Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Elektrikli araba Fluence dünyada sadece Bursa’daki Oyak-Renault fabrikasında üretilecek. 2011 başında ihracat başlayacak.

Renault Mais Genel Müdürü Aybar, 2010′un elektrikli otomobiller için hazırlık yılı olduğunu belirterek, ‘Altyapı çalışmaları biterse 2011′de elektrikli otomobilleri görebiliriz’ dedi

Otomotiv şirketleri elektrikli otomobillerini bir bir tanıtırken Türkiye’de herkes bu araçların ne zaman pazara sunulacağını merak ediyor. Bursa’daki Oyak Renault Fabrikası’nda elektrikli araç üretmeye hazırlanan Renault da Türkiye’de elektrikli araba satmak istiyor. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, elektrikli arabalar için gereken istasyon altyapısı tamamlandığında elektrikli Renault Fluence Z.E. model aracın Türkiye’de de satılabileceğini söylüyor.

yeni renault fluence

2009 yılını değerlendiren ve 2010 beklentilerini açıklayan Aybar, çevreci ve kirletmeyen otomobillerin yaygınlaşmasını bekliyor. “Belki her marka elektrikli otomobil üretebilir ama biz herkes için elektrikli üretmeye gidiyoruz” diyen Aybar, Renault’nun dünyanın farklı ülkelerinde üreteceği dört elektrikli arabadan birinin dünyaya Bursa’dan gideceğini hatırlatıyor.Aybar, Renault’nun yeni sloganı ‘Drive The Change’in de kurumsal kültürlerini ve temel değerlerini ifade ettiğini belirtiyor.

yeni renault fluence

Elektrikli Fluence’ın 2011 yılının başından itibaren Oyak-Renault fabrikalarında üretime başlayacağını hatırlatan Aybar, Türkiye’de elektrikli araç üretiminin yaygınlaşması için birtakım altyapı çalışmalarına ihtiyaç olduğunu ve 2010 yılının bu altyapı çalışmalarının yapıldığı yıl olacağını ifade etti.

yeni renault fluence

Renault, geçen yıl Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıttığı araçlar için fuara Türkiye’den Sanayi Bakanı Nihat Ergün ve Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ı davet etmişti. Aybar, bakanlara fuarda araçların Türkiye’de satılması için gereken altyapı hazırlıklarını anlattıklarını söyledi. Bakan Ergün de Türkiye’de üretilen elektrikli Fluence araçların başta Emniyet ve posta teşkilatı olmak üzere kamu kurumlarında kullanılarak teşvik edileceğini açıklamıştı. Elektrikli otomobillerin Türkiye’de satışı için istasyon altyapısı ve vergi düzenlemesi gerekiyor.

Elektrikli Renault Fluence 2011 Model

Posted by Heartless on Kas-23-2010 under 2011 Model Araba Tanıtım

Renault, 2011 yılının ilk yarısından itibaren Fluence Z.E. Konsept ile podyuma çıkardığı Fluence’ın elektrikli versiyonunu Türkiye’de, Bursa’da Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında üretecek. Ayrıca Renault, Yeni Megane HB’in müşteri taleplerine cevap verebilmek üzere ikinci üretim üssü olarak Oyak Renault Otomobil Fabrikalarını seçti.

Renault’nun, Türkiye’deki faaliyetlerinin 40.yılı dolayısıyla düzenlenen sohbet toplantısında konuşan Renault’nun Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü Patrick Pelata, Fluence’ın elektrikli versiyonunun ve Yeni Megane Hatchback üretiminin bir kısmının Türkiye’de, Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında gerçekleştirileceğini açıkladı.

yeni renault fluence

Pelata, şunları kaydetti: “Oyak Renault, kuruluşundan bu yana 15 farklı model üretti ve yıllar içerisinde özellikle Renault ürün gamının merkezinde yer alan orta boy kompakt modellerin üretiminde uzmanlaştı. Oyak Renault, kalite-maliyet-süre performanslarıyla mükemmel bir konumda yer alıyor. Türkiye’de Oyak Grubu ile sürdürdüğümüz ilkler, başarılarla dolu 40. yılımızda elektrikli Fluence’ın Bursa’da üretileceğini açıklayarak Türkiye’ye, ortaklığımıza ve geleceğe duyduğumuz güveni bir kez daha ispatlıyoruz.

yeni renault fluence

Sürdürülebilir ulaşım hedefinin bilincinde olan Renault, 2011 yılından itibaren eksiksiz bir sıfır salımlı elektrikli araçlar gamını seri olarak üretip uygun fiyatlarla ticarileştirme konusunda kararlılıkla ilerliyor ve Oyak Renault Otomobil Fabrikaları bu iddialı hedefimizin gerçekleşmesinde çok önemli bir rol üstlenecek.”

Renault, Türkiye’de üretilip tüm dünyaya satılacak olan Fluence modelini görücüye çıkardı. 110 milyon euro yatırım hedefleyen Renault, Megan’a Fluence’la ‘Güle güle’ demeye hazırlanıyor.

Renault’un, 110 milyon avro yatırımla OYAK Renault fabrikasında üreterek 80′den fazla ülkeye ihraç edeceği ”Fluence”, ilk kez Bursa’da basına gösterildi. Renault Fluence’ın Dünya lansmanı 15 Eylül 2009 günü Frankfurt Otomobil Fuarında gerçekleştirilecek.

OYAK Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu, Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) OYAK Renault Fabrikası’nda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin, Renault dünyasında üretim sistemi ve pazarı ile özel bir yere sahip olduğunu söyledi.

Türkiye, Renault için nasıl ayrıcalı ise Türk basını temsilcilerinin de yerinin ayrıcalıklı olduğunu ifade eden Tunalıoğlu, ”Bugün tüm dünya medyası, lansmanı öncesi sizlerle paylaşacağımız yeni modelimizden yanlızca fotoğraflar ve basın bülteniyle haberdar olacaklar. Oysa sizler Bursa’da üretilecek gerçek otomobilimizi ve onun üretileceği atölyeleri göreceksiniz” dedi.

Tunalıoğlu, Renault’un, bugün Türkiye’de 40 yıldan beri sağlam bir ortaklık yapısıyla OYAK Grubu’yla birlikte faaliyet gösterdiğini anımsatarak, geçmişe bakıldığında 40 yıldır devam eden, karşılıklı güven ve işbirliğine dayalı sürekli başarıyla gelişen böyle bir ortaklığın dünyada ender olduğunun görüldüğünü ifade etti.

yeni renault fluence

Sıra dışı coğrafi konumu ve büyük ekonomik potansiyeliyle Türkiye’nin bugün Renault’nun öncelikli hedeflerinden biri olan uluslararası büyüme stratejisinin kalbinde yer aldığını anlatan Tunalıoğlu, Türkiye’nin, otomotiv dünyasının önemli ve geleceğe dönük stratejik pazarlarından biri konumunda bulunduğunu vurguladı.

Tunalıoğlu, OYAK Renault Otomobil Fabrikaları’nın, Türkiye otomotiv sektörünün ve Renault’un dünyadaki üretim sisteminin kilit unsurlarından biri olduğuna dikkati çekerek, OYAK Renault Otomobil Fabrikaları’nın, Renault’un performans, kalite ve uluslararası gelişim alanlarındaki stratejik önceliklerini mükemmel şekilde özümsemiş olarak faaliyetini sürdürdüğünü dile getirdi.

”TÜRKİYE’DE ÜRETİLEN İKİ OTOMOBİLDEN BİRİ RENAULT”

OYAK Renault’un performans açısından yılda 360 bin araç, yani dakikada bir araç üretme kapasitesine sahip büyük ve son derece rekabetçi bir üretim tesisi olduğunu ifade eden Tunalıoğlu, ”Bu da onu Renault’nun Batı Avrupa dışındaki en büyük üretim kapasitesine sahip tesislerinden biri yapıyor” dedi.

Tunalıoğlu, Oyak Renault’un, Türk otomobil sanayinde üretim lideri olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

”Türkiye’de üretilen iki otomobilden biri Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikası’nda üretiliyor. Türk otomobil pazarında satılan her 6 otomobilden birisi burada üretiliyor. OYAK Renault ihracatta da lider. Türkiye’den ihraç edilen iki binek otomobilden biri Renault markası taşıyor.”

yeni renault fluence

Kalite konusunda da iddialı olduklarını vurgulayan Tunalıoğlu, şöyle devam etti:

”ISO 9001, 14001 ve SQR gibi sahip olduğumuz çok sayıda sertifika fabrikamızın ulaştığı kalite düzeyinin Otomotive ve Renault dünyasının en iyileri arasında olduğunu kanıtlıyor. Biz kalite denince, kurumun tümünü kapsayan toplam kaliteyi anlıyoruz. Tabii ki ürün kalitesi öncelikli olmak üzere. Ancak onun yanı sıra tesis, tasarım, geliştirme, yönetim ve imalatçılarının kalitesi de olmazsa olmaz faktörlerimiz arasında. Kalite, aynı zamanda nitelikli, yüksek motivasyonlu ve bu şirkette çalışmaktan gurur duyanların kalitesi anlamına da geliyor.”

Tunalıoğlu, Renault’un uluslararası gelişim stratejisi yönünden Bursa fabrikasının önemli rol oynadığına da değinerek, ”Önemli büyüme potansiyeli sunan çok sayıda pazara yakınlığı ile Bursa, Renault ve Türkiye için bölgesel üretim ve ihracat merkezi konumunda yer alıyor. OYAK-Renault Doğu ve Batı Avrupa, Orta Doğu ve Körfez ülkeleri, Orta Asya Türki cumhuriyetleri ve Kuzey Afrika olmak üzere 5 kıtada 100′ün üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz” diye konuştu.

yeni renault fluence

”TÜRKİYE İÇİN 110 MİLYON AVROLUK YATIRIM”

Tarık Tunalıoğlu, bütün bu özelliklerin Türkiye gibi yüksek potansiyeli olan bir ülkede kurulu olan OYAK Renault’un, Renault’nun projelerinin en sonuncusunu almak için gerekli bütün niteliklere sahip olduğunu belgelediğini söyledi.

Tunalıoğlu, şöyle konuştu:

”Bu nedenlerle, Renault ürün gamında çok önemli bir model olan Renault’daki değişimin simgesi Renault Fluence’ın Bursa’daki fabrikamızda üretileceğini sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Bu proje Türkiye için 110 milyon avroluk bir yatırım anlamına geliyor. Renault Fluence, halen fabrikada üretilmekte olan modellerimiz, yeni Renault Symbol, 3 ve 5 kapılı Clio ve Clio Grand Tour ile birlikte üretilecek. Megane Sedan’ın üretimi ise duracaktır.”

yeni renault fluence

Renault Fluence’ın dünya lansmanının 15 Eylül 2009 tarihinde Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirileceğini bildiren Tunalıoğlu, şu bilgileri verdi:

”Renault, Türkiye’ye her zaman inandı, güvendi. Renault, sektörün ve Türk ekonomisinin yaşadığı zor dönemde bile ürün gamının en iyi ve yeni modelini Türkiye’de üretme kararıyla bu güvenini bir kez daha kanıtladı. Yeni projenin hedeflerine ulaşma yolunda OYAK Renault çalışanlarına ve yönetimine güvenim tam. Onlar geçmişte, Renault’nun ‘kalite, maliyet ve süre’ standartlarına en uygun şekilde üretim yapma başarılarını kanıtladılar. Hep birlikte, gelecekte de yeni projeler almak için gereken tüm çabayı göstereceğiz. Bu proje Renault’nun Oyak işbirliğiyle Türkiye’ye olan inancının ve Türk ekonomisine olan katkısının hız kesmeden devamındaki kararlılığını gösteren önemli bir adım.”

TÜRK MÜHENDİS VE İŞÇİSİ

OYAK-Renault Fabrika Proje Direktörü Teoman Yücel de projeyi gerçekleştirmek için OYAK Renault Fabrikası’nın seçilmesinde, Türk mühendis ve işçisinin yüksek eğitim seviyesi, tecrübesi, maliyetlerin rekabetçi oluşu, yüksek üretim kapasitesi, çevre ve kalite standartlarına uygun oluşunun etkili olduğunu söyledi.

yeni renault fluence

Yücel, Bursa’da üretim kararı alındıktan sonra geçen 28 aylık süreçte imalatçı seçimlerin tamamlandığını ve hızla kalıpların üretimine başlandığını belirterek, şunları kaydetti:

”110 milyon avro tutan yatırımların yaklaşık 54 milyon avrosu imalatçılarımızdaki üretim kalıplarına (37 milyon avrosu 48′i yerli imalatçıya), 35 milyon avrosu ise proses kalıplarına harcandı. Bu kalıplardan çıkan ilk parçalar ile ’slot’ adını verdiğimiz ilk prototip araçlar Renault Mühendislik Merkezi Technocentre’da üretildi. Bu üretim sürecine OYAK-Renault’ta 160 kişilik bir mühendis ve operatör (60 kişi) grubu 10 haftalık bir süre için katılarak hem eğitimlerini başlattı hem de test çalışmaları için gerekli ilk araçları üretmiş oldu. Ayrıca mühendislerimiz ve operatörlerimiz bu aracı üretecek bilgi ve beceri seviyesine ulaşabilmek için 45 bin saat eğitim gördüler ve görmeye devam ediyorlar. Bu rakam 2008 yılında Oyak-Renault personelinin aldığı eğitim miktarının sadece yüzde 10′unu teşkil etmektedir.”

”SERİ ÜRETİM ONAYI ALMAMIZA GÜNLER KALDI”

Üretim tesislerinin hazırlık onayı alındıktan sonra bugüne kadar toplan 122 adet ön seri Renault Fluence ürettiklerini bildiren Yücel, şöyle devam etti:

”Test çalışmaları için üretilen araçlar yaşlandırma denemelerinde toplam 340 bin kilometre yol kat ettiler. Bunun 60 bin kilometresi Türkiye’de gerçekleştirildi. Ayrıca sentez denemelerinde Türkiye’de 89 adet L38 üzerinde toplam 10 bin kilometre yol yapıldı. Bunun dışında ön seriden alınan 3 araç ile Türkiye’nin çeşitli yörelerinde bin 500 kilometre test sürüşü yapıldı. Tüm bu denemelere 8 mavi yakalı, 4 mühendis, 3 teknisyen ile katıldık. Bu proje ile Oyak Renault kaporta üretim tesislerinde AIMS (Alliance Industriel Manufacturing System) adını verdiğimiz esnek kaporta üretim hattını kurarak bir ilke daha imza attık. Bu tesis Oyak Renault’nun rakipleri karşısında esnek üretim gücünü daha da artıracak bir yatırım olarak tarihe geçti.”

yeni renault fluence

Yücel, büyük bir heyecanla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, ”Seri üretim onayı almamıza sadece günler kaldı” dedi.

Renault Fluence Program Direktörü Samir Cherfan da aracın teknik özelliklerine ilişkin bilgiler verdi.

”RENAULT MAİS GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM AYBAR”

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar da otomobilin akıcı dizaynı ve teknolojik değişiklikleriyle statü otomobili olduğunu ifade ederek, büyük bir ilgi uyandıracağına emin olduklarını ve bir an evvel ticarileştirmek için sabırsızlandıklarını söyledi.

Aybar, çok hızlı bir şekilde piyasanın en çok tercih edilen otomobili haline geleceğine inandıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

”Bu otomobil zorlu yol koşullarına da son derece hassas bir şekilde hazırlandı. bütün kontrol noktalarından başarıyla geçti. Onun dışında C segmentinde son derece önemli bir konuma gelecek. bu konuma gelirken, kendi özellikleri itibariyle, teknolojik, yenilikçi, akıcı ve prestijli dizaynıyla üst segmentlerden de mutlaka kendisine önemli müşteri kitlesi aktaracak bir otomobil.”

yeni renault fluence

Megan Sedan’ın bu segmentte Türkiye’de önemli bir başarıya sahip olduğuna işaret eden Aybar, ”Temmuz sonu itibariyle Ekim 2003′ten bu yana, toplam 143 bini geçmiş olduğumuzu gördüm. İşte bu başarının üzerine böyle bir otomobil son derece önemli. Tabi bunun dışında Rusya ve Romanya’da da çok büyük başarı kazanan Megan Sedan’a bu otomobille birlikte ‘Güle güle’ diyoruz” dedi.

Aybar, Renault Fluence’nin uluslararası basın testlerinin Türkiye’de yapılacağını, daha sonra da kasım ayında otomobilin ticarileştirileceğini sözlerine ekledi.

Daha sonra, Renault Fluence’nin üretim bantları basına gezdirildi.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com