Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Audi TT Roadster

Posted by admin on Ağu-29-2010 under Alfa Romeo

Audi AG, Avusturya’da düzenlenen Wörthersee 2007 organizasyonu kapsamında yeni nesil Audi TT Roadster’ın sıra dışı konsept versiyonu Audi TT clubsport quattro’yu tanıttı. Yeni geliştirilen 300 HP gücündeki 2.0 litre TFSI motorla ve quattro dört tekerlekten çekiş sistemiyle donatılan Audi TT Roadster konsepti, daha güçlü TT model versiyonlarının yolda olduğunu müjdeliyor. Bununla birlikte Audi AG, Audi TT clubsport quattro’nun seri üretim versiyonundan sınırlı sayıda olsa da üretmeyi planladığını da açıkladı.

Sınırlı sayıda üretilecek, Audi TT clubsport quattro adıyla tanıtılan konsept aracı; Audi TT Roadster’ı safkan bir sürüş makinesine ve bir speedster tasarım ikonuna dönüştürüyor.

Yakın gelecekte daha güçlü ve güce paralel daha sportif tasarım unsurlarına sahip Audi TT versiyonlarının da yolda olduğunu müjdeleyen Audi TT clubsport quattro konsepti, tasarım açısından A sütunlarının olmaması ve yekpare kaputuyla hemen dikkat çekmeyi başarıyor. Daha geniş ızgarası ve ön alt hava girişleri, alçak seviyeli ön camı, yarış tipi takla barları ve LED teknolojili farlarıyla da ön plana çıkan Audi TT clubsport quattro’nun dört halkalı logosu ise R8 modelinde olduğu gibi kaputa entegre edilerek konumlandırılıyor.

Resim

Audi AG mühendisleri, bu sıra dışı konsept otomobili çalışmasında kapı kollarını tamamen kaldırarak yerine uzaktan kumanda ile açılabilen bir kapı mekanizmasına yer verdiler. Seri üretim TT modellerine göre 80 milimetre artırılan iz genişliği, 265/30 ebatlarındaki 20 inçlik alaşım jantlar, daha kaslı tekerlek yuvaları ve küçültülen daha aerodinamik aynalar, Audi konseptinin diğer göze çarpan özellikleri arasında yer alıyor.

İç mekânda ise yarış tipi koltuklar, dört noktadan bağlantılı emniyet kemerleri, R8’den alınan yeni tip vites topuzu, turuncu ve siyah kombinasyonlu deri döşeme ile birlikte alüminyum ve hafif metal malzeme kullanımı dikkatleri çekiyor. Audi TT clubsport quattro’nun geliştirme aşamasında Orta konsoldaki yuvarlak hava girişlerinden birini Bang& Olufsen’in MP3 çaları BeoSound2’nin kontrol mekanizma yuvası olarak modifiye edilmiştir.

Resim

Audi TT clubsport quattro’nun kaputunun altında ise S3 modelinde kullanılan 265 HP’lik TFSI motorun daha da güçlendirilmiş bir versiyonu yer alıyor. 2.0 litrelik TFSI motor, emme manifoldunun modifiye edilmesiyle artık 300 HP üretebiliyor. Hem 2.0 litrelik motora hem de quattro çekiş sistemine sahip Audi TT clubsport quattro, konsept dahi olsa bu kombinasyonla üretilen ilk Audi TT modeli olmasıyla da ayrıca önem kazanıyor. Motorun ürettiği güç ise gerektiğinde manuel olarak vites değişimi yapmayı da sağlayan 6 ileri S-tronic şanzımanla dört tekerleğe birden dağıtılıyor. Audi RS4, A8 ve S8 gibi modellerde kullanılan seramik frenlerinde yine ilk kez bir TT model versiyonunda kullanılması, Audi konseptinin ön plana çıkan güvenlik ekipmanları arasında yer alıyor.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com