Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Japonya’nın ikinci büyük otomobil üreticisi Honda Motor, 2009-2010 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre karını yediye katladı.

Ekim-Aralık dönemini kapsayan üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre Honda karını yüzde 565,1 oranında artırarak 1 milyar avro (134,6 milyar yen) kar etti.

Şirketin işletme karı ise yine bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 72,7 oranında artarak 1,34 milyar avro (176,9 milyar yen) oldu. Şirketin cirosu yüzde 11,5 oranında düşerek 17 milyar avro (2.240,7 milyar yen) olarak kaydedildi.

Şirket yetkililerince yapılan açıklamada, satışlarda düşüşe rağmen sonucun iyi olmasında genel giderlerin kısılması, Ar-Ge’ye ayrılan payın azaltılması ve fiyatlarda indirimin etkili olduğu belirtildi.

Honda’nın dünyada araba satışlarında üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,8 oranında gerileme kaydedilerek, 914 bin araç satıldı.

Şirketin Japonya’daki satışlarında ise yeni aracı hybride Insight sayesinde yüzde 31,1 oranında artış kaydedildi. Tayland, Hindistan ve Çin olmak üzere şirketin Asya’daki satışları yüzde 26,7 oranında artarken, Kuzey Amerika’da yüzde 17,3, Avrupa’daki satışlarında ise yüzde 42,4 gerileme kaydedildi.

Küresel bazda 2,378 milyon motosiklet satan şirketin satışları yüzde 8,4 oranında azaldı.

2009-2010 yılında ise şirket bir önceki yıla göre 2 milyar avro (265 milyar yen) kar etti. Şirketin bir önceki yıl karı 155 milyar yendi.

Kaynak : AA

Honda da geri çağırıyor

Posted by admin on Oca-22-2011 under 2011 Model Araba Tanıtım

Toyotadan sonra Hondada yaklaşık 440.000 aracı geri çağıracağını açıkladı. Geri çağırma sebebinin Hava yastığı problemi olduğu açıklandı.

Honda Türkiye A.Ş den yapılan açıklamaya göre hava yastığı problemi nedeniyle yapılan geri çağırma açıklamasının Türkiye’de üretilen ve satılan hiçbir modeli içermediğini bildirdi.
Akman, “Honda’nın bugün yapmış olduğu, ‘Hava yastığı problemi nedeni ile geri çağırma’ açıklaması Türkiye’de üretilen ve satılan hiçbir modeli içermemektedir” açıklamasını yaptı.

Honda, daha önce de aynı problem nedeni ile farklı dönemlerde 950 bin aracını çağırmıştı.
Sürücü koltuğu tarafındaki airbaglerde üretim hatası bulunması nedeniyle alınan bu kararda en önemli etkenin, bu kusurun ağır yaralanmalar veya ölümcül kazalara yol açması olduğu bildirildi. Şu ana kadar bu kusur nedeniyle 11 benzer kazanın meydana geldiği ve bu kazalarda bir kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.
Honda CFO’su Yoichi Hojo, 437 bin 763 adetlik geri çağırmanın şirkete maliyetinin 22-33 milyon dolar arasında olacağını kaydetti.
Geri çağrılan araçlar ABD’de 2000 ve 2002 model Accord, Civic, Odyssey, CR-V, Pilot, 2002 model bazı Acura modelleri, Japonya’da ise Inspire, Saber ve Lagreat olarak belirlendi. Tüm bu araçlar Honda’nın ABD ve Kanada’daki fabrikalarında üretilmişti.

Honda CR-Z 2011

Posted by Heartless on Ara-20-2010 under Otomobil

Honda CR-Z (Compact Renaissance Zero) isminin açıklaması kompakt bir hibrid elektrikli otomobil Honda tarafından üretilen ve “Sport hibrid coupe olarak satışa çıkmıştır.CR-Z hem isim ve dış tasarımında ikinci nesil Honda

CR-X in yeni yüzü olarak kabul edilmektedir.CR-Z satışları Japonya’da Şubat 2010′da başlamıştır. ABD de  ise Ağustos 2010 yılında satışlarına başlamıştır.Tasarım ve Z-üretim CR ve diğer Honda hibrid konsept otomobil olarak olmuştur.otomobil ilk olarak 2006 Los Angeles Auto tanıtılmıştır.Honda CR-Z ilk Honda CEO’su Takeo Fukui tarafından 23 Ekim 2007 tarihinde bir konsept araç olarak 2007 Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.CR-Z ilk Amerika’da 2008 Detroit Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gösterildi.

Honda CR-Z 2011 Arabası Otomobili

Honda CR-Z 2011

Arabası Otomobili

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com