Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Daewoo Musso

Posted by admin on Tem-24-2008 under Araç Markaları

GELECEĞİN 4×4’Ü… TANIŞMAYA HAZIR MISINIZ?
MUSSO 4×4’lerin en yenisi fikrinizi tamamen değiştirecek MUSSO, dizaynı ile şimdiye kadar yapılmış en sofistike 4×4. Modern dizaynı, yüksek performansı, kaliteli motoru ve ihtişamlı konforu ile MUSSO’yu kullandığınızda, bu iddialarımızın ne kadar gerçekçi olduğunu göreceksiniz.

HAYAT SİZİ NEREYE GÖTÜRÜRSE GÖTÜRSÜN, “O PERFORMANSIYLA HEP YANINIZDA! Hayat sürprizlerle doludur. Ve siz nereye giderseniz gidin, MUSSO’yla hep güçlüsünüz.

Alman Mercedes-Benz firması ile yaptığı sermaye ve teknik işbirliği sonucu tüm ürünler üzerinde Mercedes-Benz lisansı ile Kore’de üretilen motorlar kullanılıyor. MUSSO, ürettiği tatmin edici gücü, sessizliği, düşük emisyonu ile 2.9 litre 120 ps (DIN) turbo dizel ve 4×4 kategorisindeki en güçlü motorlardan olan 6 silindirli 3.2 litre 220 ps (DIN gücünde DOHC (24 subap) benzinli motor seçenekleri sunuyor.

KISMİ ZAMANLI TRANSFER KUTUSU (PART-TIME TRANSFER CASE)
MUSSO dizel araçları kısmi zamanlı transfer kutusuna sahip. Kısmi zamanlı transfer kutusu, şanzıman ile ana şaft arasında yer alıyor ve güç iletiminde büyük önem taşıyor. Transfer kutusu içinde ön aksa güç iletimi zincir bağlantısı ile sağlanıyor. Helisel dişliler sessiz ve düşük devirde çalışma imkanı veriyor.

MUSSO’nun 4 ileri otomatik vitesi ve 5 ileri düz vitesi pürüzsüz geçişleriyle performansı artırıyor ve yakıt kaybı olmadan yol almanızı sağlıyor.

MUSSO’nun şasisi, her biri 3 mm kalınlığında 3 kademeli, basamak tipinde monte edilmesiyle herhangi bir çarpışmada son derece rijit davrandığı gibi, darbe etkilerini de absorbe ediyor.

Kontrol panelinden geniş iç hacmine kadar, Musso tam bir tasarım harikası. Yükseklik ayarlı direksiyon simidi, elektrik kumandalı aynaları ve camları, kliması, katlanır arka koltukları ve çok geniş iç hacmi ile, bir 4×4’ten beklediğiniz her şey, hatta fazlası Korando’da var.

0.42 hava sürtünme katsayısı ile 4×4 kategorisinde en aerodinamik araç ünvanına sahip bir yıldız.

YOLDAKİ ZERAFET.
Sınıfında her geçen gün yeni rakiplerle karşılaşıyor. MUSSO, zerafeti ve ulaşılmaz gücüyle hem engebeleri hem de rakiplerini kolayca aşıyor.

MUSSO, büyük yarış 18. Granada-Dakar Rallisi’nde genel klasmanda 8. ve dizel kategorisinde 1. sırayı almıştır.
Granada-Dakar Rallisi, Daewoo MUSSO’nun gücü ve dayanıklılığı hakkında önemli bir referans oluşturmaktadır.

İspanya’da Granada’dan başlayan yarışta Fas, Moritanya, Mali ve Gine’yi geçen takımlar yaklaşık 10.000 km’yi aşarak Dakar-Senegal’e ulaşmışlardır.

MUSSO’da; ABD otomatik diferansiyel sistemi (Automatic breaking differential), TCS Anti-patinaj sistemi (traction control) ve LSD sınırlı kaymalı diferansiyel kilidi’nin (limited slip differential) beraber uygulanmasıyla 4×4’te dört dörtlük bir güvenlik sağlanıyor. ABD, ABS fren sisteminin bilinen özelliklerine ek olarak; hareket halindeki aracın kaygan zemine girmesi halinde, patinaja giren tekerleğe giden torku keserek, güç kaybına engel oluyor.

MUSSO’da elektronik kontrollü süspansiyon sistemi uygulanıyor. Sistem, sürüş emniyetini ve konforu artırmaya yönelik olarak amortisör daşpot ayarını otomatik olarak seçebiliyor. süspansiyon sistemi üzerinde yerleşik olan düşey sensör, yatay sensör ve aks üzerinde bulunan tekerlek sensörü ile kontrol ediliyor. Aracın üzerinde bulunduğu zemin, aracın tırmanış veya inişi ile yatay duruşu arasındaki farklılıklar ölçülerek araç için en uygun süspansiyon ayarı yapılıyor.

DÜNYAYI KONTROL ET. Mühendisliği ile dünyayı kontrolünüz altına alın. Klasmanında harikalar yaratan bir 4×4. Tüm sınavları başarıyla geçen MUSSO! MUSSO, Birleşmiş Milletler’in Doğu Avrupa’daki barışı koruma operasyonundan uluslararası rallilere kadar sağlamlığını kanıtlayan bir 4×4.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com