Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

James Belushi: Buradaki Sürücüler İnanılmaz

Dün İstanbul’a gelen dünyaca ünlü Amerikalı aktör James Belushi, “Buradaki sürücüler inanılmaz. Dünyanın birçok yerine gittim ama böyle sürücüleri daha önce hiç görmedim” dedi.

“RED Heat”, “K9”, “According to Jim” gibi birçok yapımda rol alan James Belushi, eşi ve çocuklarıyla birlikte İstanbul’a geldi. Amerikalı aktör, Arnavutluk’ta faaliyet gösteren bir GSM operatörünün tanıtımı için dün Four Seasons Otel’de düzenlenen basın toplantısına katıldı. Babasının Arnavut olduğunu, kökenlerini ve kendini bulmak için 1995 yılında Arnavutluk’a gittiğini belirten Belushi, İstanbul’un da kendisini çok etkilediğini ifade etti.

“İstanbul, dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Eşim ve çocuklarımla birlikte burada olduğum için heyecanlıyım” diyen oyuncu, İstanbul trafiğinin kendisini çok şaşırttığını söyledi: “Bu şehirde beni en çok şaşırtan şey, trafik ve sürücüler oldu. Dünyanın birçok yerine gittim ama böyle sürücüleri daha önce hiç görmedim. Buradaki sürücüler inanılmaz. Daracık sokaklarda bile hız yapıyorlar, üstelik korna çalmadan. Bence İstanbul’daki sürücüler dünyanın en iyileri.” İşte sorulara verdiği cevaplar..

İstanbul’a ilk gelişinizmiş. Doğru mu?
– Evet. Doğrusu İstanbul’un dünyadaki dördüncü büyük şehir olduğunu bilmiyordum. Gerçekten müthiş bir şehir; son derece işleyen, yaşayan bir şehir…

Sanıyorum pazar günü geldiniz. Size ilginç gelen şeyler keşfettiniz mi?
– 15-16 saat süren yolculuktan sonra gece vakti İstanbul’a geldik. İlk gördüğümüz Boğaz oldu. Asya tarafından gelen ışıkları gördük ve samimiyetle söyleyebilirim; hem ben, hem de ailem son derece heyecanlandık bu manzara karşısında.

James Belushi: Buradaki Sürücüler İnanılmaz

James Belushi: Buradaki Sürücüler İnanılmaz

 Nereleri ziyaret ettiniz?
– Sultanahmet Camii’ne gittik önce ve pek çok şey öğrendik. Sekiz yaşındaki oğlum, bize eşlik eden beyefendi sayesinde abdest almayı bile öğrendi (elleriyle hareketleri tek tek gösteriyor) ellerini, kollarını, yüzünü yıkadı, camide nasıl namaz kılınacağını dinledi, daha sonra da yere çöküp kılmaya çalıştı. Ayasofya kapalıydı, Yerebatan Sarnıcı’na gittik. Orada, en alttaki Medusa’yı da gördük. Oğlum o kadar korktu ki, “İyi ki namaz kıldım, dua ettim camide” dedi! Taş keseceğini düşündü! (kahkahalar atıyor) Çok ruhani ve spritüel bir aile olduğumuzu vurguluyorum sadece.

Evet, İstanbul’un gece ve eğlence hayatı yerine otantik ve tarihi yerlerini merak etmişsiniz anladığım kadarıyla…
– Evet, mesela ezanı duymak insanın tüylerini diken diken eden bir deneyim. Çok etkileyici… Ben Ortodoksum, Ortodoks kilisesinin başı da İstanbul’da bulunuyor diye biliyorum. Onu ziyaret etmeyi de planlıyorum burada bulunduğum süre içinde. Ben bugüne kadar dünyanın pek çok farklı şehrinde bulundum ve şunu söyleyebilirim ki; İstanbul son derece spritüel bir şehir. Ayrıca insanlar son derece cömert ve iyi niyetli. Kapalıçarşı’da bulunduğum süre içerisinde herkes bana tebessümle yaklaştı, herkes tanıdı beni, fotoğraf çektirdi. Bundan mutluluk duydum.

 En çok şaşırdığınız?
– İstanbul’daki taksi şoförleri inanılmaz! Çok dar sokaklarda bile ileriye, geriye rahat şekilde girip çıkıyorlar, korna da çalmıyorlar kesinlikle. Ben New York’taki korna sesine sadece 15 dakika dayanabiliyorum. Bir de kilimlerden bahsediliyor hep ama ben hiç kilim görmedim!

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com