Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Japonya’nın ikinci büyük otomobil üreticisi Honda Motor, 2009-2010 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre karını yediye katladı.

Ekim-Aralık dönemini kapsayan üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre Honda karını yüzde 565,1 oranında artırarak 1 milyar avro (134,6 milyar yen) kar etti.

Şirketin işletme karı ise yine bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 72,7 oranında artarak 1,34 milyar avro (176,9 milyar yen) oldu. Şirketin cirosu yüzde 11,5 oranında düşerek 17 milyar avro (2.240,7 milyar yen) olarak kaydedildi.

Şirket yetkililerince yapılan açıklamada, satışlarda düşüşe rağmen sonucun iyi olmasında genel giderlerin kısılması, Ar-Ge’ye ayrılan payın azaltılması ve fiyatlarda indirimin etkili olduğu belirtildi.

Honda’nın dünyada araba satışlarında üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,8 oranında gerileme kaydedilerek, 914 bin araç satıldı.

Şirketin Japonya’daki satışlarında ise yeni aracı hybride Insight sayesinde yüzde 31,1 oranında artış kaydedildi. Tayland, Hindistan ve Çin olmak üzere şirketin Asya’daki satışları yüzde 26,7 oranında artarken, Kuzey Amerika’da yüzde 17,3, Avrupa’daki satışlarında ise yüzde 42,4 gerileme kaydedildi.

Küresel bazda 2,378 milyon motosiklet satan şirketin satışları yüzde 8,4 oranında azaldı.

2009-2010 yılında ise şirket bir önceki yıla göre 2 milyar avro (265 milyar yen) kar etti. Şirketin bir önceki yıl karı 155 milyar yendi.

Kaynak : AA

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com