Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Chevrolet Spark 1.0 SX

Posted by admin on Eyl-1-2010 under Chevrolet

İşlevine bakmalı!
” Süper mini sınıfın popülaritesi gitgide artıyor. Spark busınıfta Chevrolet adına mücadele veriyor.
” 1998 yılında Daewoo logosuyla sergilenen Matiz’in platformunualan Spark, Güney Kore’de üretiliyor.
” Spark, Türkiye’de 0.8 ve 1.0 litrelik iki farklı motor seçeneğiylesatılıyor. 0.8 litrelik versiyonda S ve SE donanımları, 1.0 litrelikversiyondaysa SE ve SX donanım opsiyonları bulunuyor.
” Avrupa pazarlarında sadece manuel şanzımanla satılan Spark’ınGüney Kore’de CVT şanzıman taşıyan versiyonları da bulunuyor.
Resim
Konfor, İşlevsellik ve donanım
” İç mekanda kullanılan malzeme kalitesinin çok yüksek olmadığınısöylemek gerekiyor. Ancak orta konsoldaki metalik kaplama şık birgörünüm yaratmış.
” İşçilik genel anlamda başarılı olsa da kokpit elemanlarındangelen gıcırtılar bunun sadece görünümde kaldığını hissettiriyor.
” Müzik sistemi sökülebilir bir yapıya sahip. Üzerindeki butonlarufak olmasına karşın kullanımı sorunsuz.
” Koltuklar yumuşak bir dolguya sahip. Bu sebeple uzun yolculuklardabir miktar yorgunluk yaratıyor.
Resim
Sürüş İzlenimi
Spark yeni bir platform kullanmamasına karşın tasarımıyla yeterincemodern bir otomobil. Matiz’in yuvarlak farları daha köşeli halegetirilerek sinyallerle bütünleşik bir ön aydınlatma grubu kullanılmış.Yandan incelendiğinde otomobilin kısa motor kaputu dikkat çekiyor.Arka kısımsa ön bölümün tersine tamamen yuvarlak bir tasarıma sahip.3495 mm uzunluğa sahip olan Spark en büyük rakibi olan Fiat Panda’dan(3538 mm) kısa.
Spark mini boyutlarına karşın iç mekanında dört kişi için tatminkardüzeyde yer sunuyor. Beşinci kişi içinse yer bulunmuyor. Önde dizmesafesi yeterli fakat arkada aynı rahatlık söz konusu değil. Bununyanında önde oturanların kolları birbirine sıkça çarpıyor. Otomobilin170 litrelik bagaj hacmi ufak. Ancak arka kotlukların yatırılmasıylahacim 845 litreye kadar artırılabiliyor. Zaten ufak olan Spark’ınhiçbir görüş problemi bulunmuyor.
Test otomobilimizde 1.0 litre hacminde dört silindirli bir motorgörev yapıyordu. S-TEC ismi verilen sekiz supaplı motor supap sayısıylamodern bir motor olmadığını gösteriyor. Ancak 5400 d/d’de 66 HPgüç, 4200 d/d’de 91 Nm tork çıkışı sunan motor alt devirlerde yeterlicanlılığı gösteriyor. Bu canlılık düşük yalıtımla birleştiğindeotomobili olduğundan daha hızlı hissetmek mümkün. Yaptığımız testte0’dan 100 km/s hıza 15 saniyede ulaştık. Genel anlamda şehir içikullanım amacıyla tasarlanan otomobil bu görevini başarıyla yerinegetiriyor. En büyük avantajınıysa akaryakıt istasyonunda yaşatıyor.Testimiz süresince ortalama 5.8 litre kurşunsuz benzin tüketen Spark’ın35 litrelik deposuyla menzili 603 km. Orta sertlikteki süspansiyonunsunduğu konfor yeterli. Spark’ın yol tutuş limitleri sınırlı. Yüksekyapı, kısa aks mesafesiyle birleştiğinden riskli kullanım tehlikeyaratabilir. Test otomobilimizde standart olarak sunulan ABS güvenlibir duruş performansı yaşamamızı sağlamadı. 100 km/s hızdan durmakiçin harcadığımız 43 metre bir hayli uzun.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com