Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

1955 Model Bentley S1 Araba Özellikleri

Posted by Heartless on Ara-21-2010 under Otomobil

1955 Model Bentley S1 Araba Özellikleri


Bentley S1 Arabaları 1950 li yılların en lüks arabasıydı ve zamanla değişen teknoloji onun lükslüğünün pabucunu dama atmış olacakki arabanın kullanılırlığı günden güne azalmaya başladığı söylenmektedir.Bentley Motors Limited tarafından 1955 dan 1959 arasında üretilmiştir.1957 yükseltmiş modelleri idi. A 4 vitesli otomatik şanzıman standart, 4-ileri manuel bir seçenek olarak mevcut olmuştur.km başına 16,1 mil sürecek bir yakıt tüketimi mevcuttur.

1955 Model Bentley S1 Araba Özellikleri

Temmuz ayında satışına  başlanacak Bentley Motors’un yeni modeli Bentley Mulsanne’ın iç mekân tasarımı için tam 4 yıl süren bir çalışma gerçekleştirildi. Bu bir otomobilin iç tasarımı için harcanan en fazla süre olarak  tarihe geçti. Tek bir otomobilin iç mekanının tamamlanması için bile 170 saatlik  mesai harcanıyor. Mulsanne’da kullanılacak kaplamaların dayanıklılığının en gerçekçi şekilde değerlendirilebilmesi amacıyla, robotlar yerine çeşitli boy ve ağırlıktaki insanlardan oluşan ekip tarafından 20 binden fazla test yapıldı. Bentley Motors ustalarının araştırmaları, müşteri taleplerini deri kaplamaların kokusuna  kadar karşılıyor. Yeni Mulsanne’da zengin ve olgun deri kokusunu yaratmak amacıyla geleneksel tabaklama işlemi yeniden uygulanıyor. iPod çekmecesi, torpido gözü, bagaj bölümü dâhil olmak üzere tüm eşya saklama bölümleri deri kaplı iken, Mulsanne’ın direksiyon simidinin etrafındaki elde dikilen deri süslemenin ortaya çıkması, iki günlük yoğun çalışma gerektiriyor. Çapraz dikiş talep edildiğinde bu süre daha da uzuyor. Bentley uzmanları tarafından tek tek seçilen ham durumdaki bir ‘kök balyasını’ ayna gibi cilalı bir yaprak dizisine dönüştürme işlemi ise beş hafta sürüyor. Her bir kök balyası parçası (ham ahşap), nemi kontrol edilen özel  bir odada dikkatle saklanarak, ardından ceviz tabana uygulanıyor. Bu süreç ise iki hafta  sürüyor. Paslanmaz çelikten yapılan malzemelerin cilalanma süresi ise 10 saat.

OTOMOBİLİN DAYANIKLILIĞI İÇİN 20 BİN TEST YAPILDI
Mulsanne’de kullanılacak kaplamaların dayanıklılığını araştırmak için, robotlar yerine çeşitli boy ve ağırlıktaki insanlardan oluşan bir ekip tarafından 20 binden fazla test yapıldı. Deri kaplamalar iki günde tamamlanırken, çapraz dikiş talep edildiğinde bu süre uzuyor. Ahşap kaplama işleri iki hafta cilalama işleri ise 10 saat sürüyor.

2011 Bentley Continental GT 2011 Model

Posted by Heartless on Eki-25-2010 under 2011 Model Araba Tanıtım

Yuvarlak ve kaslı hatlarını koruyan yeni Continental GT, 2010 Paris Otomobil Fuarında tanıtıldıktan sonra satışa sunulacak. 2011 Continental GT’nin en önemli özelliği, Bentley’in Volkswagen Group altında satılacak ilk modeli olma özelliğini taşıması.

Araç üzerinde uygulanan makyaj operasyonunda detaylarda bazı değişikliklere gidilmiş. Küçülen ön farlar, tampondaki ve yan kısımlardaki ufak değişiklikler, yeni jant tasarımları ilk planda göze çarpıyor. Ayrıca arka kısımda mevcut modele göre biraz daha yuvarlak hatlara sahip olmuş.

2011 Bentley Continental GT

İç mekanda da köklü bir değişikliğe gidilmemiş. Kendisi ile özdeşleşen ahşap zeminler bu versiyonda da kullanılmış. Ön konsol ve göstergeler artık daha sade tutulmuş.

Motor yapısı olarak 2011 Bentley Continental GT, selefinden daha güçlü ve daha hafif olacak. 65 kg hafifleyen arabanın, v12 motoru yenilenmiş. 575 beygir gücünde, 700 Nm tork üretebilen yeni bir motora sahip. Bu motor ile aracın maksimum hızı 318 km/s iken 0-100km hıza 4.6 saniye de erişebiliyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi ise 16.5 litre/100 km. Bu motorun yanı sıra Bentley, Paris Otomobil fuarına süpriz olarak farklı bir motor seçeneği ile de katılabilir.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com