Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Chevrolet Guvenlik Testleri

Posted by admin on Eyl-25-2010 under Chevrolet

Chevrolet Guvenlik Tesleri

Mesajgönderen ibpek tarih Cum Eyl 07, 2007 10:56 am
AdsSpy: 32 sites by this AdSense ID

merhaba arkadaslar.baska topiklerde bu konu hakkinda birseyler yazildiginda tartsmalar buyuyor ve konu amacindan sapiyordu.
sadece bu konu icin topik acma gereksinimi duydum.

chevroletin basarilarini( ) burda tartisalim.bukulmeyen bilek testlerde nasil bukulmus daha rahat gormeniz icin.

Soru

2005 yılının nisan ayında bir chevroler Kalos 1.2 SE HB araç satın aldık. Aracımız 7000 km’de motor ışığı yaktı ve sonrasında sık sık yolda giderken stop etmeye başladı. Sorunun silindir kapağının kurum bağlamasından kaynaklandığını öğrendik. Şuan biliyoruz ki bu problem tüm chevrolet araçlarda var. Hangi servise gitsek biz sölemeden aracın problemini tahmin ediyorlar………

CEVAP ONNA USTADAN;

Chevrolet Kalos 1.2 aracınızın ana üetim bazı eskinin Daewoo ve opel 1.2 veya diğer motorları. Sonuçta opel desteği ile tıllardır üretimde olan motorlar. Opel motorlarında görülen bu kurumlanma bana akseden şikayetlerin büyük bölümünü kapsıyor. Bu soruna neden olan ana unsur ise EGR sistemi. Azot oksit yayınım değerlerinin , avrupa standartlarında egzos emisyon değerlerini yakalayabilmesi için uygulanan bu düzenek nedense opel motorlarında yıllardır hep sorun oluşturmaktadır. Bu sorunun çözümü ise EGR sistemini iptal etmek ancak buda çevre kirliliği açısında malesef sakıncalı.
Her 10-15 bin km’de yapılacak olan carbon clean işlemi ile de bu sorunun tekrarlanması önlenebilir ancak EGR düzeneğinin de ayrıca temizlenmesi şart.
Sorunun kökten çözümü ise Opel veya Chevrolet markasının ve teknik adamlarının sorumluğundadır.

Gm nin kendi ulkesinde sattigi araclara diyecek lafim yok.hepsi gercekten mukemmel araclar gercek safkan bir chevrolet ruhu var araclarinda.
fakat biz onlar icin 3. dunya ulkeleri oldugumuz icin ve bu yüzden deneme maksatlı(kobay) bizim ülkelerde aslı daewoo olan araclari yolluyorlar.bize de chevrolet diye yutturuyorlar.

buyrun basarilari hep bilrikte tartisalim…

Chevrolet Aveo

Resim
Daha önceden 2 yıldız alan spark’tan sonra Chevrolet’nin ülkemizde yeni satışa sunduğu Aveo, Euro-NCAP testlerinden BİR yıldız alarak, tam bir hayalkırıklığı yaşattı. Önden çarpışmada sürücü ile direksiyon arasındaki temas önlenemezken, A sütununun 15 cm kadar içeriye girmesi ve neredeyse ön panelde bulunan her parçanın tehlike yaratacak biçimde hareket etmesi, debriyaj pedalının da 23.7 cm geriye gelmesi önde bulunanlar için ölümcül bir tablo ortaya koydu.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com