Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

İkinci El, Otomobil Fiyatlarını Düşürüyor

Ekonomik istikrar ve piyasada ikinci el ticari araç arzının artması otomobil fiyatlarını düşürüyor.

Araç kiralama firmaları, her yıl müşterilerinin elindeki belli kilometreyi geçmiş araçları değiştiriyor. Cazip fiyatlarla müşterilerine sıfır araç veren firmalar, eski otomobilleri geri çağırıyor. Bu araçlar uygun fiyatlarla piyasada satışa çıkarılıyor. Piyasadaki ikinci el araç sayısını artıran bu uygulama ile birlikte ikinci el araç piyasasında fiyatların düşmesi bekleniyor.

Sefer Oto Genel Müdürü Mahmut Tulan, satışlardaki artışın piyasaya hareketlilik kazandıracağını, 2011’de araç satışlarında artış gözlemleneceğini dile getirdi. Kilometresi ve sözleşme süresi dolan araçların teslim edilmesinin şirketlere yansıyacağının altını çizen Tulan, “Bu durum, şirketleri araç satın almaya itecektir.” dedi.

Kiralayıcı şirketler açısından nasıl bir tablonun ortaya çıkacağının tahmin edilebilir olduğunu belirten Tulan, “Araba kiralayan rent a car’larda her yıl ciddi anlamda artışlar yaşanıyor. Bu da piyasaya yansıyacaktır. Şirketler, kiraya verdikleri araçları geri toplayarak düşük fiyatlara satacaklar. Bankalardan aldıkları kredileri bir an önce kapatmaya çalışıyorlar. Biraz mağdur olacaklar ama bu ikinci el araç piyasasına önemli ölçüde canlılık katacaktır.” diye konuştu.

Tulan, ikinci el ticari araç arzındaki bu fazlalığın fiyatları düşüreceğini ve bunun da insanların alım gücü artırabileceğini söyledi.

ikinci el otomobil fiyatlarini dusuruyor

ikinci el otomobil fiyatlarini dusuruyor

İkinci el araçlardaki fiyat düşüşünün, yeni yılın ilerleyen aylarında itibaren daha artacağını vurgulayan Tulan, şöyle dedi: “Bankaların ucuz kredi vermesinden dolayı ikinci elde zaten bir fiyat azalması olmuştu. Şimdi ikinci el ticari araçların da arzıyla ikinci elde bir fiyat avantajları olacaktır. Zaten şu anda ikinci elde bir avantaj söz konusudur. Son haftalarda ikinci el ticari araç sayısında yüzde 10’luk bir artış yaşandı. Artışlar daha da artarak devam edecek.” Tulan, piyasada satışa çıkarılan ikinci el ticari araç sayısının yüzde 40’lar oranında artacağını tahmin ettiklerini sözlerine ekledi.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com