Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Audi DSF

Posted by admin on Ağu-30-2010 under Alfa Romeo

AUDI’DEN GELECEĞİN OTOMOBİL KONSEPTİ

Mesajgönderen ibpek tarih Prş Eyl 06, 2007 10:09 pm
AdsSpy: 32 sites by this AdSense ID

AUDI’DEN GELECEĞİN OTOMOBİL KONSEPTİ

Audi AG, Los Angeles Tasarım Stüdyosu tarafından geliştirilen ve geleceğin ulaşım araçları teknolojileri hakkında fikir veren konsept çalışması Audi DSF (Dynamic Space Frame)’yi tanıttı.

Resim

Rönesans döneminin dahi sanatçısı ve mucidi Leonardo da Vinci’nin mühendislik alanında yaptığı çalışmaları andıran Audi DSF konsepti, bir bütün şeklindeki hafif şasisi ile uzay çağının otomobilden çok yaşayan bir organizmayı andırıyor.

Teknoloji ve tasarım konusunda öncü ve ilerici olmasıyla dikkatleri çeken Audi AG’nin merkezi Los Angeles’ta bulunan Audi Amerika Tasarım Merkezi, yine sıra dışı bir çalışmayla boy gösterdi. Fosil enerji kaynaklarının sınırlı olması, geri dönüşümün daha fazla önem kazanması ve çevreci ulaşım anlayışının sadece daha sıkı emisyon normlarıyla sınırlı kalmaması düşüncelerinden yola çıkan Audi Amerika Tasarım Merkezi, 2015 yılı ve sonrasının ulaşım aracı anlayışını yansıtan Audi DSF konseptini geliştirdi.

Aerodinamik yapılı ve esrarengiz bir görünümündeki Audi DSF’yi tasarlayan ekip, aslında geri dönüştürülebilir maddelerin ortak kombinasyonundan üretilecek dış kabuktan çok konsept aracın yine aynı malzemelerden üretilecek olan tek parça şasisini ön plana çıkartıyor. Rönesans döneminde tasarladığı paraşütler, zırhlı araçlar ve yaylı mekanizmalı otomobil türevi çalışmalarıyla dikkat çeken mucid Leonardo Da Vinci’nin eskizlerini andıran Audi DSF, iskelet sistemine ait bir kemiği ya da bir ağaç gövdesini andıran şasi yapısı ile içinde bir otomobilin yaşam sistemine ait “sinirleri ve sıvıları” taşıyor. Bu yekpare yapının içindeki kanallardan bir otomobilin ihtiyacı olan tüm hidrolik sıvıların akışı sağlanırken, elektrik sistemine ait kablolar da yine bu iç kanallara entegre ediliyor.

A.B.D.’de yenebilir temiz enerjiyi yönelik kurulan sivil toplum örgütlerini destekleyen Audi Amerika, aynı zamanda 2006 yılında A.B.D.’de 5 bin fidan dikerek “Geleceğin Global İklim Soğutma Programı’na da destek de bulunuyor.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com