Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Ferrari ETOX

Posted by admin on Haz-19-2010 under Araba Haberleri

Türkiye’deki bir fuarda bakmak ve binmek istediği Ferrari’ye dokunmasına dahi izin verilmemesine içerleyerek ilk yerli spor otomobil ‘ETOX’u yapan araba dekorasyon şirketi ERTEX’in sahibi Ercan Malkoç, 2. ‘ETOX’u da yollara çıkardı. Türk tasarımcılarla çalışarak sipariş üzerine ürettiği motor ve elektrik aksamı yurt dışından alınan, diğer parçaları Türk mühendisler tarafından tasarlanan ‘ETOX’, tasarımıyla Ferrari ve Lamborghini’ye rakip olmayı hedefliyor.

ERTEX Halkla İlişkiler Müdürü Eda Turan, iki kapılı, dört kişilik spor aracın, Türk ailesinin ihtiyaçları düşünülerek tasarlandığını belirterek, “Geniş bir bagaja sahip olan aracımızda, 125 beygir gücünde ve 1500 cc hacminde dizel bir motor var. Tercihe göre motor hacimleri de yükseltilebilecek” dedi. ETOX’u seri üretmek için gerekli izne sahip olduklarını ve yılda 500 adete kadar araç üretebileceklerini ifade eden Turan, şunları kaydetti:

“Daha çok kişiye özel araçlar üreteceğiz. Talebe göre, üretim yapmaya hazırız. Şu anda Türkiye’den beklediğimiz ilgiyi göremiyoruz ama yurtdışından özellikle Almanya’dan ve Hollanda’dan siparişler alıyoruz. Şu anda 9 tane siparişimiz var. Önce bunları hayata geçirmek istiyoruz.”

ETOX’un fiyatının 60 bin TL olduğunu vurgulayan Turan, “Bu araçta bizim hedefimiz, çok ekonomik fiyatlara Ferrari ve Lamborghini konseptinde bir araç üretmek” dedi. Yedek parça ve diğer teknik hizmet noktasında alıcıya her türlü güvence verildiğini belirten Turan, “Aracın herhangi bir teknik yardıma ihtiyacı olması durumda 24 saatte ulaşma sözünü veriyoruz. Ayrıca altyapı ve fabrika çalışmalarımızı da hızlandırdık” diye konuştu.

Turan, ETOX’un 1 tasarımcı, 2 mühendis, 1 uçak mühendisi ve ERTEX Genel Müdürü Ercan Malkoç’un da içinde yer aldığı, 24 kişilik teknik bir kadroyla tamamlandığını söyledi. Şu anda 15-20 günde bir araç üretme kapasitesine sahip olduklara işaret eden Turan, “ETOX projesi, hevesle başlayan ama ideale kavuşan bir projedir” şeklinde konuştu.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com