Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Bmw m5

Posted by Heartless on Ara-18-2010 under BMW

Bmw m5


Bmw m5 2011 Model

Bmw m5 Arabası

Bmw m5 Otomobili

BMW’nin performans otomobili M5’in sahne almasının üzerinden tam beş yıl geçti. Birbirini takip eden üç makyaj operasyonunun ardından bile zirvedeki yerini kaybetmeyen otomobil 35 bin adetlik satış rakamıyla rakiplerine gözdağı veriyor. Tamamen yenilenmiş ikinci jenerasyon M5 ise kardeşinden aldığı bayrağı daha da yukarıya taşıma hedefinde…

BMW’nin M geliştirme bölümü her yeni modeliyle otomobilseverlerin ilgi odağı oluyor. Ortak takip noktasıysa kaputunun altında yatan güç ünitesi… Bu yaz satışına başlanacak olan yeni M5’in güç kaynağı yüksek performanslı bir V10 ünitesi… Bu motorun silindir sayısı BMW Williams F1 otomobilini güçlendiren motorla aynı!
Hacmi 5 litre olan ünite BMW motor gamındaki en güçlü versiyon olma özelliğini taşıyor. 507 HP güç üreten bu çılgın motorun ürettiği tork 520 Nm… Bu yüksek performanslı motor otomobili rakiplerinin bir adım ötesine taşıyor. şirket tarihine üretilen en güçlü motor olarak geçen ünitenin mimarları Münih’teki teknoloji merkezinde çalışıyor.
Yeni M5’in motorunda çift VANOS sistemi bulunuyor. Bu sistem performansın her devirde yüksek olmasını sağlıyor. M5’te yarış otomobillerine has özellikler de bulunuyor. Bunlardan birisi de her silindirin kendine ait bir gaz kelebeğinin bulunması. Ani hızlanma isteklerinde araçta bulunan bu kelebekler aynı anda devreye girerken düşük hızlarda elektronik olarak kontrol edilen bu kelebekler yakıt tüketimi için en iyi pozisyonu alıyor.
MS S65 kodlu motor işletim sistemi V10 motorun etkili performans rakamlarının ve emisyon verilerinin arkasındaki ana etmen. Bin parçadan fazla bağımsız bileşene sahip olan bu motor işletim sistemi aynı anda 50 giriş bilgisini değerlendirerek motor için en optimum çalışma şeklini belirliyor.

M5’in gücü arka tekerleklere yedi ileri vitesli sıralı bir şanzımanla iletiliyor. Bir önceki modelde bulunan altı ileri vites sisteminden daha yumuşak bir yapıya sahip olan yedili SMG vites sistemi sürücünün en kısa zamanda manuel olarak vites değiştirebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca otomatik vitesin konforunu da sağlıyor. Yeni yedili SMG vites sistemi merkez vites kolu yada direksiyonun üzerinde bulunan kollar yardımıyla kontrol edilebiliyor. Daha önceki SMG sistemleriyle karşılaştırıldığında vites değiştirme zamanının bu araçta yüzde 20 oranında azaldığı belirtiliyor. 5 Serisi’nin alüminyum süspansiyonu M5’deki sisteminin temelini oluşturuyor. 50/50 oranındaki ağırlık dağılımı aracın maksimum yol tutuşa sahip olmasını sağlıyor. M5’te bulunan değişken M tipi diferansiyel son derece zorlu yol koşullarında bile gücü lastiklere dengeli bir şekilde dağıtıyor.
M5’in bulunan Elektronik Amortisör Kontrol sistemi sunduğu üç farklı seçenek sayesinde (konfor, normal, spor) sürüş tipine göre sertliğini ayarlayabiliyor. M5 ayrıca performansını artırıcı özelliğe sahip olan delikli fren disklerine sahip fren sistemiyle donatılmış. Alüminyum ikiz pistonlu fren sistemiyse hafifliği ile maksimum güvence sağlıyor. Aracın ön tekerleklerinde 374 x 36 mm fren diskleri, arka tekerleklerinde ise 370 x 24 mm fren diskleri bulunuyor. 2005’in ortalarına doğru satışa çıkacak olan M5’in satış fiyatıysa selefinden biraz daha yüksek olacak.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com