Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Dünyanın dört bir yanından futbol takımlarını biraraya getiren Superleague Formula’da yer alacak Galatasaray, yarışlarda kullanacağı aracı tanıttı.
Motor sporlarında yeni bir organizasyon olan ve futbol kulüplerini bünyesinde barındıran Superleague Formula’da yer alan Galatasaray, aracını istanbul’da tanıttı.

Galatasaray Adası’nda özel bir tanıtım düzenlenirken, toplantıya Galatasaray Kulübü Başkanı üzhan Canaydın, Superleague Formula Başkanı Alex Andreu ve Galatasaray Yarış Takımı’nı temsil edecek italyan yarış ekibi Minardi Play Team adına Giambattista Giannoccaro da hazır bulundu.

Ayrıca, Galatasaray Yarış Takımı’nın pilotları olarak ise Türk pilot Jason Tahincioğlu ile italyan pilot Alessandro Pier Guidi basın mensuplarına tanıtıldı.

Galatasaray’ın Türk spor tarihinin her zaman öncüsü olduğunu söyleyen üzhan Canaydın, yeni yarış organizasyonunu futbol ile formulayı bir araya getirdiğini belirterek, ”Kulüp olarak 1989 yılında şampiyon Kulüpler Kupası’nda yarı finale kaldık, 2000 yılında UEFA Kupası ve Süper Kupa’yı kazandıktan sonra 2001 yılında da şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynadık. Superleague Formula’ya da katılan ilk Türk takımı olmaktan büyük kıvanç duyuyoruz. Galatasaray, Türkiye’nin en büyük markası” dedi.

üte yandan Canaydın, yaklaşan seçimlerle ilgili basın mensuplarının ısrarlı sorularını ise cevapsız bıraktı.

ANDREU: BiZiM iüiN GüZEL BiR RüYA

Superleague Formula Başkanı Alex Andreu, motorsporları takipçileri ile futbol taraftarlarını bir araya getirmenin kendileri için çok güzel bir rüya olduğunu söyledi.

Hedeflerinin taraftar bir motor sporları izleyici yaratmak olduğunu dile getiren Andreu, takım sayılarının giderek artmasını beklediklerini kaydederken, dünyanın en büyük futbol kulüplerinin bu organizasyonda yer alacağını vurguladı.

Kulüplerin yatırım yapmadan gelir elde edeceğine ve yeni sponsorlar kazanacağına dikkat çeken Andreu, ”Sarı-kırmızı renkteki aracın motor sesi, Galatasaray taratarlarının çok hoşuna gidecek. Galatasaray’ın adını tüm dünya bu yolla duyacak. Ayrıca, yarış arabasına son şeklini vermek için de taraftarlara açık bir tasarım yarışması düzenleyeceği” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan, Galatasaray Yarış Takımı’nı yönetecek olan Giambattista Giannoccaro ise daha önce 1 yıl istanbul’da yaşadığını ve Türkçe’sini yeniden geliştirmek istediğini söyleyerek başladığı konuşmasında, ”Galatasaray Yarış Takımı’na destek verecek olmaktan dolayı onur duyacağım. Bir yıl önce bu teklif bana geldiğinde önümde bir çok takım vardı, ancak benim seçimim Galatasaray oldu. Daha önce yaşadığım şehir olan istanbul’un ve Galatasaray’ın benim için ayrı bir önemi var. Galatasaray’ın başarılarına yenilerini eklemek için ben ve ekibim elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

YARIş ARACINI FUTBOLCULAR AüTI

Toplantının ardından Galatasaray Yarış Takımı’nın Superleague Formula’da yarışacağı aracın tanıtımına geçilirken, açılışı sarı-kırmızılı futbolcular yaptı.

Sarı-kırmızı balonlar içine kapatılmış durumdaki aracın iplerini Galatasaraylı futbolcular çözerek açılışı yaparlarken, futbolcular daha sonra araçla basın mensuplarına poz da verdi.

Araçla yakından ilgilenen Galatasaraylı futbolcu Serkan üalık ise daha sonra içine oturarak, inceledi.

SUPERLEAGUE FORMULA NEDiR?

Dünyanın önde gelen futbol kulüplerinin adlarını taşıyacak araçların mücadele edeceği Superleague Formula, ilk sezonunda toplam 6 ayak üzerinden yapılacak.

Galatasaray’ın yanı sıra, italya’dan Milan, Belçika’dan Anderlecht, Almanya’dan Borussia Dortmund, Brezilya’dan Corinthians ve Flamengo, isviçre’den Basel, Hollanda’dan PSV Eindhoven, ispanya’dan Sevilla, Portekiz’den Porto ve Yunanistan’dan Olympiacos’un katılmayı onayladığı yarış için, dünyanın çeşitli ülkelerinden başka kulüplerin de katılımının olması bekleniyor.

ilk ayak yarışı 30-31 Ağustos tarihlerinde ingiltere’de Donington pistinde gerçekleştirilecek olan yarışta daha sonra sırasıyla, 20-21 Eylül Almanya (Nürburgring), 4-5 Ekim Belçika (Zolder), 18-19 Ekim italya, 1-2 Kasım Portekiz (Estoril) ve 22-23 Kasım ispanya yarışları düzenlenecek.

Hafta sonları ilk gün sıralama turları gerçekleştirilecek organizasyonun ikinci gününde 15’er dakikalık 2 yarış gerçekleştirilecek. ilk yarışta çıkış sırasının sıralama turlarına göre, ikinci yarışta ise ilk yarışta oluşacak sıralamaya göre sondan başa doğru yapılacağı belirtilirken, dereceye giren takımlara toplam 1 milyon Euro’luk ödül dağıtılacağı bildirildi.

Tüm araçların aynı standartları hazırlanacağı ifade edilirken, Formula kasası üzerinde 750 beygirlik V12 motorların kullanılacağı belirtildi.

Diğer yandan, ilk sezonunda istanbul’u takvimine almayan organizasyonun gelecek yıllarda daha genişlemeyi planladığı ve istanbul’un da planlanan yerler arasında bulunduğu Superleague Formula Başkanı Alex Andreu tarafından ifade edildi.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com