Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Chevrolet Lacetti Sedan

Posted by admin on Eyl-6-2010 under Chevrolet

En büyük avantajı fiyatı
GM-Daewoo ortaklığınınson ürünlerinden birisi olan Lacetti Avrupa pazarlarına Daewoo,Doğu Avrupa ve Türkiye pazarınaysa Chevrolet markası adı altındapazarlanıyor. Kompakt sınıftaki otomobil Türkiye’ye 1.4 litre92 HP ve 1.6 litre 109 HP’lik motorlarla ithal ediliyor. Avrupa’daysa1.8 litre 122 HP’lik bir versiyonu daha bulunuyor. Stationwagonseçeneği de bulunan otomobil ülkemizde sadece sedan ve hatchbackkaroserle satılıyor.
Modern hatlar
Otomobilin Amerikan tasarım anlayışıyla uzaktan yakından ilgisiyok. Arka bölümdeki stop grubu son dönem Cadillac modellerinianımsatmasına karşın ön bölüm tipik bir Uzakdoğu otomobiliizleri taşıyor. Fakat bu noktada belirtmek gerekiyor ki Lacetti’ningörünümü Avrupalı rakipleriyle baş edebilecek kadar zarif.Sinyalleri içerisinde barındıran ön farlar ve logoyu taşıyanradyatör ızgarası ön bölümün dikkat çeken detayları arasında.Lacetti 4500 mm’lik boyuyla sınıfının en uzun modeli olarakdikkat çekiyor. En büyük rakipleri olan Renault Megane Sedan(4498 mm), Toyota Corolla Sedan (4385 mm), Mitsubishi Lancer(4480 mm) ve Ford Focus Sedan (4362 mm) onun gerisinde kalıyor.
Resim
Kalitesorunu yok
Lacetti’nin iç mekanı çok kaliteli değil. Ancak kokpitin üstbölümünde kullanılan plastik sınıfının standartlarını karşılayacakkadar iyi. Kapı içlerinin halı kaplı olması şaşırtıcı. Ortakonsol da kullanılan alüminyum kaplamayla kokpiti kaplayanahşap kaplama birbirlerine tezat oluşturuyor. Bu çalışma kaliteve sportif tasarım hissini bir arada yaşatmak için gerçekleştirilmişolabilir.
Orta konsolun en üstüne havalandırma ızgaraları yerleştirilmiş.Daha alttaysa ince dijital saat ekranı bulunuyor. Müzik sistemive beşli CD değiştirici ortaya konumlandırılmış. En alttaysaklima kumandaları, küllük ve çakmak göze çarpıyor. Otomobilingösterge tablosu okunaklı. Kalos’a benzer tasarlanan direksiyonsimidiyse biraz büyük kalıyor. Otomobilin büyük ölçüleri içmekanda kendini hissettiriyor. 405 litrelik bagaj hacmiyseyeterli büyüklükte.
Lacetti’nin motor kaputunun altında Opel’le birlikte geliştirilen1.6 litre hacminde ‘E-Tech’ isminde bir motor görev yapıyor.1598 cc hacmindeki motor 5800 d/d’de 109 HP, 4000 d/d’de 150Nm tork üretiyor. Otomobili taşımakta zorlanmayan motor yeterliataklığı gösteriyor. Yaptığımız testte 0’dan 100 km/s hıza11 saniyede ulaştık. Ancak motorun artan devirlerle birliktesportiflikten uzaklaşarak yüksek bir ses çıkardığını belirtmekgerekiyor. Yakıt tüketimi konusunda sınıf ortalamasının birazüzerinde yer alan Lacetti testimiz boyunca 100 km’de ortalama8.4 litre kurşunsuz benzin tüketti. 60 litrelik deposuylamenzili 714 km.

Sürüş özellikleri başarılı
Lacetti sunduğu makul konfor ve performansa karşın düşük fiyatıylabüyük ilgi görebilir. Ayrıca 3 yıl/100 bin km garantisi deotomobili çekici kılıyor. Çok zorlanmadıkça başarılı bir performanssunan otomobil, sınırları aşıldığında önden kayabiliyor. Bunoktada direksiyon sisteminin fazla hassas olmadığını belirtmemizgerekiyor. Yalıtım disiplini de Lacetti’nin zayıf kaldığıkonulardan birisi. Yüksek hızlarda lastik ve rüzgar gürültüsünebir de motor gürültüsü ekleniyor. Otomobilin ABS desteklifrenlerinin dozlaması güç. Ayrıca 100 km/s hızla giderkenotomobili durma konumuna getirmek için harcadığımız 41 metreartık güvenli sayılmıyor.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com