Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

en sevdiğim skoda=superb

Posted by admin on Tem-26-2008 under Skoda

SKODA SUPERB

Prestijli limuzin Skoda Superb, Skoda fabrikasının günümüzde sunduğu otomobil dizisindeki en geniş araçtır. “Türünün en iyisi” olan bu otomobilin en önemli özelliği mükemmel sürüş özellikleri, birinci sınıf ustalık, yüksek kalitedeki malzemelerin kullanımı, sahip olduğu uygun güvenlik parametreleri, aracın sürüş konforunu arttıran ve yolcular için iç mekanı en uygun hale getiren orijinal detaylardır.

Skoda Superb 2001’de piyasaya sürülmesinden bu yana hem uzman kişilerden hem de halktan çok fazla övgü almıştır:

Yugoslavya’da 2002’de yılın otomobili ünvanını kazanmış, British Caravanning Club tarafından organize edilen Yılın üekici Aracı anketinde öne geçmiş, iskoçyalı gazeteciler tarafından yılın Lüks Limuzini olarak ilan edilmiş, Almanya’da 2002’de ithal edilen en iyi araba olarak Bild am Sonntag dergisinin “Altın Direksiyon” araştırmasında 2.liği almış ve Auto Avrupa otomobilcilik dergileri kurumu tarafından organize edilen Auto 1 finallerine aday olarak gösterilmiştir. 2003’ün başında üek Cumhuriyeti kamuoyu yoklamasında en popüler otomobil ünvanını almıştır.

Skoda Superb’in zarif, tüm zamanlara hitap eden dizaynı, firmanın zengin geleneğini çok iyi korunmuş prestij ve teknik komplikeliğin gerekli dozuyla birleştirmektedir. Skoda Superb görüntü olarak açıkça Octavia ve Fabia ailesine aittir. Skoda’nın günümüzdeki tüm modelleri superb taslakları ve onların geçmişini onaylayan karakteristik özellikleriyle benzeşmektedir.

ekipman
Skoda Superb ekipmanının kişisel modelleri miktardan ziyade konfor, kavram ve stil olarak farklıdırlar. Görünür bir işareti olmadığından dizaynı, tekerleklerin boyutları, gövdesindeki krom elemanlarının sayısı, iç dekoru, koltuklardaki ve iç kapı panelindeki döşeme modeliyle tanınabilir.

Classic, zengin standard ekipman paketiyle rakiplerinin sunduğu orta sınıf araçlarıyla eşdeğerdedir. Classic aracınız için oniks siyah ya da oniks siyah ve çivit mavisi karışımı tercihlerine sahipsiniz.

Tüm Skoda Superb standard araçları yükseklik ve derinlik ayarlı ayarlanabilen 4 parçalı direksiyon simidi, yüksekliği ayarlanabilen sürücü koltuğu, ayarlanabilen bel destekli yolcu koltuğu, ön ve arka camların elektrikli kontrolü, çocukların güvenliği için yan camların açılmasını kontrol altında tutan sistem, elektrik kumandalı ısıtmalı yan aynalar, ön kısımda 2 ön ve 2 yan hava yastığı, 3 baş dayanağı, arkada yan koltuklarda ön gergili 3 noktalı emniyet kemerleri, arka koltuklar için klima, renkli camlı pencereler, çok işlevli gösterge paneli (V6 / Maxi- DOT motorlu), farlara entegre sis farları, su püskürtücülerinin sıvı seviyesi göstergesi, sürücü koltuğunun bağlanmayan emniyet kemeri için ses ve ışık uyarı sinyalizasyonu, ‘ışıklar açık’ ve kapı-açık’ ses sinyalizasyonu, portatif tavan antenli, 8 amplifikatörlü bir radyo için bağlama düzeni, geniş “Stone” dekorlu 16″ jantlar, bagaj bölmesinin kapağındaki acil durum üçgeni ve yan pencerelerin üst kenarındaki krom aksesuar.

Otomobilin kapısı açılınca kendiliğinden yanan iç aydınlatma için önde ve arkada bir çift okuma ışığı ve açılan kapının üzerinde ayak bölmesi ışıkları bulunmaktadır. Classic model ekipmanı iç kısmın kedi gözü aydınlatmasını ve aydınlatılmış krom kaplama iç kapı kollarını içermektedir. Coming-Home(EveDönüş)- fonksiyonu özellikle geceleri güvenli park yapabilmek için son derece kullanışlı olup- etkin hale getirildiğinde araç kapandıktan sonra ön farları 30 saniyede bulanıklaştırır..

Comfort Modeli
Bu model “Orbit” 16″ alüminyum alaşımlı jantları ve kapı dış çerçevelerindeki farklı materyal ile Classic modellerden farklılık göstermektedir. Müşteri oniks ya da fildişi renklerinde velur döşeme ya da metalik Nicro dizaynında deri kaplı direksiyon simidi, vites kolu ve el freni gibi tercihlerini bu araçta bulabilir.

Classic modelle kıyaslandığında Comfort ekipmanı aşağıdaki ek özelliklere sahiptir: arkada ayak bölmesi aydınlatması, elektronik olarak kontrol edilen klimatronik havalandırma sistemi ve Wetcase şemsiye gözü, arka koltuktaki katlanabilen kol desteğinin içerisine yerleştirilmiş olan kayakları taşımak için kullanılacak kayak torbası, otomatik olarak kararan iç dikiz aynası.

Elegance Modeli
Elegance ve Comfort modelleri arasındaki temel farklılıklar, cam çerçevelerindeki krom kaplamalar, tamponlar ve kapıların koruyucu barlarındaki krom hat, döşemeli iç ve orta konsol, kapı panelleri ve saf Vavona ağacından vites kolu topuzudur.

Elegance modeli Bi-xenon farları içerir. isminin ifade ettiği gibi klasik ve Bi-xenon far sistemi arasındaki fark, xenon ışıklarının hem alt hem de üst kirişler için kullanılmasıdır. Aynı zamanda far sistemi yolda daha iyi ışık yayılımı sağlamak için klasik halojen ışıklarını içermektedir.

Elegance modeli aynı zamanda ASR,EDS, ESP ve arka disk frenler, ön ve arka kol dayama, hız sabitleyici, gösterge tablosunda Maxi-DOT gösterge ekranı, her bir koltuk için ayrı kontrol düzeni olan ısıtmalı ön ve arka koltuklar ve 3 sürücüye kadar hafıza setine sahip elektronik koltuk ayarı içermektedir. Dış dikiz aynaları, kişisel ayna ayarı için uyumlu bir hafızaya, eğilme ve katlanma kontrolüne sahiptirler.


(resim elegance modelinindir)

motorlar
Skoda Auto, Superb modellerinde 3 benzinli ve 3 dizel motor çeşidi sunmaktadır. Dizel motorlar EU 3 standardlarını yerine getirirken tüm benzinli motorlar da EU4 katı emisyon limitlerini karşılamaktadırlar..

Benzinli motorların çıkış gücü 110 kW’ dir (150 HP). üizginin en üstünde 142 kW (193 HP) lık randımana sahip olan V6 motoru bulunmaktadır.

Ekonomik Dizel motor çeşitleri 96 kW (130 HP) lik çıkış gücüne ve basınçlı enjeksiyona (pump-nozzle sistem) sahip 4 silindirli motor içerir. üçüncü bir Dizel motoru da 120 kW (163 HP) lik randımana sahip V6 motorudur.

6 silindirli motorların her ikisi de, kullanıcının tercihine göre, 5 vitesli otomatik şanzıman, tiptronik, düz vites değiştirme modu seçeneğiyle sipariş edilebilir.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com