Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Bugatti Veyron Grand Sport

Posted by Heartless on Ara-14-2010 under Araba Haberleri

Bugatti Veyron Grand Sport


Bugatti Veyron Grand Sport

Coepe versiyondaki gibi 16 silindirli 1001 HP’lik turbo motor ile donatılan Veyron 16.4 Grand Sport polikarbon tavanlı versiyonunda 406 km/s’lik sürati ile dünyanın en hızlı convertible otomobili olmaya aday. Eğer üstü açılabilir şeffaf tavanı çıkarıp kullanacaksanız son hız 349 km/s’i aşamıyor.

Veyron coupe ile karşılaştırıldığında Gran Sport’un en belirgin farkı daha yüksek ön cam, yeni tasarlanan LED’li farlar ve at nalı şeklindeki çizgiye sahip jantlar oluyor. Diğer taraftan karbon fiber monokok gövde açık tavanın yapısal olarak araçta yer açtığı kayıpları telefi etmek için çok etkin bir seçim olmuş. Bugatti’nin açıklamalarına göre karbon fiber yan marjpiyelerin etrafında ve aktarma tünellerinden B sütuna kadar geniş bir alanı kapsıyor. Ayrıca tekrar tasarlanan hava girişlerindeki 10 cm’lik karbon fiber malzeme aracın takla atması halinde daha iyi korunmasını sağlıyor. Ayrıca Gran Sport’da dikiz aynasına entegre 2.7 inç monitöre bağlı arka görüş kamerası ve “Puccini” ses sistemi de standart olarak sunuluyor.

2011 Model C4 Picasso ve Grand Picasso, fuarın hemen ardından satışa sunulacak. MPV düşünenler için iyi birer alternatif olan Citroen’lerin motor yapıları mevcut model ile paralellik gösterirken, tasarımında hafif değişiklikler göze çarpmakta.

Bu değişikliklerin başında iki modelinde ön tasarımlarının aynı olması geliyor. Artık C4 Picasso ve onun uzun aks mesafesine sahip versiyonu Grand Picasso aynı ön tasarıma sahip. Bunun yanı sıra tamponlardaki LED farlar, ön sinyaller, beyaz renkteki Citroen logoları araçların dış mekanında göze çarpıyor. İç mekanlarında ise donanım paketlerine göre alternatif döşeme renkleri, eğlence sistemi, 3 boyutlu navigasyon sistemi sunuluyor.

2011 Citroen C4 Picasso

2011 Citroen C4 Picasso

Motor olarak, Avrupa’nın en popüler motor seçeneklerinden biri haline gelen 1.6 dizel seçeneğini üzerine yoğunlaşıldığını görüyoruz. Güç ve torkunda bir değişiklik olmayan mevcut motora 6 ileri vitesli yarı otomatik şanzımanla donatılan versiyonları eklenmiş ve bu motor eHDI adını almış. Ekonomik yakıt tüketimi ile dikkat çeken bu dizel motorlar ile ortalama yakıt tüketim değerleri Picasso için 5.3 litre/100 km’den 4.8 litre/100 km’ye, Grand Picasso içinse aynı değerden 5 litre/100 km’ye indirilmiş.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com