Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Chevrolet Evanda

Posted by admin on Eyl-3-2010 under Chevrolet

Amerikan gibi duruyor!
Türkiye’deki ilk yılında yüksek satış rakamlarına ulaşan Chevrolet’ninEvanda modelini daha önce test etmiştik. Orta sınıfta mücadele edenotomobile yeni yılla birlikte otomatik şanzıman seçeneği eklendi.Evanda, Türkiye’ye 2.0 litre 131 HP benzinli motorla ithal ediliyor.
Resim
Otomatik vites konforu
Chevrolet’nin Türkiye’deki ürün portföyü tasarımları itibarıylamenşesinden izler taşımaması nedeniyle eleştiri alıyordu. Evandaise boyutları ve konfor donanımıyla Amerikan otomobillerini aratmıyor.Evanda İtalyan tasarımcı Giorgetto Giugiaro’nun elinden çıkmış.Giugiaro hatırlanacağı gibi Lacetti Hatchback modelini de tasarlayankişiydi.
Evanda’da Lacetti’deki yuvarlak hatlara rastlanmıyor. Köşeli tasarlananön bölümde farlar sportif duruyor. Krom kaplı radyatör çıtası diğerChevrolet modelleriyle aynı. Motor kaputunun üzerindeki çizgilerkaslı bir görünüm oluşturmuş. 4770 mm uzunluğa sahip olan Evandaen büyük rakibi olan Hyundai Sonata’dan (4747) uzun. Evanda’nıngenişliği ve yüksekliğiyse sırasıyla 1815 ve 1440 mm?
Resim
Yaşlı iç mekan
Evanda’nın iç mekanı dijital klima gibi teknolojik öğelerle donatılmasınakarşın ’90’lı yılların sonunu anımsatıyor. Malzeme kalitesi vasatıaşamıyor. Orta konsolun en üstüne dijital saat konumlandırılmış.Klima kumandaları ve havalandırma ızgaralarıysa daha altta bulunuyor.Müzik sistemi ve CD değiştiricinin bulunduğu bölümden kolçağın bulunduğuyere kadar orta konsol ahşap görünümlü plastikle kaplanmış. Büyükboyutlarının etkisiyle Evanda önde ve arkada rahat yolculuk vadediyor.Evanda’nın 435 litrelik bagaj hacmi sınıfı için ufak.

Güçtörpülenmiş
Evanda’da 1998 cc hacminde üstten çift eksantrikli, 4 silindirlibir motor kullanılıyor. Bu motor 5400 d/d’de 131 HP güç, 4200 d/d’de181 Nm tork üretiyor. Düz vitesli versiyonda 1422 kg’lik ağırlıksebebiyle otomobilin performansını vasat bulmuştuk. Otomatik viteslitest otomobilimizin bu disiplindeki performansıysa şaşırtacak kadaretkileyici. Yaptığımız testte 0’dan 100 km/s hıza 12 saniyede ulaştık.Son hızınıysa 190 km/s olarak ölçtük. Modern özellikleri olmayanotomatik şanzıman yakıt tüketiminde de başarılı olamadı. Test süresince100 km’de tükettiğimiz 11 litre bunun kanıtı. 65 litrelik deposuylaEvanda 590 km’lik menzil sunuyor.

Avantajı fiyatı
Evanda, geniş iç mekanı ve konforlu yapısıyla ilgi çekiyor. Yumuşaksüspansiyonların kullanıldığı otomobilin darbe emiş performansıbaşarılı. Ancak bu süspansiyonlar sebebiyle otomobil yana yatıyor.Özellikle hızlı dönülen virajlarda yatma eğilimi tedirginlik yaratabiliyor.Çok zorlandığında önden kayan otomobilin direksiyon sistemi yeterlihassasiyete sahip. ABS destekli Evanda’yı 100 km/s hızla giderken40 metrede durdurabildik

Chevrolet Evanda

Posted by admin on Eyl-3-2010 under Chevrolet

Amerikan kardeşlerine benziyor
Daewoo, General Motors bünyesine girdikten sonra Türkiye veDoğu Avrupa pazarlarına ürün portföyünü Chevrolet markası altındapazarlıyor. Şu an en hacimli Chevrolet modeli olan Evanda markayıorta sınıfta temsil ediyor. Evanda Türkiye’ye 2.0 litre 131 HP benzinlimotorla ithal ediliyor. Otomatik şanzıman isteğe bağlı olarak satınalınabiliyor.
Resim
İtalyan tasarımı
Evanda’yı Lacetti Hatchback’i de yaratan Giorgetto Giugiaro tasarladı.Ancak otomobilde Lacetti’deki yuvarlak hatları bulmak mümkün değil.Köşeli tasarlanan ön bölümde farların bakış açısı agresif bir görünümkazandırmış. Krom kaplı radyatör çıtası diğer Chevrolet modelleriyleaynı. Motor kaputunun üzerindeki çizgiler kaslı bir görünüm oluşturmuş.Yandan incelendiğinde otomobilin büyük yapısı hissediliyor. 4770mm uzunluğa sahip olan Evanda en büyük rakibi olan Hyundai Sonata’dan(4747) uzun. Evanda’nın genişliği ve yüksekliğiyse sırasıyla 1815ve 1440 mm. Arka tasarım da önü gibi köşeli bir çizgiye sahip. Üçgenformlu stoplar tampona doğru sivriliyor.

Güncel değil
Evanda bulunduğu sınıfın beklentilerini karşılamaktan uzak. İç mekankalitesi vasatı aşamıyor. Ayrıca kokpit tasarımı ’90’lı yıllarınsonunu anımsatıyor. Dijital klima opsiyonu bile bu hissi yok edemiyor.Orta konsolun en üstüne dijital saat konumlandırılmış. Klima kumandalarıve havalandırma ızgaralarıysa daha altta bulunuyor. Müzik sistemive CD değiştiricinin bulunduğu bölümden kolçağın bulunduğu yerekadar orta konsol ahşap görünümlü plastikle kaplanmış. Küllük vebardaklıklar bastırılarak açılan türde tasarlanmış. Büyük boyutlarınınetkisiyle Evanda önde ve arkada rahat yolculuk vadediyor. Göstergetablosu otomobilin tasarımcısının menşesini belirtircesine tasarlanmış.İç içe geçmiş üç yuvarlaktan oluşan göstergelerde Alfa Romeo modellerininizlerini görmek mümkün. Evanda’nın 435 litrelik bagaj hacmi sınıfıiçin biraz ufak kalıyor.

Motorutatmin ediyor
Evanda’da 1998 cc hacminde üstten çift eksantrikli, 4 silindirlibir motor kullanılıyor. Bu motor 5400 d/d’de 131 HP güç, 4200 d/d’de181 Nm tork üretiyor. 1422 kg’lik ağırlığının da etkisiyle otomobilihızlandırmakta nazlanan motor, devir yükseldikçe tatmin edici birperformans sunuyor. Yaptığımız testte 0’dan 100 km/s hıza 10 saniyedeulaştık. Evanda’nın son hızınıysa 200 km/s olarak ölçtük. Makulperformansına karşın otomobil testimiz süresince 10 litre kurşunsuzbenzin tüketti. 65 litrelik deposuyla menzili 650 km.

Yumuşak süspansiyonlar…
Evanda, Chevrolet’nin Amerikan kardeşlerini anımsatan tasarımı veiç mekanıyla ilgi çekiyor… Yumuşak süspansiyonların kullanıldığıotomobilin darbe emiş performansı başarılı. Ancak bu tip süspansiyonlarani ağırlık değişimlerinde yanlara fazlasıyla yatmaya sebep oluyor.Çok zorlandığında önden kayan otomobilin direksiyon sistemi yeterlihassasiyete sahip. ABS destekli frenleri Evanda’yı güvenlik sınırlarıiçerisinde durduruyor. 100 km/s hızla giderken yaptığımız ani frendeelde ettiğimiz 40 metrelik duruş mesafesi bunun göstergesi.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com