Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Chevrolet Aveo

Posted by admin on Eyl-8-2010 under Chevrolet

Kalos kabuk değiştirdi
– 2006 yılı başında satışa sunulan Aveo, Chevrolet’nin halen satıştaolan Kalos modelinin yerine geliştirildi.
– General Motors ve Daewoo işbirliğiyle geliştirilen Aveo, Türkiye’yesedan versiyonuyla ithal ediliyor. Aveo’nun yurtdışında hatchbackversiyonu da bulunuyor.
– Chevrolet Aveo Türkiye’ye 1.2 lt 72 HP ve 1.4 lt. 94 HP benzinlimotor seçenekleriyle ithal ediliyor.
– Aveo’nun Türkiye paketinde S, SE ve SX olmak üzere üç farklı donanımpaketi bulunuyor. 1.4 litrelik motor seçeneği SX paketiyle sunuluyor.

Konfor, işlevsellik ve donanım
” Chevrolet’nin yeni modeli Aveo’nun malzeme ve işçilik kalitesiyerini aldığı Kalos’a gore daha başarılı.
” Geniş ön ve yan camları iyi bir görüş alanı sunuyor ancakdikiz aynaları kör noktayı göstermiyor.
” Gösterge paneli kolay anlaşılır bir tasarıma sahip. İç mekandaergonomi sorunu bulunmuyor.
” Aveo’nun 400 litrelik bagaj hacmi sınıf standartlarının üzerinde.
Resim
Sürüş İzlenimi
Chevrolet Aveo’nun iç mekandaki malzemesi ve işçiliği yerini aldığıKalos’a oranla çok daha kaliteli. Sınıfındaki rakiplerine oranladaha geniş bir iç mekan sunan ve arkada yeterli diz mesafesine sahipolan Aveo’da ergonomi sorunu bulunmuyor. 400 litrelik bagaj hacmiylesınıfında öne çıkan Aveo, gövde rengi tamponlar ve kalın ön ızgarasıyladinamik bir görünüm sergiliyor.
Test ettiğimiz modelde 1.4 litre hacminde bir motor görev yapıyor.1399 cc’lik motor 6200 d/d’de 94 HP güç ve 3400 d/d ‘de ise 130Nm tork üretiyor. Yaptığımız testlerde 0’dan 100 km/s hıza 11.5saniyede ulaşırken, son hızı 167 km/s olarak ölçtük. Alt devirlerdecansız kalan motorun sesi iç mekana yansıyor ve bu da sürüş konforunuolumsuz yönde etkiliyor. Sakin kullanımda 100 km’de ortalama 9.7litre yakıt tüketen Aveo’da bu oran agresif kullanımda artış gösterebiliyor.45 litrelik deposuyla 463 km’lik menzil sunan otomobilin yol tutuşuise sınıf standartlarına göre başarılı. Araç sert girilen virajlardahafif yana yatarak tedirgin ederken, çok zorlandığında önden kayabiliyor.
Aveo, 100 km/s hızla giderken yapılan ani frende 38 metrede durmayıbaşarırken, bu oran güvenlik sınırları içerisinde yer alıyor.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com