Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Alfa Romeo 147 3 kapı Arabası Otomobili

Posted by admin on Ağu-8-2011 under Alfa Romeo

Yeni geliştirilen tampon, hafif çıkıntılı çamurluklar ve tampona doğru dik olarak yerleştirilen ön ızgara yeni Alfa 147’ye agresif bir hava katıyor.

Alfa 147’nin ana hatları, ergonomik iç tasarımı ve otomobilin karakteristik özellikleri korunarak hava direnci en az seviyeye indirilecek şekilde tasarlandı. Araç hacimlerinin dengeli olarak dağıtılması sonucunda mükemmel bir yol tutuş sağlandı. Ayrıca yeni Alfa 147, sizlere 16″ ve 17″ hafif alaşımlı jantlardan ve bunlara uyumlu geniş lastiklerden oluşan sayısız seçenek sunuyor.
Resim
Yeni Alfa 147’nin kendine özgü sportif iç tasarımı, gösterişli karakteri ile çok iyi bir uyum gösteriyor. Her zaman fonksiyonel, orijinal ve yenilikçi estetik çözümler öneriyor. Bu da yeni Alfa 147’yi gerçek konfor arayan sürücüler için vazgeçilmez yapıyor. Ayarlanabilir direksiyonu, ergonomik ön kontrol paneli, yüksekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu ve beldesteği, hepsi size sürüş keyfini doyasıya yaşatmak için tasarlandı. Gümüş ve siyah zemin üzerine yerleştirilmiş dikkat çekici ve görünürlüğü artıran göstergeleri sayesinde artık hiç bir şey gözünüzden kaçmayacak. Çift bölge klima kontrol düğmeleri sayesinde yaz kış ideal bir sürüş ortamına sahip olacaksınız. Yol bilgisayarının geniş, çok fonksiyonlu ekranıyla yolculuk esnasında her bilgiye kolayca ulaşabililir, direksiyon üzerine yerleştirilmiş radyo ve CD çalar kontrol düğmeleri sayesinde dikkatiniz dağılmadan güvenli bir sürüşün keyfini yaşarsınız. Bose ve Alfa Romeo’nun tasarım aşamasındaki iş birliği sayesinde tamamen Alfa 147 kabinine uyumlu Bose ses sistemi ile müzik dinlemenin keyfine doyamayacaksınız.

Alfa Romeo tarafından geliştirilen, konforu İtalyan zarafeti ile birleştirerek çarpıcı bir estetik etki yaratan yeni mikro fiber kumaş Alfatex® sadece Alfa Romeo sahiplerinin sahip olabileceği bir ayrıcalık.

Distinctive versiyondaki bej renk döşeme ve yine aynı renkteki emniyet kemerleri ile orta konsol, Alfa 147’ye ayrı bir hava katıyor. Arzu ederserniz, opsiyonel ahşap direksiyon ve vites topuzu ile bu ortamı daha da süslemek sizin elinizde. Deri koltuk döşemesi tercih eden sürücüler için ise kırmızı, mavi, siyah, bej, gri ve taba deri renk seçenekleri mevcut. Katlanabilir arka koltukları sayesinde 1042 dm3 yükleme kapasitesi, geniş ve modüler bagaj özellikleri sunan yeni Alfa 147, özgürlüğün tadını hiç bir kısıtlama hissetmeden yaşamanızı sağlayacak

Alfa Romeo 147

Alfa Romeo 147

Alfa Romeo 147 1.6 Districtive arabası otomobili

Posted by admin on Ağu-8-2011 under Alfa Romeo

Alfa Romeo 147 1.6 District

” Tanıtımı 2000 yılında gerçekleştirilen 147 modeli Alfa Romeo‘yukompakt sınıfta temsil ediyor.
” 145 ve 146 modellerinin yerini alan otomobil 2001 yılındaAvrupa’da ‘Yılın Otomobili’ ödülünü kazanmıştı.
” Geçtiğimiz yılın sonunda düzenlenen Paris Otomobil Fuarı’ndamakyajlı görünümüyle karşımıza çıkan Alfa 147’nin ithalatı geçtiğimizaylarda başladı.
” 3 ve 5 kapılı karoser seçenekleri mevcut olan otomobil Türkiye’de1.6 litre 120 HP, 2.0 litre 150 HP benzinli motorlarla satılıyor.
” Selespeed ismi verilen elektro-hidrolik otomatik şanzımanseçeneği sadece 2.0 litrelik versiyonda tercih edilebiliyor.

Güvenlik
2001 yılında Euro-NCAP tarafından test edilen Alfa 147 üç yıldızlıkperformans gösterdi. Önden çarpışma testlerinde kötü bir performansçizen 147, ciddi yaralanmalara yol açabileceği uyarısıyla yüksekoranda puan kaybetti. Ayrıca otomobilin yaşam hücresi olarak tabiredilen kabinin cam direkleri içeri göçtü ve büyük zarar gördü. Güvenlikdonanımları sürücüyü koruyamazken, sürücünün başı hava yastıklarınarağmen ön konsola çarptı. Alfa147, yandan çarpışma testlerinde başarılıolurken, bu bölümde maksimum puanı elde etti.

Konfor, İşlevsellik ve donanım
” Otomobilin iç mekan kalitesinde makyajla birlikte herhangibir değişim olmamış. Bazı noktalardaysa işçilik problemlerine rastlanıyor.
” Önde yeterli genişlik sunulmasına karşın arka kısım dar.Koltukların yanal destekleriyse çok başarılı.
” Gösterge tablosu kompakt sınıfın en sportif tasarımına sahip.Makyajla birlikte önceden üç parçalı olan siperlik tek parçaya düşürülmüş.
” Müzik sisteminin üzerindeki butonlar küçük tasarlanmış. Ancakdireksiyon üzerindeki kontroller bu handikabı ortadan kaldırıyor.
Resim
Sürüşİzlenimi
Alfa 147’ye yönelik makyaj operasyonu ön bölümde yoğunlaşmış. Yumuşakbakışlı görünüm daha hırçın hale getirilmiş. Bu izlenimi yaratankuşkusuz yeni tip üç lensli far grubu… Farlar yenilenirken motorkaputu ve tamponlarda da değişime gidilmiş. Otomobilin yan bölümündefarklılık bulunmazken, arkada bagaj kapağının altına krom bir çıtaeklenmiş. Ayrıca stop grubunun boyutları da artırılmış.
Otomobilin iç mekanında kullanılan malzemeler daha parlak yapılıversiyonlarla değiştirilmiş. Buna rağmen rakiplerine göre daha karamsarbir iç mekan sizleri bekliyor. Orta konsol ve vites konsolunun etrafındakullanılan metalik kaplamalar yeterli sportiflik hissini yaratıyor.Otomobilin önde görüş problemi bulunmuyor. Arka sütunun kalın tasarlanmasıysageri çapraz görüşü engelliyor. 292 litrelik bagaj hacmi kompaktsınıf için küçük kalıyor. Ancak arka koltukları yatırarak bu hacmiartırmak mümkün.
Motor kaputunun da hiçbir yenilik bulunmuyor. Etkileyici bir sesledevirlenen 1.6 litrelik motor, 6200 d/d’de 120 HP güç, 4200 d/d’deyse146 Nm tork üretiyor. Bu ünite alt devirlerde cansız kalsa da genelanlamda performansıyla beğenimizi kazandı. Yaptığımız testlerde0’dan 100 km/s hıza 10.5 saniyede ulaştık. Sesiyle devirli kullanımıtetikleyen motor bunun karşılığını akaryakıt istasyonunda alıyor.Test süresince elde ettiğimiz 9 litrelik tüketim miktarı hacminegöre yüksek. 60 litrelik deposuyla otomobilin menzili 666 km.
Alfa 147’de konfor ve spor süspansiyonlar isteğe bağlı olarak alınabiliyor.Test otomobilimizdeki konfor süspansiyonlarının darbe emiş performansıyeterliydi. Yol tutuş konusunda da problemsiz olduğunu belirtmemizgerekiyor. Otomobilin ABS destekli frenleri başarılı bir performansgösterdi. Yaptığımız testte 100 km/s hızdan durma konumuna 39 metredegeldik.

Alfa Romeo 147 3 kapı arabası otomobili

Posted by Heartless on Tem-1-2011 under Alfa Romeo

Alfa Romeo 147 3 kapı

Alfa Romeo 147 3 kapı arabası otomobili

Alfa Romeo 147 3 kapı arabası otomobili

Alfa Romeo 147 3 kapı arabası otomobili

Güç
1.6 ve 2.0 litrelik benzinli motorlar
Tasarım


Yeni geliştirilen tampon, hafif çıkıntılı çamurluklar ve tampona doğru dik olarak yerleştirilen ön ızgara yeni Alfa 147’ye agresif bir hava katıyor. Alfa 147’nin ana hatları, ergonomik iç tasarımı ve otomobilin karakteristik özellikleri korunarak hava direnci en az seviyeye indirilecek şekilde tasarlandı. Araç hacimlerinin dengeli olarak dağıtılması sonucunda mükemmel bir yol tutuş sağlandı. Ayrıca yeni Alfa 147, sizlere 16″ ve 17″ hafif alaşımlı jantlardan ve bunlara uyumlu geniş lastiklerden oluşan sayısız seçenek sunuyor.
Yol Tutuş
Formula 1 otomobilleri örnek alınarak geliştirilen süspansiyon sistemi sayesinde yeni Alfa 147, en kaygan zeminlerde bile mükemmel bir yol tutuşa sahip.
Güvenlik
Yeni Alfa 147’de pasif güvenlik sistemlerininden en önemlisi Alfa Romeo tarafından tasarlanan deforme olmayan yolcu kabinidir. Ayrıca ön emniyek kemerleri aktif gergiler ve yük sınırlayıcıları ile donatılmıştır. Çarpma anında otomatik olarak yakıt akaşını kesen Yakıt Önleme Sistemi (FPS) de dahil olmak üzere otomobilin tüm güvenlik ekipmanları elektronik olarak kontrol edilmektedir. Sürücü ve ön yolcu yastıklarına ilave olarak yeni Alfa 147’de yandan gelebilecek darbelere karşı ön koltuklara yerleştirilmiş iki adet hava yastığı ve yolcuların başlarını korumak için iki adet pencere hava yastığı bulunmaktadır.

Tüm yeni Alfa 147’lerde hırsızlara karşı Alfa Code, “Immobilizer” ve zorlanma halinde direksiyon milini ve mekanizmasını kilitleyen direksiyon kilidi gibi pasif koruma önlemleri bulunmaktadır
Teknik Özellikler
MOTOR 1.6 T. SPARK 105hp modeli için
Silindir adedi, yerleşimi 4, tek sıra, önde enlemesine
Çap x strok (mm) 82 x 75.65
Silindir hacmi (cc) 1598
Sıkıştırma oranı 10.3 : 1
Maksimum güç kW (bhp-EC) – dev/dak 77 (105) – 5600
Maksimum tork Nm (kgm-EC) – dev/dak 140 (14.3) – 4200
Zamanlama (kontrol)2 OHC (üstten çift eksantrik mili), silindir başına 4 supap
Yakıt besleme MPI Bosch Motronic M.E.7 elektronik enjeksiyon ve ateşleme
ELEKTRIK DONANIMI (12V)
Akü: Kapasite (Ah) 50
Alternatör (A) 105
VITES KUTUSU
Vites kutusu dişli oranları: 1.vites 3.909 : 1
2.vites 2.238 : 1
3. vites 1.520 : 1
4. vites 1.156 : 1
5. vites 0.971 : 1
geri vites 3.909 : 1
Son dişli 3.714 : 1
DIREKSIYON
Direksiyon kutusu kremayer, hidrolik
Dönüş çapı (m) 11.5
SÜSPANSIYON
Ön bağımsız, quadrilateral süspansiyon (çift salıncak kolları ve küresel bağlantılara sahip denge çubuğu)

Arka bağımsız, McPherson
FRENLER D (disk)
Ön (mm) D 284 (hava soğutmalı)
Arka (mm) D 251
BOYUTLAR
Yolcu adedi – kapı adedi 5 – 2/4
Uzunluk / genişlik / yükseklik (mm) 4223 / 1729 / 1442
Dingil mesafesi (mm) 2546
Ön / arka iz genişliği (mm) 1518 / 1502
Bagaj hacmi (dm3) 292 / 1042
KAPASITE – AĞIRLIK
Yakıt tankı (lt) 60
Boş ağırlık (DIN) (kg) 1190 / 1210**
Römork çekme kapasitesi (kg) 1300
PERFORMANS
Azami hız (km/s) 185
Hızlanma (1 yetişkin + 30 kg):
0 – 100 km/s (sn) 11,3
0 – 1000 m (sn) 33
TÜKETIM – EMISYONLAR
EC 1999/100 yönetmeliğine göre
Yakıt tüketimi (lt/100 km)*
şehir içi 11,1
şehir dışı 6,3
ortalama 8,1
CO2 emisyonları (gr/km) 191,7

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com