Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Audi Audi A4 Avant

Posted by admin on Ağu-8-2010 under Alfa Romeo

Alman lüks otomobil  üreticisi Audi’nin 4. nesil A4 modelinin sedan karoserli versiyonunun ülkemizde satışa sunulmasının hemen ardından 4 Mart’ta kapılarını öncelikli olarak basın mensuplarına açacak olan 78. Cenevre Otomobil Fuarı’nda da yeni Audi A4 Avant’ın dünya tanıtımı gerçekleştirilecek.

Audi, Avrupa’nın en önemli otomotiv fuarları arasında yer alan ve 4 Mart’ta basın günüyle kapılarını açacak olan 78. Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni A4 Avant’ın dünya tanıtımını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Batı Avrupa pazarlarında ilkbahar aylarından itibaren satışa sunulacak olan yeni Audi A4 Avant, göz alıcı tasarımı ve üstün teknolojili yürüyen aksamı ile birlikte lüks orta sınıfın en büyük bagaj hacimli modeli olarak yollara çıkacak!

Göz alıcı ve dinamik D sütunu tasarımı!

Yeni Audi A4 model ailesinin ortak tasarım öğelerine sahip Audi A4 Avant, ilk olarak Xenon plus farlarda bulunan LED gündüz farlarıyla dikkat çekmeyi başarıyor. B sütununa kadar sedan karoserli model ile benzer tasarım çizgisine sahip yeni Audi A4 Avant, sportif D sütunu ile ön plana çıkıyor. Araca coupe benzeri bir görünüm kazandıran D sütununun yanı sıra şık tasarımlı arka far gurubunun yapısı da araca ayrı bir dinamizm katıyor. Lüks orta sınıfta yer alan diğer modellerden farklı olarak daha büyük boyutlarıyla dikkat çeken yeni Audi A4 Avant, yaklaşık 120 mm’lik artışla 4703 mm’ye uzayan boyuyla kabin içinde rakipleri karşısında daha geniş ve konforlu bir yaşam alanı sunabilmesiyle farklılaşıyor. Arka koltuklar dik konumda iken 490 litrelik bagaj hacmi sunan yeni Audi A4 Avant’ın arka koltukları yatırıldığında ise elde edilen 1430 litrelik bagaj hacmi, aynı zamanda lüks orta sınıfın en yüksek yükleme kapasitesi anlamına geliyor.

Tasarım ve hacimsel özellikleriyle farkını ortaya koyan yeni Audi A4 Avant’ın sürücü tarafına doğru 8° eğimli tasarlanmış yenilikçi orta konsolu, klasik el freni kolu yerine araca entegre edilen ve daha önce A8, A6 ve A5’de uygulanan elektro-mekanik park freni, standart olarak sunulan otomatik kliması, ön koltuklardaki konum sensörleri, değişken kemer gücü sınırlayıcısı ve navigasyon sistemiyle birlikte sipariş edilebilen MMI sisteminin 7 inçlik ekranı gibi özellikleri ilk etapta ön plana çıkan unsurlar arasında yer alıyor.

İkisi benzinli toplam beş motor seçeneği!
Yeni Audi A4 Avant, ilk etapta ikisi benzinli olmak üzere toplam beş motor seçeneğiyle üretilecek. Araçta kullanılacak benzinli motorların ilkini ise markanın 3 sene üst üste ödül alan 2.0 TFSI motorunun yakın akrabası olarak nitelendirilen 1.8 litre hacimli TFSI güç ünitesi oluşturuyor. Audi A4 Avant’ın kaputu altında 160 HP güç ve 250 Nm tork üreten turbo beslemeli motor, yerini aldığı geleneksel 1.8T motora göre daha hızlı çalışma prensibi ve düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor. Manuel şanzımanla kombine edilmiş Audi A4 Avant 1.8 TFSI, 0–100 km/s hızlanmasını 8.9 sn’de tamamlarken, 218 km/s’lik maksimum hıza erişebiliyor.

Audi A4 Avant’ın aynı zamanda en güçlü motor seçeneğini oluşturan 3.2 FSI motor ise benzinli motor yelpazesinin ikinci motoru olarak da ön plana çıkıyor. 265 HP güç ve 330 Nm tork üreten 3.2 litre motorlu A4 Avant, 100 km/s’ye 6.4 sn’de ulaşırken, 250 km/s’lik maksimum hıza da erişebiliyor. Audi, A4 ile birlikte bu motorda AVS adını verdiği supap kaldırma sistemini de sunuyor. Audi Supap Kaldırma sistemi olarak da tanımlanan bu teknik yenilik, yanma odalarının her zaman ideal şekilde dolarak motorun verimli nefes almasını sağlamayı hedefliyor. Bu sisteme sahip 3.2 litrelik motorla donatılmış Audi A4 Avant, aynı motorlu bir önceki modelle karşılaştırıldığında ortalama 1.5 litre daha az yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor.

Yeni Audi A4 Avant’ın turbo dizel motor yelpazesinin giriş seviyesinde ise üzerinde birtakım iyileştirmeler yapılan 2.0 litrelik TDI yer alıyor. 143 HP güç ve 320 Nm tork üretecek biçimde modifiye edilen yüksek basınçlı common rail püskürtme sistemiyle donatılan 4 silindirli dizel motor, Euro 5 egzoz emisyon normlarını da karşılayabiliyor. 0-100 km/s hızlanmasını 9.7 sn’de tamamlayan Audi A4 Avant 2.0 TDI, 208 km/s’lik son hıza ulaşıyor. Bununla birlikte aynı motorun 170 HP’lik daha güçlü versiyonu da yeni Audi A4 Avant’ın motor seçenekleri arasında yer alıyor. 222 km/s’lik son hıza ulaşabilen Audi A4 Avant 2.0 TDI 170 HP, statik konumdan 100 km/s’ye ise 8.6 saniyede çıkabiliyor.

3.0 litre silindir hacimli V6 TDI motor ise Audi A4 Avant’ın en güçlü turbo dizel motor seçeneğini temsil ediyor. Audi’nin V motor ailesinin en yeni üyesi olan ve mevcut 3.0 litrelik TDI motora göre farklılıkları bulunan güç ünitesi, Euro 5 normlarını şimdiden karşılamasıyla farkını ortaya koyuyor. 240 HP güç üreten 3.0 TDI motorla donatılmış manuel şanzımanlı A4 Avant, 100 km/s’ye 6.3 sn’de ulaşıyor.

AUDI AG, 1.8 TFSI ve 2.0 TDI 143 HP’lik motorlarda Multitronic şanzımanı isteğe bağlı olarak sunarken, 3.2 FSI motorda ise 6 ileri tiptronic şanzımanı opsiyonel donanım kapsamında sunuyor. Hem 3.2 FSI hem 3.0 TDI motor seçenekleriyle donatılan Audi A4 Avant modelleri, sadece quattro dört tekerlekten çekiş sistemiyle üretilecek.

Süspansiyondan direksiyona üstün sürüş sistemleri!
Yeni Audi A4 Avant, hem önceki nesillere göre hem de mevcut rakiplerine göre geliştirilmiş dinamik sürüş özellikleriyle kendini gösterebilmeyi hedefliyor. Yeni model kendinden kilitlenen merkez difiansiyeli asimetrik tork dağılımlı olarak geliştirilmiş, standart tork dağılımı ise arkaya %60, öne %40 olarak düzenlenmiştir. Audi mühendisleri, aracın önden kayma potansiyelini minimuma indirmek için ise diferansiyel ile debriyaj sisteminin yer değiştirerek ön aksı 154 mm öne doğru kaydırmışlar. Aracın aküsünü de bagaja taşıyan Audi mühendisleri, ideal ağırlık dağılımının elde edilmesine ayrıca katkı sağlamışlar. Motor ve süspansiyon destek çubuklarından ön aks bağlantılarına kadar birçok noktada alüminyum malzeme kullanılan Audi A4 Avant’ın arka aksında ise Audi A6 ve A8 modellerinin iz kontrollü trapezoid bağlantı ilkesine sadık kalınarak geliştirme yapılmış. Süspansiyon geniş ölçüde alüminyumdan yapılmıştır; yayların ve amortisörlerin bağımsız düzenekleri hassas bir şekilde yanıt verilmesini mümkün kılar. Yeni A4 Avant üretim hattından, güçlü frenler ve 16 ve 17 inç alaşım jantlarla çıkacak. Elektronik stabilite programı (ESP) nin alt fonksiyonu olan ASR, patinaj önleyici sistemi önden çekişli araçlarda 70 km/s’in (43.50 m/s) in altında hızlarda sürüşte kısmen devre dışı bırakılabilmektedir.

Audi Drive Select adı verilen yeni bir sistemi A4 modelinde de sunmaya başlayan Alman üretici, lüks orta sınıfta eşi benzeri olmayan bir yeniliğe de imza atmış oluyor. Sistem, otomobilin üzerinde yer alan çok sayıdaki teknik bileşenleri ve işlevleri, “Konfor”, “Otomatik” ve “Dinamik” modunda farklılaştırarak A4’ün değişken sürüş karakterlerine bürünmesine yardımcı oluyor. Bununla birlikte MMI ile donatılmış A4 modellerinde ayrıca 4. bir mod olan “Bireysel” modunu sunan Audi, direksiyon oranından, şanzıman değişim oranlarına, gaz pedalı tepkisi ve elektronik uyarlanabilen amortisör ayarlarına kadar toplam 24 farklı sürüş modu sunuyor.

İsteğe bağlı olarak alınabilen Audi dinamik direksiyon, düşük hızlarda daha yüksek güç desteği alarak daha az direksiyon turu sağlar. Böylece manevra yaparken direksiyon son derece hafifler ve tam sağ ve tam sol kırmalarda direksiyonu üç yerine iki tur çevirmek yeterli olmaktadır. Audi’nin yüksek teknoloji ürünü dinamik direksiyon daha fazlasını da yapabilmektedir. ESP ile yakın bir bağlantısı vardır ve bundan dolayı aracın hâkimiyet sınırına yaklaşıldığında otomobilin davranışıyla ilgili doğru bilgileri alır. Audi A4 Avant farklı yol tutunma yüzeylerinde veya viraj dışına savrulmalarda aracın rotasından sapmasını direksiyon açısına müdahale ederek engeller. Bu özelliğinin etkisi ile ESP’nin frenleme etkisi çok daha az devreye girmeye ihtiyaç duyar. Böylesi bir düzeltme etkisi, deneyimli bir ralli pilotunun dahi tepki veremeyeceği süratte gerçekleşir.. Bu seri yanıt, fren uygulamalarına çoğunlukla ihtiyaç olmadığı anlamına gelir ve böylece otomobil yolculuğunu daha rahat ve dinamik bir şekilde sürdürür.

Daha fazla prestij ve ayrıcalık sunan donanım ve destek sistemleri!

Audi, yeni A4 Avant’ı, isteğe bağlı olarak, sürüşü daha üstün ve dingin bir deneyim haline getiren, eksiksiz yüksek teknoloji ürünü sistemlerle donatmaktadır. Bu sistemler arasında Audi park sistemi, Audi Lane Assist (şeritten çıkma ikaz sistemi) ve Audi Side Assist (şerit değiştirme sırasında tehlikelere karşı ikaz sistemi) sistemi yer alır. Uyarlanabilir hız sabitleyici sistem öndeki araçla mesafeyi korur.

Multi medya konusunda da Audi A4 Avant yeni standartların belirleyicisi olmuştur. Audi Müzik Arayüzü (AMI) iPod’ların bağlanmasına olanak verir. Temel MMI plus veya MMI’lı DVD ile donatılmış navigasyon sistemleri ayrıca başka üst hizmet seçenekleri de sunar. Bluetooth araç telefonları gibi cep telefonlarının entegrasyonuna olanak verir ve rakip tanımayan MMI işletim sistemi ile birlikte yer alır. Müzik keyfine gelindiğinde, serinin başında Danimarkalı öncü şirket Bang & Olufsen imzalı ses ve müzik sistemi gelir: 505 watt’lık, güçlü, on kanallı amplifikatör 14 hoparlörü kontrol eder.

Yeni A4 Avant, dinamik S line dış paket ve spor paket ile ilgili seçenekleri sunmaktadır. Geniş opsiyonel seçenekleri, klimalı konforlu koltuklar, üç bölgeli klima kontrol sistemi, araca anahtarsız erişimi ve bir dokunuşla aracın çalıştırılmasını mümkün kılan geliştirilmiş anahtar ve uyarlanabilir far olarak bilinen dinamik viraj aydınlatma sistemi gibi lüks sınıf özellikleri içerir. Geniş panoramik cam açılır tavan, zarif iç mekânın son derece aydınlık olmasını sağlar.

[center]İşte Fotoları:

Resim

Alman lüks otomobil üreticisi Audi’nin 4. nesil A4 modelinin sedan karoserli versiyonunun ülkemizde satışa sunulmasının hemen ardından 4 Mart’ta kapılarını öncelikli olarak basın mensuplarına açacak olan 78. Cenevre Otomobil Fuarı’nda da yeni Audi A4 Avant’ın dünya tanıtımı gerçekleştirilecek.

Resim

Alman lüks otomobil üreticisi Audi’nin 4. nesil A4 modelinin sedan karoserli versiyonunun ülkemizde satışa sunulmasının hemen ardından 4 Mart’ta kapılarını öncelikli olarak basın mensuplarına açacak olan 78. Cenevre Otomobil Fuarı’nda da yeni Audi A4 Avant’ın dünya tanıtımı gerçekleştirilecek.

Resim

Alman lüks otomobil üreticisi Audi’nin 4. nesil A4 modelinin sedan karoserli versiyonunun ülkemizde satışa sunulmasının hemen ardından 4 Mart’ta kapılarını öncelikli olarak basın mensuplarına açacak olan 78. Cenevre Otomobil Fuarı’nda da yeni Audi A4 Avant’ın dünya tanıtımı gerçekleştirilecek.

Resim

Alman lüks otomobil üreticisi Audi’nin 4. nesil A4 modelinin sedan karoserli versiyonunun ülkemizde satışa sunulmasının hemen ardından 4 Mart’ta kapılarını öncelikli olarak basın mensuplarına açacak olan 78. Cenevre Otomobil Fuarı’nda da yeni Audi A4 Avant’ın dünya tanıtımı gerçekleştirilecek.

[img]http://arabam.ekolay.net/images/FotoHaber/AUDI%20A4%20Avant-İç%20Mekan.jpg[/img]

Alman lüks otomobil üreticisi Audi’nin 4. nesil A4 modelinin sedan karoserli versiyonunun ülkemizde satışa sunulmasının hemen ardından 4 Mart’ta kapılarını öncelikli olarak basın mensuplarına açacak olan 78. Cenevre Otomobil Fuarı’nda da yeni Audi A4 Avant’ın dünya tanıtımı gerçekleştirilecek.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com