Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Türkiye Pist şampiyonası’nda bu sezon rekabet ve çekişme gücü çok daha yüksek yarışların yaşanması bekleniyor. Artan marka ve pilot katılımcı sayısı ile birlikte Türkiye Pist şampiyonası’nda sezonun ilk startı izmit Körfez Pisti’nde verildi.

Dünyanın en modern ve pilotlar tarafından en çok sevilen istanbul Park gibi bir piste sahip olmamıza rağmen ülkemizin pist yarışları bir kez daha Körfez’e taşınmış oldu. istanbul Park Pisti’nde bu tip yarışların düzenlenebileceği bir bölüm olmaması ve istenen yüksek kullanım bedelleri nedeniyle Körfez Pisti’nin ev sahipliği yaptığı sezonun açılışına ise yüksek rekabet, yağmur ve iptal edilen yarışlar damgasını vurdu.

Bu yıl Türkiye Pist şampiyonası’nın çok heyecanlı ve renkli yarışlara sahne olması bekleniyor. üünkü artan katılımcı marka sayısı ile birlikte pilotlar arasında da rekabet çıtası biraz daha yükseğe konumlandırılmış gibi görünüyor. Aslında gönül isterdi ki pistte katılımcı açısından yükselen çıta ile birlikte yarışlarda istanbul Park Pisti’nde organize edilmeye başlasaydı. Ancak yaşanan tecrübelere göre bu durumun artık çokta gerçekçi olmadığı ortaya çıktı. istenen yüksek bedellerle birlikte, bu tip yarışların düzenlenebileceği kısa bir kullanım alanına sahip olmayan istanbul Park Pisti yılda bir kullanılan dünyanın tek pisti olacak gibi.

Düşünsenize yılda bir gelen Formula 1 pilotları pistin tozunu toprağını temizlemek zorunda kalıyor. üünkü yıl boyu atıl bir konumda duran pistin üzerinden hiç araç geçmiyor ve asfaltın damarlarına sürekli olarak toz toprak işliyor. Neyse bugün bu konumuz değil. Ama buna da değinmeden geçebilmek mümkün değil. Burada start alan pilotların soluklarını tutarak özelliklerini anlattıkları, tribüne (ana tribün değil) çıkanların yerinde duramadan izledikleri yarış mabedinin bu durumda olması gerçekten de çok üzücü. Artık öyle bir hale geldik ki yılda bir Formula 1 düzenleyeceğimize 10-15 tane pist yarışını burada yapacak duruma gelmek çok daha iyi bir seçenekmiş gibi görünüyor. Bunlar arasına WTCC, DTM, MOTOGP gibi yarışları da ekledik mi, belki atıl pisti hayata döndürürüz.

KüRFEZ YiNE EV SAHiBi

Altı ayaktan oluşan 2008 Türkiye Pist şampiyonası’nın ilk yarışı izmit Körfez Pisti’nde koşuldu. Bu yıl büyük bir çekişmeye sahne olan şampiyonada Opel Performance Türkiye ve Chevrolet Türkiye markalarda, Borusan Otomotiv Motorsport ve Castrol DC Racing Team de takımlarda mücadeleye heyecan kattı.

Türkiye Pist şampiyonası’nın açılış yarışında Cumartesi günü yapılan sıralama turlarında Super Grup Kategorisi’nde Aytaç Biter ilk sırayı alırken iki Opel pilotu Berke Bayındır ve Alptekin Işıkalp ikinci ve üçüncü olarak sıralamada yer aldı. Pazar günü yapılan ilk yarışta sıralama turlarında elde edilen pozisyonlar aynı kaldı ve iki Opel Performance pilotu ilk üç içerisinde yer alarak sezona iyi bir başlangıç yaptı. ilk yarışın tamamlanmasından çok kısa bir süre sonra başlayan şiddetli yağmur, hem yarışların aksamasına hem de günün ikinci yarışının ıslak asfaltta yapılmasına neden oldu.

Yarış sonunda Opel Performance Takım Direktörü Enis Alpsoy, “Bizim açımızdan güzel ve başarılı bir hafta sonu oldu, geçen yıla göre daha güzel, başa baş ve sportmence bir mücadele sergilendi, istediğimizi elde etiğimiz içinde mutluyuz” dedi.

YARIşLAR iPTAL EDiLDi

Castrol/BP ana sponsorluğunda düzenlenen yeni bir tek marka kupası olan Castrol GT Cup Challenge, Körfez Pisti’nde düzenlenen ilk yarışla birlikte start aldı. Driver Center tarafından organize edilen ve hazırlanan 390 HP gücündeki Porsche 911 GT3 Cup araçlarının ilk mücadelesinde ise birinciliği Cenk Ceyişakar kazandı. Sıralama turlarında Selçuk Salargil, Cenk Ceyişakar ve Levent ügel’den oluşan ilk üçlünün sıralaması, startla birlikte değişti. Start esnasında vites kaçıran Selçuk Salargil, hemen arkasında yer alan Cenk Ceyişakar tarafından geçildi. ilerleyen turlarda Selçuk Salargil mekanik arızadan dolayı yarış dışı kalırken, Levent ügel’i geçerek ikinci sıraya kadar yükselen Murşit Unat ise başarılı bir performans ortaya koymayı başardı. Arka sıralarda yaşanan kıyasıya rekabette ise Can Coker ile Kerem Güven birbirlerine temas edince, her ikisi birden pist dışına çıkarak yarışı tamamlayamadılar. Böylece sezonunun ilk yarışını Cenk Ceyişakar birinci olarak tamamlarken, Mürşit Unat ikinci, Levent Ogel ise üçüncü oldu.

Pazar günü düzenlenecek ikinci ayak ise yağmurlu havaya paralel fiziki koşulların risk taşıması nedeniyle iptal edildi. Böylece birinci yarışın ikinci ayağının, sezonunun ikinci yarışı öncesinde düzenlenmesine karar verildi. Körfez Yarış Pisti’nde yapılan iki ayrı yarışın genel klasmanında ise Porsche GT3 ile ümit ülkü başarılı bir yarış çıkardı. Koşulan iki yarışta da ilk sırayı elde eden ülkü, iki yarış zaferi sonrasında Türkiye Pist şampiyonası Maxi Grup’ta da liderliğe yükseldi. izmirli pilot sergilediği başarılı performansla ilerleyen yarışlar için ümit verirken, sağanak yağışın etkili olduğu sırada yapılması gereken Safari Kupası yarışı da iptal edildi. Türkiye Pist şampiyonası’nın ikinci yarış haftası 28-29 Haziran’da yine Körfez’de yapılacak.

Lassa Kuzey Kıbrıs’ta ilk iki sırayı elde etti

Türkiye’den olduğu kadar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de ekiplerin katıldığı ve bu yıl 19’uncu kez düzenlenen Atatürk Kupası Uluslararası Kıbrıs Rallisi’ni Lassa Rally Team pilotu Serkan Yazıcı-Egemen Ertük ikilisi kazandı. Genel klasmanda ikinciliği eden bir diğer Lassa Rally Team pilotu Hasan üzseyhan ise Arkas Otomotiv Türkiye Ralli şampiyonası hem Pilotlar şampiyonasında hem de Grup N’de birinci sıraya yükseldi. Sezonun 3. yarışının ardından Lassa Rally Team, Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Takımlar klasmanında yeniden birinci sıraya yükseldi.

Işık, Hırvatistan’da adını podyuma yazdırdı

Fiat Motorsporları Takımı adına yarışan Volkan Işık-Kaan üzşenler ikilisi sezonun üçüncü ayağından istediklerini almayı başardı. Geçtiğimiz sezonu Avrupa Ralli şampiyonası ikincisi olarak tamamlayan ekibimiz, bu sezonun üçüncü yarışı olan Hırvatistan Rallisi’nde üçüncü olarak adını podyuma yazdırdı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi sezona Avrupa Ralli şampiyonluğu parolasıyla başlayan ve 10 yarıştan oluşan şampiyonanın tamamını takip edecek olan Fiat Motorsports Takımı, Hırvatistan Rallisi’nin finişine hem genel klasmanda hem de Avrupa Ralli şampiyonası klasmanında üçüncü sırada gelmiş oldu. Fiat Grande Punto Super 2000 ile yarışa katılan ekibimiz böylelikle bu yarıştan 9 puan çıkarmayı başarmış oldu.

Yarışın ikinci gününde yağan yağmur nedeniyle ekipler oldukça zorlanırken yarış sonunda da start alan 42 ekipten 27 tanesini finişe ulaşmayı başardı. 27 ekibin finişe ulaşabildiği Hırvatistan Rallisi sonrası Fiat Motorsports Turkey pilotu Volkan Işık yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Avrupa Ralli şampiyonası’nda önemli puanlar kazandık. Birinciliği hedefliyorduk fakat bu da iyi bir sonuç. ilk gün otomobilimizde bazı ayarlar denedik ve ikinci gün bu sayede tempomuzu daha da artırdık. Kazandığımız puanlardan dolayı mutluyum. Bundan sonra toprak zeminde koşulacak olan Polonya Rallisi var ve o yarışta da tüm gücümüzü ortaya koyacağız.” Hırvatistan Rallisi’nde birinciliği kazanan ekip ise yine bir Fiat Grande Punto Super 2000 pilotu Corrado Fontana oldu. Fontana bu sonuçla birlikte Avrupa Ralli şampiyonası’nda ikinciliğe yükseldi. Yarışı ikinci sırada ise Peugeot 207 Super 2000 ile start alan Michael Solowow tamamladı.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com