Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Alfa Romeo Giulietta 2011 Model

Posted by Heartless on Kas-29-2010 under 2011 Model Araba Tanıtım

Aracın Türkiye’de ortalama 25 bin euro civarında fiyatla satılması planlanıyor. TOFAŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Pandır, “Bu yıl da pazar payımızı en az yüzde 15,4′de tutmak ve pazar lideri olmak istiyoruz” dedi.

Alfa Romeo Giulietta’nın uluslararası basın lansmanında gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyen Pandır, Tofaş’ın şu anda iki vardiya ile çalıştığını ve kapasitesinin üst sınırlarını zorladığını belirtti.

Pandır, fabrikada fazla mesai ile cumartesi günlerinde de çalışıldığını dile getirerek, şu anda fabrikada 3 vardiyaya çıkılacak kadar Türkiye otomotiv pazarının büyümediğini anlattı.

yeni alfa romeo giulietta

Tofaş olarak ilk üç ayda Avrupa’daki bitmekte olan teşvik fırsatlarını değerlendirmek için ihracata ağırlık verdiklerini ve iç pazara yeterince yönelemediklerini ifade eden Pandır, artık Avrupa’da teşviklerin bitmesiyle kendilerinin iç pazarda atağa geçme zamanlarının geldiğini ve Fiat markasıyla yılın geri kalan kısmında iç pazara daha fazla ağırlık vereceklerini kaydetti.

Ali Pandır, geçen yıl Tofaş olarak Türkiye otomotiv pazarında yüzde 15,4 pazar payına ulaştıklarını ve yılı lider olarak kapattıklarını hatırlatarak, “Bu yıl da pazar payımızı en az yüzde 15,4′de tutmak ve yine pazar lideri olmak istiyoruz. Pazarın büyüklüğüne göre bizim adet hedeflerimiz de değişiyor. Ancak bizim için önemli olan pazar liderliğimizi devam ettirebilmek” dedi.

yeni alfa romeo giulietta

“Giulietta lokomotif bir ürün olacak”

Alfa Romeo Türkiye Direktörü Arzu Çolakoğlu da, Alfa Romeo Giulietta’nın Ağustos ayında Türkiye’ye geleceğini ve satışa başlayacaklarını bildirdi.

Çolakoğlu, Giulietta’nın 3′ü benzinli biri dizel olmak üzere 4 farklı motor seçeneğiyle Türkiye’ye geleceğini duyurdu.

Alfa Romeo Giulietta için Türkiye’ye özel bir fiyat için çalıştıklarını dile getiren Çolakoğlu, İtalya’da 21 bin euro civarında olan bu aracın Türkiye’de yüksek vergiler nedeniyle normalde 28 bin euroları bulabileceğini, ancak kendilerinin Alfa Romeo yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler sonucunda bu aracın Türkiye’de ortalama 25 bin euro civarında satılacağını vurguladı.

yeni alfa romeo giulietta

Giulietta ile Alfa Romeo’nun Türkiye’de satışlarını binli adetlerin üzerine çıkaracağını söyleywn Çolakoğlu, “Giulietta Alfa Romeo markasını bir adım öteye taşıyacak lokomotif bir ürün olacak. Bu aracın köklü İtalyan markasının performansına büyük etkisi olacak” dedi.

Alfa Romeo Giulietta’nın Türkiye’de ilk tanıtımını öncelikle mevcut Alfa Romeo sahiplerine yapacaklarına işaret eden Çolakoğlu, uzun zamandır bu modeli bekleyen “Alfisti”lere yönelik özel çalışmaların hazırlıkları içinde olduklarını da belirtti.

Alfa Romeo Giulietta 2011 Model

Posted by Heartless on Kas-27-2010 under 2011 Model Araba Tanıtım

İlk olarak Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Alfa Romeo’nun yeni kompakt sınıf modeli Alfa Romeo Giulietta, yaz aylarında Türkiye’de de satışa sunulacak. Fiat Grubu çatısı altında birçok modelde daha kullanılması planlanan ve üzerinde yükseldiği yeni nesil kompakt platform dolayısıyla da dikkat çeken Alfa Romeo Giulietta, 2010 yılında 100. yaşını kutlayacak Alfa Romeo’nun en güçlü silahı olarak dikkat çekiyor. Üçü benzinli ikisi turbo dizel olmak üzere toplam 5 adet motor seçeneğine sahip Alfa Romeo Giulietta’nın en performanslı versiyonu ise 1.8 litre 235 HP’lik benzinli motorla üretilmiş olarak yollara çıkacak.

yeni alfa romeo giulietta

Alfa Romeo’nun 1950’li yıllarda ilk olarak tanıttığı ve kısa sürede farklı karoser tipleriyle de birer efsane haline dönüşen “Giulietta” model ailesinin adını taşıyarak yollara çıkacak yeni model, Cenevre’de görücüye çıktı. Öncelikle ilkbahar aylarından itibaren üretiminin başlamasına paralel Batı Avrupa pazarlarında satışa sunulacak olan Alfa Romeo Giulietta, yaz aylarından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak. Alfa Romeo Giulietta’da üçü benzinli olmak üzere toplam 5 farklı güç ünitesinden oluşan motor yelpazesine yer veriliyor. Tamamı Euro 5 ile uyumlu ve tüketim ile emisyon değerlerini azaltan “Start&Stop (Çalıştır – Durdur)” sistemiyle donatılabilecek olan motor yelpazesinin giriş seviyesinde 105 HP’lik 1.6 litre hacimli JTD turbo dizel motor yer alıyor. Alfa Romeo Giulietta’nın kaslı kaputu altında görev alacak diğer turbo dizel motor seçeneğini ise 2.0 litrelik silindir hacmine sahip 170 HP’lik motor oluşturuyor. Multiair teknolojisine sahip benzinli motor seçeneklerini ise 1.4 litre 120 HP ve 170 HP’lik motorlar oluşturuyor. Bununla birlikte ilerleyen dönemde Alfa Romeo Giulietta’nın 235 HP’lik 1.8 litrelik motorla donatılmış ve Quadrifoglio Verde konfigürasyonlu versiyonu, “en sportif Giulietta” olarak yollara çıkacak.

yeni alfa romeo giulietta

Alfa Romeo Giulietta’nın üzerinde yükseldiği platform, Fiat Grubu’nun birçok yeni modeline de ev sahipliği yapması hedeflenen yeni bir kompakt yapıyı sunması bakımından da ön plana çıkıyor. Sınıfının en iyi ağırlık – güç oranının aranmasıyla, platformun yüzde 84’ünde yüksek ve ultra yüksek sağlamlığa sahip çelik kullanılmış. Bununla birlikte 174 kg ağırlığa sahip kompakt platform, önceki yapılara yüzde 10 daha hafif olmasıyla da dikkat çekiyor. Alfa Romeo Giulietta, Alfa Romeo’nun sınırlı sayıda üretilen süper spor otomobili 8C Competizione ile başlayan geleneksel değerlerini koruyarak geleceğe taşıyan bir tasarımsal yaklaşımla şekillendirilmiş. Genel olarak bir “kama”yı andıran profil ile birlikte burun ve arka tasarım yapısına sahip Alfa Romeo Giulietta, ilk etapta keskin birer gözü andıran LED teknolojili ve Gündüz Farı işlevli (DLR) ön farları ve “Trilob” şekilli genetik Alfa ızgarasıyla dikkat çekiyor.

yeni alfa romeo giulietta

Alfa Romeo Giulietta’nın tasarımının en çarpıcı yönünü ise farklı geometrik yapıların buluştuğu arka bölüm oluşturuyor. LED teknolojili ve aracın profilinea kadar genişleyen arka ışıklandırma grubu, Alfa Romeo Brera modelini andıran arka cam ve bagaj kapağı tasarımı ile birlikte geniş tamponlar, yeni modelin göz alıcı yönlerini oluşturuyor. 350 litrelik bir bagaj hacmine sahip olan Alfa Romeo Giulietta, yerini alacağı Alfa Romeo 147 modeline göre 70 litre daha fazla yükleme hacmi sunuyor.Alfa Romeo Giulietta, farklı sürüş tarzları ve yol koşullarına göre özel olarak uyarlayan bir sistem olan Alfa DNA ile donatılmış olarak yollara çıkacak. Üç farklı ayar (Dinamik, Normal ve Her Türlü Hava Koşulu [All Weather]) mevcuttur ve bu modlar Alfa DNA kullanılarak seçilebilir. Söz konusu sistem, yeni modelin tüm versiyonlarında standart olup, motorun, direksiyon sisteminin ve Q2 elektronik diferansiyelinin çalışma parametreleri üzerinde değişiklik yapmanın yanı sıra denge kontrol sisteminin (VDC) davranış mantığı üzerinde de ince ayarlama yapmaktadır.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com