Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Hem Araç Hem Pil Teknolojisinde Türkiye Önem Kazanacak

Bakan Ergün, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nı ziyaret etti. Fabrikayı gezen Bakan Ergün’e, Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu ve Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar bilgi verdi.

Basına kapalı gerçekleştirilen fabrika ziyareti ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Ergün, bugün Tofaş ve Renault’da çok önemli ziyaretler yaptığını belirtti. Ergün, Tofaş’ın ve Renault’nun elektrikli araçlarla ilgili çalışma içinde olduğunu ifade etti.

Hem Araç Hem Pil Teknolojisinde Türkiye Önem Kazanacak

Hem Araç Hem Pil Teknolojisinde Türkiye Önem Kazanacak

Renault’nun, ilk defa bu yıl Fluence modelini Türkiye’de üretmeye başladığını ve seneye de bu modelin elektriklisini üreteceğini vurgulayan Bakan Ergün, bu çalışmaları gezip görme imkanı bulduğunu aktardı. Elektrikli araçların, yeni bir teknoloji olduğuna dikkat çeken Ergün, henüz dünyada öne çıkan bir ülkenin bulunmadığını belirtti. Türkiye’nin, bu konuda öncülük edebilecek bir noktada bulunduğuna işaret eden Bakan Ergün, şöyle konuştu:

“Bu konudaki çalışmaları biz de destekliyoruz. Tabi ki birtakım ilave destekler de gerekiyor. Bu tür teknolojilerin ilerlemesinde kamu ve toplumun destekleri önemli. Biz bazı kamu araçlarının elektrikli araçlar şeklinde kullanılması için öncülük edeceğiz. Yeni bir vergi modeli belki oluşturmak gerekecek. Bu vergi modelinin oluşturulmasında Maliye Bakanlığı ile çalışacağız. Elektrikli araç kullanımını destekleyecek bir model olacak bu. Bunların şarj edilmesiyle ilgili şarj istasyonları konusunda belediyelerimiz yeni model çalışmalar geliştirecekler belki. Zaten çalışmalar da var. Elektrikli araç üreticileri ile belediyelerin birlikte yapacağı çalışmalar var. Ve bazı kamu filolarının elektrikli araçlardan oluşturulması gibi çalışmalar olacaktır.”

Elektrikli araç teknolojisinde hem araçların üretimi hem de pil teknolojisinin geliştirilmesi gibi çalışmalarda, Türkiye’nin önemli bir merkez olabileceğine vurgu yapan Ergün, “Bu gücü ve potansiyele sahip olduğumuzu bugün gördük. Özellikle Renault’da motor teknolojisinde çok ciddi çalışmalar olduğunu memnuniyetle gördüm.” dedi.

“FlUENCE’İN ELEKTRİKLİ MODELİ BİR YIL SONRA HAZIR”

Fabrikayla ilgili Bakan Ergün’e bilgi veren Oyak Renault Genel Müdürü Tunalıoğlu ise ‘Fluence’ modelinin elektrikli versiyonunun Bursa’da üretileceğini açıkladı.

Tunalıoğlu, “‘Fluence’in elektrikli versiyonunun üretim hazırlıkları yıl sonuna dek tamamlanacak ve önümüzdeki yıl ‘Fluence Z.E’ Oyak Renault tarafından üretilip dünya pazarlarına ihraç edilecek. Böylelikle Oyak Renault, Türk otomotiv sanayi için yeni bir çığır açmış olacak.” diye konuştu.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com