Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

LANCiA GELiYOR LANCiA!…

Posted by admin on Haz-27-2008 under teknik bilgiler

100 yılını geride bırakan Lancia, Ypsilon modeliyle Mayıs ayında Türkiye yollarında

Beklenen an geldi. Avrupa’da ayrıcalık ve zarafet denince akla gelen ilk markalardan biri olan Lancia, artık Türkiye’de. Distribütörlüğü Tofaş tarafından yapılacak olan Lancia, Ypsilon ile Türkiye yollarına çıkıyor. Farklı ve orjinal dış tasarımı, iç tasarımında yüksek kalitede malzeme ve işçilik, daha fazla konfor için genişlik ve ferahlık, gelişmiş teknoloji kullanımı ve performans gibi geleneksel değerleri ile Lancia markası ikinci yüzyılına Türkiye’de merhaba diyor.

Türk otomobilseverlerin karşısına ilk kez Kasım 2006’da, istanbul Autoshow’da çıkan Lancia’nın Ypsilon modeli Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren istanbul, izmir ve Ankara’daki showroomlarda Alfa Romeo markasıyla birlikte satılmaya başlanacak.

100 yılı aşkın bir süredir modellerinin seçkin tasarımları, teknolojik üstünlükleri ve yüksek kaliteleri ile güçlü bir mirasa sahip olan Lancia markasında italyan zarafetini, dinamik tarzını ve farklı bir stile sahip otomobillerin cazibesini görmek ve hissetmek mümkün.

Lancia, DNA’sında var olan değerler sayesinde rakiplerinden farklı olarak, teknolojiye önem veren ama geleneksel olanın da değerini bilen, ‘maddi bir ürün’ talep eden aynı zamanda ayrıcalık ve prestij de isteyen müşterilerinin gereksinimlerine cevap verebilecek kapasitede bir marka olmayı başarıyor.

TüRKiYE PiLOT üLKE OLACAK

Lancia’nın her şeyden önce ayrıcalıklı ve sıradışı müşteri kitlesine hitap ettiğini belirten Alfa Romeo ve Lancia Türkiye Direktör Altan Aytaç, “Lancia markasının gelişiyle Tofaş, Fiat Auto Grubu’nun 5 otomobil markasını da ülkemizdeki tüketicilerin ve otomobil tutkunlarınının beğenisine sunuyor olacak. Lancia markasının global hedeflerinin başında, ürün gamına yeni katılacak modellerle ve yeni pazarlarla genişlemek, büyümek ve otomobillerinde seçkin bir tasarım, zarafet ve konforu arayan daha çok müşteriye ulaşmak yer alıyor” dedi.

Lancia markasının, Tofaş’ın bünyesinde bulunan prestij markalarındaki başarısını görerek Türkiye’yi gelecek vizyonunda izleyeceği strateji açısından pilot ülke olarak belirlediğinin altını çizen Altan Aytaç, “Lancia markasının global büyüme stratejisinin başlangıcı ile Tofaş’ın tüm markalarıyla birlikte atılım ve yükselişinin kesiştiği bu dönemin, Lancia markasının Türkiye’deki doğuşu açısından en uygun dönem olduğunu düşünüyoruz. 2007 ylında Ypsilon modeliyle birlikte Lancia markasının Türkiye pazarında satışına başlamaya karar verdik. üzellikle Alfa Romeo markasının yeniden yapılanmasına Lancia markasını da monte ederek bu iki markanın satış ve servis teşkilatını, Fiat markasından ayrıştırarak birlikte oluşturuyoruz. Lancia markası, bu global stratejinin ilk uygulamasını teşkil eden Türkiye pazarını yakından ve dikkatle izleyerek geleceğine yön verecek” açıklamasında bulundu.

üZEL SAYI, üZEL FiYAT

Lancia Ypsilon’un istanbul, Ankara ve izmir’deki 4 özel showroomda satılacağı bilgisini veren Altan Aytaç, “2007 yılı sonunda yenilenecek olan ‘Musa’ modeli ile birlikte gerçekleştirilecek ana lansmana kadar ‘Ypsilon’ modelimizle özel sayıda özel bir fiyatla müşterilerimizle buluşacağız. 3 jenerasyon üzerine kurulu 20 yıllık tarihinde 1.5 milyon satış adedi bulunan Ypsilon (Y modeli), 2003 yılındaki son lansmanından bugüne kadar Avrupa’da 200 bin adede ulaşarak markanın ‘küçük amiral gemisi’ ünvanını hak etti. B segmentinin bu 3 kapılı aracı, Türkiye’de de mükemmel bir stilin, sofistike görünüşün ve teknolojinin simgesi olacak. Bizim öncelikli hedefimiz Ypsilon modelini satışa sunarak Türkiye’nin, Lancia markasının ayrıcalığı ve farklılığı ile tanışmasını sağlamaktır.” dedi.

iKi YüZ MARKA ELüiSi

Alfa Romeo ve Lancia Türkiye Pazarlama Müdürü Arzu üolakoğlu, farklı bir pazarlama stratejisi oluşturarak Lancia’nın kendi marka elçilerini yaratacağını vurguladı. ‘Ypsilon’ modelinin Türkiye’de çok özel bir kesime hitap edeceğine belirten Arzu üolakoğlu, yıl sonunda yapmayı planladıkları lansmana kadar farklı bir pazarlama ve satış modeli geliştirdiklerini söyledi. “200 marka elçisine 13 bin 700 Euro’dan başlayan çarpıcı bir fiyat avantajıyla tanışma fırsatı sunacağız diyen Arzu üolakoğlu, “Ypsilon’un güçlü olduğu çok önemli noktalar var. Kendine özgü stilinin yanı sıra, b-colore ‘çift renkli’ boya özelliğine sahip, Avrupa’da DFN (Dolce Far Niente, Tembellik tatlıdır) olarak bilinen otomatik vites seçeneğiyle, granluce açılır tavanı ve yüzlerce versiyon alternatifi ile maksimum düzeyde kişiselleştirilebilir bir otomobil olma özelliği ile ayrı bir hava katacak. 4 farklı motor opsiyonu ve hem benzinli hem de dizel 3 farklı motorda otomatik vites seçeneğinin olması büyük avantaj sağlayacak” diye konuştu.

ZOR BEğENENLERE LANCiA

Zor beğenen müşteri kitlesine yönelik olarak, Ypsilon; Avrupalı sürücüler tarafından çok beğenilen dış çizgilerini geliştirerek, kendine özgü güzellik ve şıklığıyla, kışkırtıcı ve seçkin bir kişiliğe bürünerek temel karakterini oluşturdu. Model daha fazla performans, daha fazla teknoloji ve daha fazla kişiselleştirme sunuyor. 4 motor, 4 donanım, 11 renk, 6 b-colore seçeneğiyle müşterilerine otomobillerini yeni baştan yaratma imkanı sağlayacak Ypsilon, çevreye saygılı ama güçlü özellikleri ile benzersiz yeni benzinli ve dizel motorlarla donanımlı.

Ypsilon modeli zengin renk seçenekleri ile sunuluyor. Sunduğu dört farklı donanımı ile rakiplerinden ayrılan Ypsilon, özel ‘kompakt’ araç segmentinde sanatsal statüyü temsil eden bir model. üevreye de saygılı EURO4 motor seçeneği bulunan Ypsilon, sürüş kolaylığı ve keyfinin yanı sıra son derece kontrollü bir model.

OTOMOBiLiNiZi KişiSELLEşTiRiN

Toplam 4 farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak olan Ypsilon modelinde, 1.4 77hp ve 1.4 95hp 16V benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra 1.3 75hp ve 1.3 90hp’lik multijet dizel güç üniteleri de yer alacak. Hem güç, hem de tüketim değerleri açısından haklı bir şöhrete sahip bu gamda, 1.4 95hp benzinli ve multijet motorlarda düz vites ile birlikte Avrupa’da DFN ‘Dolce Far Niente’ (Tembellik tatlıdır) adıyla bilinen otomatik vitesli versiyon da yer alacak.

Ypsilon serisinde, 4 farklı donanım seviyesi ile birlikte 11 dış renk, 6 yeni “b-colore” özel giydirme, 8 farklı iç renk-döşeme ve aksesuar kataloğundakiler dahil olmak üzere 5 değişik jant seçeneği yer alıyor. Argento, Oro Bianco, Oro Giallo ve Platino adlı bu 4 farklı donanım seviyesi ile farklı müşteri grubunun ihtiyacına uygun opsiyon, görsellik ve konfor seviyesi sunuluyor.

ALTI üSTü FARKLI RENK

Tüm donanım seviyelerinde yer alacak olan, otomobilin alt ve üst kısımlarının farklı renklerde olduğu ve zahmetli bir üretim süreci sonucu ulaşılan “b-colore” (çift renkli) boya sistemi de Lancia markasının kendine has özelliklerinden biri.

Bunun yanısıra, yine markanın farklılaşan değerlerine ve hedeflenen müşteri profiline uygun olarak, Fiat Auto-Microsoft işbirliği ile ortaya çıkan Blue&Me Sistemi, Bose Ses Sistemi ve Granluce açılır tavan da opsiyonel olarak tercih edilebilecek.

FARKLI BiR PAZARLAMA STRATEJiSi

Tüm özellikleri farklı bir kitleye hitap eden Lancia Ypsilon’un iletişim stratejisi de farklı olacak. Yıl sonuna kadar belirli sayıda Ypsilon sahibi, aynı zamanda marka temsilcisi olacak. Bu dönemdeki tüm iletişim faaliyetleri de kitlesel iletişimden tamamiyle farklı olarak VYP ‘Very Ypsilon People’ konsepti çevresinde ‘hayatı farklı yaşayan, estetiğe ve stile önem veren’ kitlelere doğru yoğunlaşacak. internet ve sürprizlerle dolu sıradışı direkt pazarlama iletişimi de stratejisinin özünde yer alacak.

__________________

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com