Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Bankalar Tüketiciye Cazip İmkanlar Sağlıyor

Otomotiv sektöründe adeta indirim rüzgarının estiği bugünlerde bankaların otomobil almak isteyenlere sunduğu düşük faizin yanı sıra ilk ödemeyi 5 ay kadar ertelemesi, tüketiciye cazip imkanlar sağlıyor.

Bugünlerde taşıt alanlar, bankacılık ve otomotiv sektörünün sağladığı olanaklar sayesinde kara geçerken, artan talep nedeniyle de otomotiv sektör hareketli günler yaşıyor.

Mersin Yetkili Otomobilciler Derneği (MODER) Başkanı Hüseyin Kış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vergi yükleri nedeniyle işlerin geçen yıla göre oldukça durgun geçtiğini söyledi.

Ancak distribütörlerin yaptıkları kampanyalar sayesinde sektörün hareketlendirilmeye çalışıldığını ifade eden Kış, bankaların sunduğu cazip olanakların ise tüketiciyi acentalara yönelttiğini vurguladı.

Şu an hemen her firmanın 2 bin TL’den başlayan fiyatlarla indirim yaptığını anlatan Kış, ”Bu günlerde firmaların yapacağı karlardan sağladığı bir indirim dönemi yaşıyoruz. Öyle ki, yapılan bazı indirimler, otomobilin acentadan neredeyse karsız çıkmasına neden oluyor. Ama öte yandan bu satışla, yıl sonu hedeflerini tutturmak hedefleniyor” dedi.

Bankaların 0,84’lere kadar çektiği kredi faiz oranlarının müşterilerin alım gücünü artırdığını dile getiren Kış, şöyle konuştu:

”Şu an otomobil almak için çok doğru bir zaman. Çünkü firmalar indirim yaparken, bankalar düşük kredi seçeneği sunuyor. Öte yandan da bankalar, ‘bugün al 5 ay sonra ödemeye başla’ diyor. Öyle ki bugünlerde acentadan çıkan bir aracın kredi ödemesi aralık ayına kadar ertelenebiliyor. Bu durum, tüketiciye kendini maddi anlamda zorlamadan 5 ay boyunca sıfır kilometre bir araca binme keyfini tattırarak, araç alma talebini doruğa çıkarıyor.”

Bankalar Tüketiciye Cazip İmkanlar Sağlıyor

Bankalar Tüketiciye Cazip İmkanlar Sağlıyor

”BAKMAYA GELİP, ARAÇ ALIYORLAR”

Mevcut uygun koşullar nedeniyle acentaya sadece fikir almak için gelen tüketicinin adeta seçenekler karşısında mest olduğunu dile getiren Kış, ”Bazı müşterilerimiz, acentaya araç bakmaya gelmişken, kendini bir anda sıfır kilometre bir aracın direksiyonunda bulmasını sağlıyor. Bu duruma neden olan tek şey ise, banka-firma işbirliğiyle sağlanan seçenekler” diye konuştu.

Şu anki satışların iyi gitmesine rağmen, geçen yılın ilk yarısına göre düşüş kaydettiklerini ifade eden Kış, şunları kaydetti:

”Bu nedenle hükümetin vergi yüklerinin azaltılmasıyla ilgili çalışma başlatması gerekir. Öyle ki, 2009 yılında yapılan vergi indirimleri gibi bir uygulamanın yeniden hayata geçirilmesiyle, ülke ekonomisine ve istihdamına çok büyük katkılar sağlayan otomotiv sektörünün yeniden canlanmasına neden olacak. Böylelikle, yeni işçi alımları, üretimin artırılması gibi durumlar gündeme gelecektir.”

Vergi indirimlerinin hayata geçirilememesi halinde hurda indiriminin uygulamaya getirilmesini isteyen Kış, bu uygulamayla hem sektörün canlanacağını hem de trafikte risk unsuru taşıyan eski araçların trafikten çekilmesine yardımcı olacağını kaydetti.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com