Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Arabanızın Kış Bakımını Yaptırdınız mı?

Posted by Heartless on Ara-18-2010 under Otomobil

Arabanızın Kış Bakımını Yaptırdınız mı?

Yüzyılın En Soğuk Kışı Kapıda ve Otomobilinizin Bakımını Yaptırdınız mı Yaptırmadıysanız Halen Geç Kalmış Sayılmazsınız kış bakımında aracın aküsünden balatalarına kadar herşeyin kontrol edilmesi Gerekir Bunuda Aracınızın Serviste Yapılmasına Özen Gösteriniz Lütfen.Otomobilinizin kışlık bakımını ortalama maliyetinin 300 ile 500 lira arasında değişmektedir.Servislerde ise araçların kışlık bakımında akünün kontrolünün yapılıp gerektiği halde değiştirildiğini, bujilerin yenilendiğini, antifiriz ilave edildiğini, araçların lastik kontrollerinin yapılarak balatalarının değiştirildiğini, yağ eksik ve ya eskimişse yenileniyor.
Yapılan Bakımları ise Serviz Ustamız Bizlere Şöyle Anlatmaktadır.
Akü: Akü kış aylarında farların, kaloriferlerin ve diğer elektrik ihtiyacı duyan sistemlerin çok çalışması sebebiyle daha fazla yük taşır ve bu nedenle özelliğini yitirebilir. Akünün voltaj ve şarj gücünü ölçüyoruz, saf suya ihtiyaç varsa tamamlıyoruz.
Antifriz: Radyatör soğutma suyunun donma ve ısınma derecesini düzenleyen bir kimyasal olan antifriz gözden geçirilir. Antifriz, bilinenin aksine sadece kış mevsiminde değil 4 mevsim kullanılabiliyor. Çünkü bu madde içeriğindeki katkılarla aynı zamanda metal ve alaşımların paslanması ve aşınmasını önlüyor. Kışın donmayı önlediği gibi yazın da harareti önlüyor.
Silecekler ve fıskiyeler: Yaz aylarında sıcaktan deforme olan silecek lastikleri ve fıskiyeler kontrol ediliyor. Eğer silecekler püskürtülen suda iz bırakıyorsa değiştiriliyor.
Lastikler: Otomobili yola bağlayan lastikler kış aylarında kilit rolü üstlenir. Bu sebeple lastiklerin gözle ve ilgili cihazlarla diş derinliğinden yüzeyine kadar kontrolleri yapılıyor. Lastikler kış koşullarında sorun çıkaracak gibi görünüyorsa mutlaka değiştirilmeli.
Frenler: Aracın güvenliğiyle ilgili önemli bir nokta da fren balatalarıdır. 4 teker sökülerek bunlar kontrol ediliyor eskimişse değiştirilir.
Farlar: Erken kararan hava sebebiyle farlar yaz aylarına göre daha fazla kullanılıyor. İyi bir görüş için gerek yükseklik gerekse yan açılar olarak kontrol ediliyor. Sorun varsa gerekli ayarlar yapılıp ampuller değiştiriliyor.
Motor yağı: Periyodik değişim kilometresi geldiyse yağ mutlaka değiştirilmeli, eksilmişse tamamlanmalıdır.
Klima: Polen filtrelerini kontrol ediyor gerekiyorsa DEğiştiriyoruz
Hava filtresi: Hava filtresi yaz aylarında artan toz miktarıyla birlikte daha kısa ömürlü olabiliyor. Bu sebeple hava filtresi de kontrol edilmeli, gerekirse değiştirilmelidir.
Eğer Bizde Bu Bakımları Uygulattırırsak Aracımız Saplıklı Bir Şekilde Kışa Hazır Haldedir.

Arabanızın Kış Bakımını Yaptırdınız mı?

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com