Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Yeni Ford Focus 2011 Model

Posted by Heartless on Kas-20-2010 under 2011 Model Araba Tanıtım

Yeni nesil Ford Focus’un dünya tanıtımı Detroit’teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) yapıldı.

Ford Detroit’te dünya çapında satılacak yeni Focus’un beş kapılı hatchback ve dört kapılı sedan versiyonlarını sergiledi. Her iki model de Ford’un “kinetik tasarım biçimi dili”nin en yeni halini ortaya koyuyor; yeni Fiesta’da ve Mondeo’da görülen stil özelliklerini bir araya getiren daha canlı ve dinamik bir tasarım.

Yeni Focus, Ford’un Almanya’daki merkezinde Murat Güler’inde olduğu bir ekip tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiş. Murat Güler, Hürriyet Gazetesinden Emre Özpeynirci ile görüşmesinde “Bu model 2004 yılında Avrupa için tasarladığım ikinci jenerasyon Focus’un ilk global versiyonu olacak. Daha önce Avrupa ve Amerika için farklı tasarlanan Focus, 3′üncü jenarasyonu ile birlikte tüm dünyada aynı tasarıma ve özelliklere sahip olacak. Yeni modelin dış tasarımını tamamen ben geliştirdim.” açıklamasını yapmış.

new yeni ford focus

2011 Focus, ön tekerlekten çekişi muhafaza ediyor; gücü ise yeni bir dizi motor sağlıyor. 1.6 litrelik ve 2.0 litrelik Ecoboost turbo beslemeli benzinli motorlar ve ayrıca yakıt tüketimini mevcut modellere göre % 10 ila 20 azaltan geliştirilmiş Duratorq TDCi ortak raylı dizel motorlar seçebilecekler. Motorlar mekanik şanzımana, ya da Ford’un benzer otomatik şanzımanlara göre daha iyi yakıt ekonomisi sağlayacak şekilde tasarlanmış yeni çift kavramalı PowerShift altı vitesli otomatik şanzımanına bağlı olacak.

new yeni ford focus

Yeni Focus, şirketin Almanya’nın Köln şehri yakınlarındaki Merkenich’de bulunan, küçük ve orta boy araç geliştirme merkezinden bir ekip tarafından geliştirilmiş; güç aktarım organının geliştirilmesine ise firmanın İngiltere Dunton’daki teknik merkezi öncülük etmiş.

new yeni ford focus

2011 model yeni Focus’un alt kısmında Ford’un yeni orta boyutlu mimarisinden yararlanılmış. Şirket Focus’un yol tutuşunda çıtayı bir kademe daha yükselterek üstün direksiyon hassasiyeti, hissi ve önemli ölçüde geliştirilmiş sürüş kontrolünü bir araya getireceğini iddia ediyor.

new yeni ford focus

Daha önce Focus’un MPV varyantı olan beş kişilik C-MAX ile bu tasarımın denemesi yapılmıştı. Ford iç kısmın kilit öğelerinden birinin, yumuşak malzemelerdeki yüksek işçilik kalitesi olduğunu ve bütün bunların yolculara “daha üst sınıf bir otomobilde yolculuk yaptıkları hissi” vermeye yardımcı olduğunu söylüyor.

new yeni ford focus

Yeni nesil Ford Focus’un üretimi 2010 sonlarında, dünya çapındaki satışı ise 2011’de başlayacak. Ford, ilk üretimin Saarlouis (Almanya), Michigan (ABD) ve Chongqing (Çin) Montaj Tesisleri’nde olacağını belirtti. Önümüzdeki iki, üç yıl içinde Focus ürün yelpazesi genişleyerek üç kapılı bir hatchback’i, bir steyşını ve muhtemelen bir coupe-üstü açılabilir modeli içerecek.

2010 Model Yeni Ford Focus 2011 Model

Posted by Heartless on Eki-27-2010 under 2011 Model Araba Tanıtım

2010’un sonunda yollara çıkması beklenen yeni nesil Ford Focus’un test sırasında görüntülendi.

Bu sefer İsveç’in kuzeyinde soğuk hava koşullarında test edilen Focus’un sadece sedan değil aynı zamanda station wagon versiyonu da görüntülendi.

İlginç bir şekilde normal bir sedan otomobilden daha yüksek görünen Focus Sedan ve ona eşlik eden Focus SW’nin şimdilik sadece motorları ve şasisi test ediliyor.

İlk iki neslinde sedan, hatchback, coupe convertible ve üç kapılı hatchback olmak üzere birçok gövde tipinde satılan Focus’un üçüncü nesliyle birlikte elektrikli versiyonunun da seçenekler arasında yer alması bekleniyor.

Elektrikli versiyonun adı Focus RV olacak ve tam şarjlı pillerle 160 km’lik bir menzile ulaşabilecek. Elektrikli versiyonun ilk etapta Amerika’da satışa sunulması bekleniyor.

6 yıldır pazarda olan şu anki Focus’un 2010’un sonlarında yerini üçüncü nesil Ford Focus’a bırakması bekleniyor.

2011 Model Ford Focus 2011 Model

Posted by Heartless on Eki-25-2010 under 2011 Model Araba Tanıtım

Ford, geçtiğimiz günlerde Focus ST modelini tanıtmıştı. Bu model tanıtıldığın da, Ford’un tasarım çizgisinde yapacağı değişiklikler üzerinde fikir yürütebiliniyordu. Aradan çok ta zaman geçmeden Ford, sevilen modeli Focus’un 2011 model olarak piyasaya sürülecek versiyonlarını tanıttı.

Ford yetkililerinden Derrick Kuzak, yaptığı açıklama da Focus’un sedan, hatchback, ve wagon versiyonları ile hemen herkese hitap eden bir model olduğunun altını çizdi. Ayrıca yaptığı açıklamadaarabalarını tasarlarken spor ve dinamik görünüme sahip olması ve pratik kullanımının olması için çalıştıklarını belirtti.

Yeni Ford Focus’lar da mevcut versiyonlar gibi oldukça geniş bir motor yelpazesine sahipler. 1.6 litrelik EcoBoost motor bunlardan bir tanesi. Yeni Ford Focus bu motor ile 150 beygir gücünde ve 180 beygir gücünde iki alternatif ile satılacak. 1.6 litrelik Duratec Ti-VCT motor diğer benzinli seçenek. Bu motor da iki farklı güç alternatifine sahip. Bunlardan biri 105 beygir gücündeki seçenek diğeri ise 125 beygir gücündeki seçenek. Daha güçlü bir Focus isteyenler içinde 2.0 litrelik 160 beygir gücündeki DI Ti-VCT seçeneği yer alıyor. Yeni Ford Focus’da ayrıca iki farklı dizel seçenekte yer alıyor. Birincisi 1.6 litrelik Duratorq TDCi seçeneği. Bu seçenek 95 ve 115 beygirlik iki farklı güç alternatifine sahip. Diğer dizel motor yapısı ise 2.0 litrelik Duratorq TDCi. Bu seçenek ile Focus, 155, 140, 163 beygir güçlerindeki üç farklı alternatif ile satılacak.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com