği yükseltiyor.

Detaylara dikkat…
Accord’un iç mekanı dışı kadar radikal çizgilere sahip değil. Ancak orta konsolda kullanılan metal malzemeler sportif havayı sürdürmeye yetiyor. Otomobilin malzeme kalitesi sınıfında yer alan modellerle aynı seviyede… Orta konsolun en üstüne havalandırma ızgaraları yerleştirilmiş. Müzik sistemi ve klima kumandaları büyük dijital ekranın etrafına toplanmış. En altta ise kapaklı büyük bir göz bulunuyor. Bu göz cüzdan, cep telefonu gibi aksesuarları rahatlıkla aynı anda içine alabilecek genişlikte. Küllük ve çakmak ise vites kolunun hemen önüne yerleştirilmiş. Kapaklı bir gözün ardında bulunan bardaklıklar ise el frenin hemen yanına konumlandırılmış. Direksiyon simidi üzerindeki butonlar yardımıyla müzik ve hız sabitleme sistemi kontrol edilebiliyor. Accord’un selefine göre 70 mm artan boyu (4665 mm) iç mekanda hissedilmiyor. Sahip olduğu 459 litrelik bagaj hacmiyse sınıfının gerisinde.

Teknoloji kıskandırıyor
Accord’un kaputunun altında 2 litre hacminde üstten çift eksantrikli bir motor görev yapıyor. Yeni nesil akıllı supap zamanlaması olarak isimlendirilen ‘i-VTEC’ teknolojisine sahip olan motor 6000 d/d’de 155 HP güç, 4500 d/d’de 190 Nm tork üretiyor. Alt devirlerden itibaren canlı bir karaktere sahip olan motor 4000 d/d’den itibaren saldırgan bir karaktere bürünüyor. Ancak güç 6500 d/d civarında sona eriyor. Otomobilde görev yapan sıralı otomatik şanzıman motor ile iyi uyum gösteriyor. Ani hızlanmalarda çok hızlı bir biçimde vites düşüren sistem otomobilin performansını törpülemiyor. Yaptığımız performans testlerinde Accord ile 0’dan 100 km/s hıza 10.5 saniyede ulaştık. Testimiz süresince 9.5 litre kurşunsuz benzin tüketen otomobil 65 litrelik deposuyla 684 km’lik bir menzil sunuyor.

Direksiyon tepkileri mükemmel
Yedinci nesil Accord sıra dışı tasarımı ve sportif motifleriyle rakiplerini kıskandıracak kadar iddialı bir otomobil… Başarılı süspansiyon sistemi yüksek konfor sunarken güvenlikten de ödün vermiyor. Aşırı zorlanmadığı sürece Accord’u yoldan çıkarmak güç. Virajlara kontrolsüz girildiğinde arkasını bırakan otomobil başarılı direksiyon sistemiyle izine kolayca döndürülebiliyor. Otomobilin elektro-hidrolik direksiyon sisteminin tepkileri hızlı ve net. Bu direksiyon sistemi pek çok markanın örnek alabileceği bir düzeyde. Otomobilin fren sistemi de övgüyü hak ediyor. 100 km/s hızla giderken yapılan ani frende elde ettiğimiz 36 metrelik duruş mesafesi bu sınıf için referans olarak kabul edilebilir. Honda Accord 2.0 Sport 55.665.000.000 TL’lik bir satış fiyatına sahip.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com