Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Audi Oettinger Audi TT

Posted by admin on Ağu-22-2010 under Alfa Romeo

Türkiye prömiyeri 11. Uluslararası Autoshow 06‘da yapılan Audi TT, Oettinger tarafından modifiye edildi.

Ön tampon altına yerleştirilen yeni bir ek ile aracın altına giren rüzgardan en iyi şekilde yararlanılmasına çalışılmış. Tamponda bulunan ızgaralarda petek görünümlü olanlar ile değiştirilerek daha sportif ve aynı zamanda daha şık bir görünüm elde edilmiş.
Aracın yan tarafında ise gene dikkatli gözlerin farkedebilceği değişiklikler yapılmış. Standartından çokta farklı olmayan marşbieller gerçekten oldukça zor farkediliyor.

Otomobilin arka kısmında gene alttan rüzgarı dengelemek amacı ile difuzor kullanılmış. Sağ ve sol köşelere her biri 89 mm çapında dört adet egzoz çıkışı yerleştirilmiş.Bagaj kapağının üstünde ise DTM otomobillerinde kullanılan spoilerleri andıran bir kanada yer verilmiş.

İç mekande ise Audi kalitesine yakışır bir şekilde deri ve alkantra kaplı spor koltuklar kullanılmış.

Oettinger TT ‘de motorda unutulmamış. Standart olarak 2.0 TFSİ motora sahip olan TT’de turbo basıncı arttırılmış.Yüksek devirlerde artan benzin ihtiyacının karşılanmasında sıkıntı yaşanmaması için benzin pompasıda modifiye edilerek basıncı arttırılmış. Genişletilmiş egzoz boruları ilede yanma odasında oluşan egzoz gazlarının tahliyesi kolaylaştırılmış.Tüm bu değişikliklere göre yeniden programlanan beyin sayesinde 350 Hp lere varan güç ve 470 Nm tork elde edilmiş.
Tüm bu işlemlerden sonra çift kavramalı dinamik şanzıman ile birlikte TT’nin 0-100 km/s akselerasyonu 5.6 saniye, son sürati ise 270 km/s olarak olçülmüş.

Oettinger TT’nin artan gücünü yere aktarması içinde iki farklı jant-lastik opsiyonu sunuyor. VA 245/30/20 ve HA 245/30/20 ölçülerindeki lastikler ile beraber yeni 5 kollu aliminyum alaşım jantlar alınabiliyor.

Henüz ülkemizde mart ayında satışa sunulur sunulmaz meraklıları tarafından herhalde Oettinger modifiyeli olarak sipariş edilecektir.

Dikkatinizi Çekecek Diğer Konular:

  1. Oettinger Audi TT
  2. Oettinger Audi TT
  3. Audi TT Yeni Modifiye

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com