Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Alfa Romeo 159 Arabası Otomobili

Posted by admin on Ağu-8-2011 under Alfa Romeo

italyan üretici alfa 156 modelinin bir üst çıtasını oluşturarak 159 u tasarladı.3 farklı motor seçeneği var.
özellikle agresif bakışları ve köpekbalığı tasarımı çok hoş.
gelelim özelliklerine:
159’un tasarımı, Giorgetto Giugiaro ve 300 kişilik bir ekiple 50 ay boyunca kalite çıtası yukarılara taşınarak gerçekleştirildi. Fiat-GM ortaklığıyla Saab 9-3 ve Opel Vectra platformu üzerine geliştirilen sportif konforlu sedan, ilk kez 2002 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Brera konseptiyle aynı ön görünüme sahip. Çarpıcı ön görünümüyle sinirli bir kartalın bakışına sahip olan Alfa 159’un bu ifadesinin en büyük kaynağı ön tamponu tamamen bölen V formlu ızgara ve üçlü optik farlar. Kaput dizaynının ortasındaki bombeli yapısıyla bir kartalın gagasını andıran görünüm, kaputun bitiş çizgisinin farların üstüne kadar çekilmesiyle çok güçlü bir ifade kazanmış. Arka bölümünde Alfa 156’ya daha çok benzerlik sunan 159, profilden bakıldığında artık 4 kapılı olduğunu saklamıyor. Önceki modelde C sütununa saklanan siyah renkli belirsiz kapı kolları, artık kapılarda ve krom kaplı. Bu şekilde otomobile oldukça elit bir hava katıyor.

Otomobilin içine girdiğinizde ise, kalite çıtasının oldukça yükseltildiğini görüyorsunuz. Metal kollu direksiyon simidi ve aynı renkli orta konsol, BMW’deki gibi sürücüye dönük tasarımıyla hem kullanımda kolaylık, hem de kullanıcıya sportif bir his veriyor. Orta konsoldaki dairesel göstergeler, 159’un sportifliğini kokpitte de destekleyen detaylardan. Klima ve müzik sistemi alışagelmiş Alfa modellerinden çok farklı ve yeni iken, kartlı çalışma sistemi ve start-stop düğmesi ise Alfa için bir ilk. Otomobilin içindeki her detay 159’un kalitesinin en önemli göstergelerinden. Kadranların gece yaydığı kırmızı ışık ve tasarımları bir Alfa klasiği. Üç kollu direksiyon ve yanal desteklere sahip koltuklar otomobilin sportifliğini destekleyen özelliklerinden. Otomobilin 405 litrelik bagaj hacmi yeterli.

Alfa 159’un biri dizel üç motor seçeneği bulunuyor. Alfa 159’da kullanılan temel motor seçeneği benzinli 1.9 JTS, 6500 d/d’de 160 HP güç, 4500 d/d’de 190 Nm tork üretiyor. Bu motorla 0-100 km/s hızlanmasını 9.7 saniyede tamamlayan otomobilin maksimum hızı 212 km/s. Yakıt tüketimi 100 km’de ortalama 8.7 litre.

Diğer benzinli motor seçeneği de, 3.2 litrelik tamamen yeni geliştirilmiş bir V6. Bu motor, 6200 d/d’de 260 HP güç ve 4500 d/d’de 322 Nm tork üretiyor. Bu motorla 0-100 km/s hızlanmasını 7.0 saniye tamamlayan otomobil 240 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Bu güçlü V6’nın yakıt tüketimi de 100 km’de ortalama 11.5 litre.

Sunulan tek dizel motor seçeneği ise, Alfa’nın dizel teknolojisindeki öncülüğünün meyvelerinden olan 1.9 litrelik JTD. Bu motor 4000 d/d’de 150 HP güç ve 2000 d/d’de 320 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmayı 9.4 saniyede tamamlayan motor, maksimum 210 km/s hıza ulaşıyor. Yakıt tüketimi ise, 100 km’de ortalama 6.0 litre.

bence bu sınıfta adını andıracak bir otomobil.
özellikle tasarım konusunda kesinlikle çok ileri.

Alfa-Romeo-159-

Alfa-Romeo-159-

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com