Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Audi Q7 V12 TDI

Posted by admin on Tem-31-2010 under Araç Markaları

Audi Q7 V12 TDI

İlk kez 2007 Detroit Otomobil Fuarı’nda konsept olarak sergilenen aracın üretim versiyonu 2008 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenmişti. Audi dünyanın en güçlü SUV’unu 2008 sonunda satışa sunacak.
Aracın 6 litre hacmindeki V12 motoru 500 beygir gücünde ve 1750-3250 devir aralığında 1000 Nm tork üretiyor. Karma kullanımda ortalama 11.3 litre yakıt sarfiyatına sahip Q7 V12 TDI’nın 0-100 km/s hızlanması 5.5 saniye, maksimum hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış.
Çift turbo beslemeli motorun her iki turbosu da, yüksek denilebilecek 2.7 bar basınç üretiyor ve motorun sıkıştırma oranı 16.0:1.
6 litrelik motorun devasa torku ile sağlıklı şekilde çalışabilmesi için 6 vitesli tiptronic şanzıman yeniden tasarlanmış.
quattro sistem, gücün %40’ını ön tekerleklere verirken %60’ını arka tekerleklere iletiyor. Sistem gücü gerektiğinde en iyi tutunmaya sahip aksa yönlendirebiliyor.
Öncelikle alüminyum parçalar kullanılarak geliştirilen süspansiyon sistemi önde ve arkada çift salıncaklı. Elektronik olarak kontrol edilebilen havalı süspansiyon sistemi duruma göre alçalıp yükselebiliyor.
Görsel olarak aracın ön farları, tampon ve panjuru diğer modellerden farklı. Standart 20 inç olan jantlar isteğe göre 21 inç olarak de seçilebiliyor.
Aracın fiyatı henüz açıklanmadı.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com